Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fogadnàl olyan vendéget,...

Fogadnàl olyan vendéget, akinek köztudottan más a politika nézete?

Figyelt kérdés
Ha tudod, hogy a szükséges ünnepi formasàgok után úgyis felhoznà a politikát, úgy hogy más a véleményetek, fogadnàd vagy inkább elmennél otthonról? Ha tudnád, hogy egy nehéz alak, aki mindig ugyanazt szajkózza és nem tűr meg más érveket, folyamatosan aggitàl (lásd májusi szavazás) plusz ha iszik, akkor egyenesen elviselhetetlen?

2019. ápr. 20. 21:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

6. Vok

Amit vázoltál az megint más,mert az egy játszma amit épp politikai körítésbe csomagolt,tehát lényegtelen a tartalma.

Es ha a verbális agresszióra egyből tettlegességgel válszolnék az nagyon lusta megoldás lenne holott megtehetném.

Ezt úgy hívják a keret megtarása.

Ebben lényegtelen a tartalom a lényeg hogy kinek a témája érvényesül. Ezt felismerve én elkezdek beszélni a bálnák szaporodásáról és hogy ismeri az elte bálnaba szológiai tagozatát mondjuk. Egészen addig amíg bele nem kérdez a témába amivel elismeri a vereségét.

2019. ápr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Akkor vele nem beszélgetnék politikáról, kerülném azt a témát, de átjöhetne, ha jó arc
2019. ápr. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
35%

Milyen érdekes elolvasni az eddigi válaszokat....

Főleg, a "sértett baloldalét", amint elhatárolódik a "fideszes birkáktól". Mert ugye liberálisnak, befogadónak lenni olyan példamutató dolog...

Mellesleg az én otthonomban gyakran megfordulnak más politikai nézetet vallók is. Sőt, olyan is van, hogy illuminált állapotban. De ők egytől-egyig olyanok, akik még spiccesen is mellőzik a fidesz szavazók sértegetését. Vagy én lakok jó környéken, vagy megválofatom azon ismerőseimet, akik alkalom adtán felkeresnek.

Sőt! Fokozom! Ha bármely pár, bármely aktivistája felkeres, hogy írjam alá az ajánlóívet, akkor én azt szívesen megteszem, hisz nem látom akadályát, hogy bármely párt lehetőséget kapjon a megmérettetésre. (De nem vagyunk egyformák!)

2019. ápr. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%

#4, és #5, mindenkinek:


Tudjátok hogy mi az, ami nagyon szembeötlő szinte mindenki válaszában?


Az, hogy "a szükséges ünnepi formasàgok után"-i állapot mindenkinek természetes, hogy ALKOHOLOS állapotot jelent!


NEKEM NEM!

2019. ápr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
57%

Minden nézetet szívesen látok, persze ha vannak érvei...

Az nem érv hogy a "viktor aszundta" bár ilyen primitívekkel nem ismerkedem így fideszest sem ismerek.


Egy két kő tahó kolléga de velük senki nem haverkodik.

Ha lespanolnánk velük egy szinten lennénk Vidkun Quislingel


kihagyjuk

2019. ápr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Hát, én alapból próbálok olyan emberekkel barátkozni akikkel lehet normálisan beszélni az ilyen dolgokról. Hogyha egy ismerősöm bejönne a házamba és elkezdene úgy beszélni mindenkivel akinek más a politikai nézete, mint ahogy az emberek facebookon beszélnek egymással, akkor valószínűleg megkérném, hogy hagyja abba vagy menjen haza, mert annak semmi értelme.


Hogyha lenne egy olyan ember amilyenről te beszéltél, akkor előre egyeztetném vele, hogy hanyagolja. Hogyha erre képes akkor jöhet, ha nem akkor pedig nincs arra szükség, hogy elrontsa mások napját is.

2019. ápr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Milyen érdekes, hogy a fideszgyűlölők a saját lakásukba nem engednének be "fideszest" mert az a privát légterük. Itt viszont próbálják leugatni őket.... 😄

(Szerintem, nem kéne itt sem!)

2019. ápr. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Itt nem a politikai dolgon van a hangsúly, hanem azon, hogy ERŐSZAKOS, és hogy részegen nem tud uralkodni magán.


Ebben az esetben megadnám neki a játékszabályokat: Nincs politikáról szó, nem jöhet alkoholos állapotban, és nem ihat alkoholt. (eleve nem is kínáljuk)


Megkérdezzük tőle, hogy el tudja-e fogadni ezt így, vagy nem, ha nem, akkor sajnáljuk, de jobb a békesség, ha el tudja fogadni, akkor szeretettel látjuk.


Ha mégis politizálni kezd, akkor emlékeztetném a házirendre, nem válaszolunk, talán ráénekelnénk, vagy valami, ha ittasan jön, eleve be sem engednénk, forduljon csak haza, akár akkor is, ha négy órát utazott hozzánk.


Ha nálunk válik ittassá, vagy a politizálást nem hagyja abba, akkor kipenderítenénk, legközelebb tanul belőle, ha lassan tanul, akkor harmadik, vagy negyedik alkalommal.

2019. máj. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Mellesleg az én otthonomban gyakran megfordulnak más politikai nézetet vallók is. Sőt, olyan is van, hogy illuminált állapotban. De ők egytől-egyig olyanok, akik még spiccesen is mellőzik a fidesz szavazók sértegetését. Vagy én lakok jó környéken, vagy megválofatom azon ismerőseimet, akik alkalom adtán felkeresnek."


Itt nem ez volt a kérdés, hanem az, hogy egy ERŐSZAKOS, RÉSZEG, BALHÉZÓS EMBERT fogadnánk-e. Ez nem is feltétlenül politikai nézetről szól, simán lehet ez a helyzet úgy, hogy én mérsékelt (vagy ultrás) dózsás lennék, és fogadnék egy ultra FTC-st, aki csak cseszegetne, balhézna.


Egy más nézetű de civilizált fideszest én is fogadnék, még az sem gond, ha szemellenzős, ha nem akarja rám erőszakolni a véleményét, ha rám akarja erőszakolni, akkor azt már kevésbé. Azt írtad, hogy neked eleve nincs olyan ismerősöd, aki ilyen problémás, ezek szerint szelektáltál, ahogy mondod, tehát még a közeledbe sem engeded, nemhogy az otthonodba fogadnád. A kérdezőnél gondolom olyan esetre gondol, amikor az illető mondjuk családtag, amit nem válogathat meg az ember, és egy családi összejövetelen alapból alapértelmezett lenne, hogy őt is meghívják.

2019. máj. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Megjegyzem, ez nem igazán politikai kérdés, hanem emberek kategória, a kulcsszavakkal is erősen mellélőttél.
2019. máj. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!