Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mik a multikulturalizmus hibái?

Mik a multikulturalizmus hibái?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 15. 17:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

"Annyi a különbség, hogy ott az amerikaiak maguk a kevert népesség"


Ez igaz, de ők nem érzik kevertnek magukat. Sokkal erősebb az amerikai állampolgári életérzés, mint pl. a magyar, függetlenül attól, hogy a mi múltunk részét képezte az Európa gyökerű nacionalizmus.


"Európában az itt élő nemzetek az "indiánok" és nem akarnak kihalni, csak hogy a beérkező bevándorlók együtt már békésen megférjenek."


Szerintem az alapproblémák egyike, hogy az indiánok áldozatszerepét szeretnénk magunkra ölteni (és következményül a többiekre pedig a pusztító hódítókat), holott ők elkerülhetetlen járványok miatt haltak meg. Ez igazából összehasonlíthatatlan. Majd ha a mi lakosságunk is elkezd tizedelődni, vagy hasonló veszély fenyeget minket, akkor elsők között leszek a multikulti elleneseknél, de amiért erre eddig sem, és a jövőben sem lesz példa, addig csak felfújt politikai haszonszerzésnek ítélem az ilyen lúzongokat.

2019. ápr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

A multikulti ellen egy értelmes érv van, az pedig az, hogy az eltérő kultúrák könnyebben szülhetnek ellentéteket. De ez is csak akkor igaz, ha az emberek eleve fogékonyak az ilyesmire. (pl.: statisztikailag bizonyítható, hogy a diplomások jóval befogadóbbak és kevesebb a balhé a környezetükben, mint az iskolázatlanoknál...ergo a multikulti is nagyobb sikert fog örvendeni az előbbieknél, mint az utóbbiaknál)

Ergo nem feltétlenül a nézetek határozzák meg a helyességüket és sikerüket, hanem a befogadó társadalom.

2019. ápr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

#10

Szép történet a közös munkáról, ahogy mindenki érdekes dolgokat mesél a saját országáról.

De mi lesz a következő generációval, amelyiknek már nem lesz saját országa? Mi lesz akkor a sajátja? Nem lesz az a szülei országa, hiszen már nem tartozik oda, nem ott nőtt fel, nincsenek onnan saját kulturális emlékei, értékei, de Németország sem lesz a saját országa, hiszen akkorra már Németország sem lesz olyan, amit Németországnak lehet nevezni. űMi lesz a multikulti következő generációjával? KIK lesznek ők és mi lesz az ő kultúrájuk?

A mekiben majd a következő nemzetiségi menünél emlékszenek, hogy igen, én olasz vagyok és meg kínai?

2019. ápr. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
13: nézd, az usaban a családok a mai napig számontartják honnan származik a családjuk.
2019. ápr. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Nekem az a véleményem, hogy multikulturalizmus csak addig létezik ameddig olyan nagy különbségek vannak országok között mint ma. És csak ott létezik, ahol van egy gazdag társadalom amelyik már lusta elvégezni a kétkezi, vagy bármilyen unalmas, monoton, akár veszélyes munkát. Erre ugyanis jobb nekik a szegényebb országból érekező bevándorló, aki a saját hazájához mérve a gazdag országban az ótvar munkáért is sok pénzt kap, így kétdiplomával is örömmel csókolja meg az elhízott, tunya, egyetemet csak filmeken látott, buta "földesurát" és szerintem ez azért nem kicsit megalázó. Illetve kapott egy ideoligiát is ez a folyamat, a liberalizmust. Ami azonnal lenáciz es kirekeszt bárkit aki felismeri ezt amit mondok.

Visszatérve ha viszont nagyobb egyenlőségek volnának országok között nem lenne tolva a multikulti sem. Mert nem jönnének rabszolgának a szegényebb országok lakói. Ami ugye a gazdagabbak nem tetszene. Erről szól a történet, nem a toleranciáról és a másik elfogadásról.

2019. ápr. 16. 06:39
 16/20 A kérdező kommentje:
Nagyon naív aki más hisz.
2019. ápr. 16. 06:40
 17/20 anonim ***** válasza:

A nagyon naív, aki mást hisz, mint én az egy igen felvilágosult érvelés ;-)


De amúgy az természetes, hogy minden népvándorláshoz érdekek fűződnek és ez legtöbbször gazdasági. Az elfogadás nem ezen a szinten jön be, hanem az ott élő emberek szintjén, hogy megköpködik vagy elfogadják-e a külföldről érkezőket. A gazdasági érdek pedig kétoldalú, az emberek általában pont azért költöznek másik országba, mert ott jobb lehetőséget kapnak.

A rabszolgaságot is megkérdőjelezném. Én kinf sokkal jobb munkát végzek, mint előtte otthon, több szabim van és kevésbé hajtanak szét.


Azt akartam még, hogy a multikulti nem új jelenség, a törtênelem során folyamatosan keveredtek a népek és hatottak egymás kultúrájára, így alakultak ki a ma ismert kultúrák.

A magyarokkal keveredtek a kunok, tatárok, törökök, szlávok, szászok, svábok stb. A mai napig rengeteg többnemzetiségű, lênyegében multikulti magyar falu van.

2019. ápr. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Azért azt valljuk be nem az a jellemzo hogy megbecsuletebb az ember kinn mondjuk felszolgalokent vagy egyeb rabszolgakent... osztrakok pl nagyon lenezik a magyart mas nepekrol nem is beszeleve.
2019. ápr. 16. 08:22
 19/20 A kérdező kommentje:
Es igen jelen esetben aki mast mond mint en az naiv vagy hazudik. A tenyek magukert beszelnek. Ez nem vita téma. Igy van is kesz akkor is ha nem tetszik.
2019. ápr. 16. 08:24
 20/20 anonim ***** válasza:

Igen és nyilván azok a tények, amiket te látsz, akinek más tapasztalata van az nyilván hazudik.

A nagy helyzet az, hogy kint sem mindenki felszolgáló, vannak bőven akik irodai munkát töltenek be, orvosok stb. Arról se vagyok meggyőződve, hogy általánosan elmondható, hogy kint rosszabb felszolgálónak lenni, mint otthon. De persze, mint tudjuk Te ezt otthon a fotelből jobban tudod és, aki mást mond az hazudik.

De a képlet egyszerű: a németeknek munkaerő kell, a magyaroknak (és más környező népeknek) jól fizető munka, így win-win. Ha olyan borzalmas lenne kint dolgozni (avagy otthon lenne jobb lehetőség), akkor nem dolgoznának százezren külföldön.

2019. ápr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!