Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te támogatnád, hogy kötelezővé...

Te támogatnád, hogy kötelezővé tegyék nálunk is a szavazást?

Figyelt kérdés
Pl. Ausztráliában az. Ha nem akarsz dönteni akkor simán leadsz egy érvénytelen szavazatot de akkor is köteles vagy megjelenni és szavazni.

2019. ápr. 14. 09:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
38%

10.

Nemhogy nem fáj, hanem a passzivitásod kisajátítják!

Arra hivatkozik a mostani ellenzék, hogy aki nem ment el szavazni, az valójában mellette szavazott.

Aljasság ugyan másét kisajátítani, de nem rossz taktika! Ezentúl én is alkalmazom! Ott és akkor, ahol nem a kormánypárt győz, a távolmaradók szavazatát kisajátítom, oszt jónapot! :D

2019. ápr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

kakukkmarczy

Nincs szükséged erre, csak vissza kell menni kicsit az időben és idézni kell az mszp, majd más pártok vezetőinek a kijelentéseit a 2010-es, 2014-es választások idejéről.

Sokan és sokszor elmondták bele a kamerába, hogy aki otthon marad és nem megy el, hogy mellettük, a ballibek - később az ellenzék - mellett szavazzon, az a fideszre "szavaz" ezzel.

Ők tehát már kimondták, aki nem szavazott rájuk, az a fideszt akarja, támogatja. És kik vagyunk mi, hogy vitatkozzunk velük ha ezt állították?

2019. ápr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
19%

Sőt, minnél kevesebben mennek el szavazni, annál kevesebbet költenek értelmetlen plakátra és tv reklámokra.

Sőt annál könnyebb rengeteg pártatlan ember rokonszenvét elérni egy értelmes kampány programmal, így esélyt adva a kisebb pártoknak.

Szerintem ez az igazi demokrácia.

2019. ápr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Nem azért kell elmenni szavazni, hogy a politikusok ezt ne tudják kényük kedvük szerint magyarázni hanem azért, hogy olyan parlamentünk legyen ami mögött tényleg ott van minden választópolgár szavazata. Mert azzal ha nem mész el magát a választást és annak a jogosságát/értelmét vonod kétségbe.


#10, 13

azért fáj, mert kényelemből nem élsz a jogoddal, nem teszel semmit se azért hogy jobb vezetőink legyenek.

Az meg azért elég vicces, hogy a demokráciának (magyarul: nép uralma) az tesz jót, hogy lehetőleg minél kevesebben gyakorolják.

2019. ápr. 14. 14:15
 15/23 anonim ***** válasza:
38%
Nem,aki nem akar az ne szavazzon.
2019. ápr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
28%

Nem mer ez egy JOG benne van a nevében. És az meg már jó hogy 100 ezer számra lesznek érvénytelen szavazatok ?

Mer szavazott ok, csak végighúzta mindet. Na most ez JÓ ? Csak a felesleges munka van vele.


Biztos van olyan dolog amit te sem szeretsz. Na mit szólnál hozzá ha valaki azt tenné kötelezővé.

Kicsit gondolj bele ebbe mielőtt mást kényszerítesz.

2019. ápr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

És én pontosan azért nem megyek el szavazni, mert nincs értelme a semmire szavazni.

Nyomorult ingyensörös kampányprogramra nem szavazok.

Megengeded?

2019. ápr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem adót se fizessük be. Gondolj ebbe bele mielőtt mást kényszerítesz!
2019. ápr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
38%

12.

Állítsuk be a kettősmércét, ha lehet....

Szerintem, az más dolog, a kampányban ösztönzésként ilyesmivel operálni, mint vesztes választás után a passzívokat kisajátítani. Aki leül/áll egy viadalra, annak ajánlatos arra is felkészülni, hogy tudjon méltósággal veszíteni. De ősszel majd kipróbálom a taktikát. Már csak a reakciók végett is! Ahol nem győz majd a fidesz, ott azzal fogok érvelni, hogy valójában győzött, hisz többen nem szavaztak a győztesre, mint ahányan rá! Tehát, a fideszt hozom majd ki többségnek!

(Nekem megéri! 😄 )

2019. ápr. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Választójogi cenzus kéne, méghozzá minél magasabb, IQ-hoz és alapszintű fogalmi ismeretekhez kötni. Ez a minimum, a kötelezővé tétel a legrosszabb. A többség véleménye, semmilyen módon nem releváns, semmilyen kérdésben.
2019. ápr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!