Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha elvileg munkaerő hiány...

Ha elvileg munkaerő hiány van, akkor miért van ez?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


A kérdező Pécsen él és Esztergomig kell mennie egy br.172 ezret fizető gyári állásért.

Ráadásul infós végzettsége, nyelvvizsgája van.


Mégsincs munkaerő hiány?



2018. dec. 12. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
A munkaerőhiány nem egyszerű matematikai jelenség. Nem mindenkiért kapkodnak két kézzel és nem mindenütt keresik az embereket. Vannak olyan vidékek, ahol például egyáltalán nem érezni a munkaerőhiányt, mert munkahely már vagy tíz éve nincs, máshol meg - főleg ott, ahol sok gyár működik - a félhülye cigányt is beterelik a sorra, hogy legyen, aki dolgozik.
2018. dec. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kreténpali ***** válasza:
93%
De van munkaerő hiány. Mármint a 10+ éves szakirányú tudással rendelkező két idegen nyelvet folyékonyan beszélő informatikusok igen keresettek. Tegnap is hallottam egy chief devtől, hogy 2k ilyet fel tudnának szipkázni, de nincs. Aki kezdő az nem kell senkinek. Programozz otthon(hm.. hány szakmánál várják, hogy munkaidőn túl, otthon képezze magát?), végezz el tanfolyamokat, kövesd a technológiát és legyél hallgató, hogy ne kelljen adózni utánad!
2018. dec. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem mindenhol és nem mindenből van hiány.


Nálunk, budapesti cég, informatikust tavaly 2 azaz KETTŐ nap alatt találtunk. Karbantartóra 6 HÓNAPOT vártunk, jogsi + villany + víz szerelő elvárással. Liftszerelőt meg...lassan 1 éve nem tudunk felvenni állandóra.

2018. dec. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
De, munkaerőhiány van. Viszont alapvetően a képzett munkaerőre. És ez területileg sem homogén. Attól, hogy Pesten két kézzel kapkodnak a magasan képzett, tapasztalattal rendelkező informatikusok után, még nem törvényszerű, hogy Pécsett is ugyanez a helyzet.
2018. dec. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
2-es, itt a mentalitással van a legnagyobb gond, a legtöbb helyen nem hajlandóak az újakkal szóba állni, márpedig a 10 éves tapasztalat csak úgy nem a semmiből fog jönni... Ez más területekre is igaz és akkor csodálkoznak, hogy a fiatalok nagy része kivonul a francba.
2018. dec. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Munkaero hiany van, de csak olyan ember kell aki jo valamire
2018. dec. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Troll a kerdezo.
2018. dec. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kezdőknek is hirdetnek állást. Nyilván nem arra kell jelentkezni ahol 10+ év tapasztalatot várnak.


Engem is felvettek fejlesztőnek minimális tudással. Nem képeztem magam itthon, szinte csak ami a sulihoz kellett. Most is leginkább az megy amit itt a cégnél használok, kitanultam. Így keresek 2 év után ugyanott havi nettó 400-450 körül.


Persze több szorgalommal, otthoni tanulással kereshetnék többet is, nyilván.


Csak azért írtam, hogy megcáfoljam azt a hiedelmet amit gyakran olvasok itt, hogy informatikus csak úgy lehetsz ha rengeteget tanulsz otthon plusz folyékonyan beszélsz angolul. Igen, lehetsz úgy is, csak akkor akár milliós fizud is lehet, nem ilyen kevés, mint mondjuk most nekem. (de ez a kevés még mindig jóval több, mint amit a Suzuki gyárban adnak)

2018. dec. 13. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kreténpali ***** válasza:
#8 írd már meg kérlek hol dolgozol, elmegyek oda én is. Komolyan mondom.
2018. dec. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem mindenből, nem mindenkiből és nem mindenhol van munkaerőhiány.

Pl. Budapest agglomerációjában akármelyik kisebb nagyobb üzletbe bemegyek, mindenhol felvételt hirdetnek. Egy barátnőmnek eladói végzettsége van, 10 éve a kereskedelemben dolgozik. A fix 6 órás állása mellé be akart vállalni még egyet, de kritérium volt, hogy csak délután/este és csak 5 km-s körzetben menne el, tehát adott áruházakban, üzletekben. Kb. 20 helyre adta be a jelentkezését, sehonnan mégcsak vissza sem hívták. Gondolom előnyt élveznek azok, akiket bármikor lehet ugrasztani és lehetőleg minél többet akarnak dolgozni, szinte bárhol.


Az én telefonom meg kéthetente csörög valamilyen állásajánlattal mérnökként.

2018. dec. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!