Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz miért nem sorosozik már?

A fidesz miért nem sorosozik már?

Figyelt kérdés

Hirtelen visszavettek, már migransozas sincs, inkább bevándorlást mondanak.

Se soros se juncker se timmermans se Brüsszel.



2019. ápr. 17. 11:34
1 2 3
 11/21 Alain Delon ***** válasza:
65%
8: Az általad fidesz/OV fóbiásoknak nevezetteknek miért lennének kedvenceik? Ne a fidesz/OV nyaloncokból indulj ki, hogy nem tudnak anélkül élni, hogy imádjanak valakit.
2019. ápr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak én képzelem el ezt a kakukkmarzy nevű feljasználót ilyen fotelharcos fidesz nyuggernek? :D


Tudjátok, facen (ha fenn van) akkor 0-24-ben tolja a fideszes híreket, meg az ilyen facbookos trash posztokat, hogy "Leleplezték!Ezt tervezi az xy!!!". Vagy ha nem ezeket, akkor kínai mindent is gyógyító csodaszereket, meg lezuhant eltitkolt űrhajókat posztolhat. :D


Napközben meg a legnagyobb szellemi kihívása hogy a kiló kenyérért kettő százassal, vagy egy százassal és kettő ötvenessel fizessen-e XD

2019. ápr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%
Kő a hely az újabb plakátoknak, aminek a tartalma ugyan más, de a vezírvonal hasonló. Csak ű, a Vezír tud megvédeni mindenkit.
2019. ápr. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Na te sem tudod a nevét.

dr. Orbán Viktor Mihály

Csak a pontosság kedvéért.

2019. ápr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
23%

8.

Ha nincsennek kedvenceik, akkor még rosszabb a helyzet, mint gondoltam! 😄

Az országot működtetni kell. Most ezt a fidesz-kdnp által delegált kormány teszi. Ha valaki se a fideszt nem akarja kormányon látni, se az ellenzékét, az egyszerűen hülye.... 😄

2019. ápr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
81%

Na mostmá' halálbiztos hogy valami hiperaktív fidesz nyugger :D


Istenem. Tipikus szoci korszakra jellemző logika. Itt van A és B, A egy hajszállal kevésbé rossz egyelőre mint B, de mindkettőről tudom hogy többnyire egy a céljuk: Saját hatalmuk fenntartása.


Mit csinál a jó szoci berögződésekkel élő szavazó? Nem az hogy szépen kiáll mindegyik mögül, és azt mondja hogy márpedig programterveket akarunk látni, neeeem...

Azt mondja hogy "jó lesz a kisebbrik rossz".


kb elképzelni se tudnak olyan demokráciát (demokrácia: gorög eredetű szó, népuralom) amiben a döntéshozatali jogot kiosztó nép feláll az asztaltól, és azt mondja hogy "Előlről az egészet, mert ez úgy rossz ahogy van".


Nem, inkább vetésforgó módjára A és B pártot szavazgatják meg, pontosan ugyanazokkal az emberkékkel, meg ilyen retardált módon démonizált vagy épp felmagasztalt szerepekben állítyanak be politikusokat...

Mindkét oldalnak megvan a saját narratívája szerinti főgonosz, meg a vele "viaskodó" megmentő...


Már 2002 körül elindult a gyászmenet a magyar politikában, amikor elkezdődött a gyurcsány féle ígérgetés. És mi volt a reakció? Átszavazott a sok idióta pillanatban élő Ferire, mert az dejó lesz majd.

Aztán nem lett jó, és mivel jött a Viktorka? Ugyanilyen hülye ígérgetéssel, "Legyen tác, meg zárcsökkentés, meg ingyen sör, meg minden legyen jobb" féle kampánydumával. Aztán ilyen trükkösen "be is lett tartva". Nőtt a bér 1%-ot, és suttyomban plusz 3-4-5 új adófajta is bekerült a történetbe. Na akkor most nőtt vagy csökkent a fizetés? Általános iskolás matekpélda 2 pontért...


És ez megy. És már kiszállni se lehet ebből az emésztőgödörből, akármilyen új politikai formáció lépne fel, az fél éven belül biztosan kontaminálódik valami meglévő poszt-szoci párttal. Vagy behúz a fideszhez, vagy "ellenzéki" néven fut tovább az mszp-dk vállára csücsülve, mint most a Momentum is teszi...


Beteg ez az egész társadalom, képtelen kihúzni a fejét a pillanatig tartó hatalmat hajszoló pártok végeláthatatlan kakasviadalából. Inkább összekarmoltatja magát 4 éves ciklusokban, de nem állna fel a tárgyalóasztaltól hogy "elég, újra kell értelmezni mindent".

Újra kellene értelmezni a szavazati jogot, újra kellene értelmezni a parlamenti jogköröket, újra kellene értelmezni hogy hány százalékos reprezentáltság után mekkora beleszólási lehetősége van bármelyik pártnak a történésekbe, újra kellene értelmezni hogy mit is jelent a kampány, mit is jelent a médiában való térnyerés, meg kéne szabni hogy mik kötelezik pontosan egy képviselőt ahhoz hogy fizetést kaphasson.


Az egész egy átláthatatlan, egymás közti ügyletekből álló bordélyház, amibe igényes ember inkább be se teszi a lábát...

Ezért válik az értelmesebbje apatikussá a politikával szemben.

2019. ápr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
22%

12.

Lehet, hogy nemcsak te hiszed, hanem mások is. A hit fontos dolog, a tied pedig a te dolgod.

Annyira aktív vagyok, hogy van úgy, napokig nem látogatom a facé-t... Azt a személyes kapcsolataimra használom. Ráadásul, ha nem tűnt volna fel, itteni "munkásságom" során, én nem propagandát reklámozok, hanem a hozzád hasonló, alja gazemberek állításait cáfolom érvekkel!!!! És olyan nagy sikerrel, hogy az eddig feltett politikai kérdéseim egyike sem haladta meg a 20db választ, pedig hetente kiemelem őket...,

Ráadásul a napi keresetem (szakmai tudásom után) meghaladja a 21500ft-ot, és multinál, nem vásárolok élelmiszert. (Aldinál pl. még annyira sem voltam, hogy a parkolójába beálljak... Pedig, már jó ideje itt van... Igaz.... orvosra és gyógyszerre is csak ritkán költök...)

Tudod elképzeled magadnak OV-t, mint patás ördögöt. Aztán ehhez az elképzelt "rémképhez" hozzáképzeled a támogatóit. És vagy igazad van, vagy nem! De mivel hallani sem akarsz arról, hogy nem neked van igazad, így nem vagy hiteles! Én nem tudom, ki vagy (nem is érdekel) A saját körmyezetemben viszont az én véleményemre adnak az én ismerőseim. És hallgatnak rám. Nekem ez számít, nem az, hogy milyennek képzelsz el.... 😄 )

2019. ápr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
57%

Hülye pedig az aki kedvencet választ ezek közül.


Mintha az étlapra rá lenne írva hogy rohadt káposzta, penészes oldalas, kukacos sajt, és ezek közül válassz kedvencet.


Kössz, inkább nem.

Működtetni meg bárki tud egy országot. Észak Korea, meg Ukrajna, meg Kazakhsztán is működik.

Nem mondhatod hogy nem, hisz ott van a térképen mint létező országok.

Csak épp nem jó bennük élni.

2019. ápr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Pont most fejtettem ki hogy aki ebből a garnitúrából bárkit démonizál, és bárkit megváltóként kezel, az a problémát csak fenntartja, tökmindegy melyik oldalon van.


Gyurcsány és Orbán két mindent kizáró alternativaként történő beállítása egyenéő azzal hogy "A jobb vagy a bal szemedet szúrjuk ki?".

És aztán morfondírozhatsz hogy "hááát...a balt egy kicsit kevesebbet használom, meg a jobb élsebb is...legyen a bal!".


A magyar társadalom cseszik észrevenni hogy senki nem lesz aki önszántából, minden létező jogkörbe belefolyva nem fog azokkal visszaélni, és fogja majd az állampolgárok kezét.


A demokrácia elméletben pont úgy lett kitalálva, hogy egy visszacsatolást teremt meg a nép, és az uralmat gyakorló között.

A népnek egy aktív, kritikus, parancsokat adó szereplőnek kellene lennie a történetben, akinek az igényeit leköveti a politika.


Ehelyett mi van?

Négyévente kinyitja a csipáját az egyszeri szavazó, belehallgat a politikusok egymást túlordító licitálásába, ingyen gyógyszer, ingyen közlekedés, ingyen ez, ingyen az, meg a dezinformációs tengerbe, és eszerint dönt.

Nincsenek konkrét igényei.

Ez jellemzi az átlag magyar szavazót.


Innentől kezdve persze hogy az életművész, hazugságbajnokok fognak folyamatos befutók lenni, akik képesek az eszkimónak is eladni a jeget néhány trükkösen megfogalmazott állítással.


Pl "erősödik a magyar gazdaság"


Ez mind szép és jó, csak az nem mindegy hogy az kinek a kezében van, és hogy az erősödésből jön-e vissza a népnek is?


Mert ha simán csak annyit jelent ez a szlogen, hogy "OV-nek és haverjainak lesz több", akkor egész egyszerűen nem lesz valódi sikernek tekinthető a hír.

2019. ápr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

kakukk, az a baj a te felfogásoddal, hogy az érveket csak akkor veszed észre, ha azok egybevágnak a te nézeteiddel.

Minden mást úgy söpörsz félre, mint kocsmatöltelék az üres üvegeket.

2019. ápr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!