Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ekkora munkanélkülis...

Miért van ekkora munkanélküliség Budapesten diplomásként is, amikor olcsó a munkaerő nagyon?

Figyelt kérdés
Informatikus diplomával, pályakezdőként már hónapok óta munkanélküli vagyok. És nem csak én, 6 emberrel tartom a kapcsolatot akik velem egyidőben végeztek, és még senkinek sem sikerült állást találnia. Pedig nincsenek nagy igényeink, kezdőnek elmennénk nettó 200 forintért is, ami ahhoz képest nagyon olcsó, hogy külföldön, ha nem is full kezdőként de milliókat fizetnek egy fejlesztőnek. Tehát az amit terjesztenek, hogy a fiatalok mennyire el vannak szállva maguktól és milyen pofátlanul sok pénzt kérnének, ez nem igaz. Abszolút nem igaz. De még munka sincs. És Budapesten próbálkozunk állást találni, nem Kecerakoncán. Hogyan lehetséges ez?
2019. ápr. 21. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Nem billentyűpüfölőnek kell tanulni hanem gyárba menni szalag mellé!
2019. ápr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Programozókat úgy kell halászni, szóval ez elég kamu kérdés szagú. Ismerősömet úgy, hogy van állása , úgy keresik meg napi szinten, hogy menjen át ide vagy oda több fizuért. Valamit vagy nagyon rosszul csinálsz vagy kamu a kérdés.. de inkább az utóbbi. Főleg, hogy azt írtad 6 ember ugyanígy van vele. Teljesen abszurd a dolog. Informatikusból nagy hiány van.
2019. ápr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Ordas nagy kamu ez a kérdés, vagy veled nincs valami nagyon rendben kérdező.
2019. ápr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom hol és hogyan próbálkoztatok, de informatikust rengeteget keresnek. Kicsit szélesíteni kellene a keresést.
2019. ápr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Torcsa90 ***** válasza:
91%
IT Services-nél érdeklődtél már? Soroksári úton van.
2019. ápr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Kamu :D
2019. ápr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem feltétlenül kamu, ha nem tudsz rendesen programozni, akkor hiába az IT diploma, nem fognak felvenni. Én se találok állást informatikusként hasonló okok miatt. 26/F
2019. ápr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De informatikai diplomával nem csak programozni lehet könyörgöm... Ha más nem, van ezermillió (manuális)tesztelői meg üzemeltetői állás is. Vagy a tipikus IT helpdesk, ahol egy 2 hét alatt betanított középiskolás is a feladatok 90%-ában helyt tudna állni.
2019. ápr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!