Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Eu miért nem vezeti be...

Az Eu miért nem vezeti be kötelezően a betét díjas palackok használatát illetve a műanyag palackok visszaváltását?

Figyelt kérdés

Ha már környezetbarát akar lenni.Több értelme lenne, mint eszetlenül betiltani a nedves törlőkendőket, meg az egyszer használatos műanyag evőeszközöket, tányérokat.

A piac kreatív, lesz majd helyette egyszer használatos fa.Mit érnek el vele a kedves döntéshozók?Több fa lesz kivágva.



Németországban minden bevásárló központban vannak automaták,amikbe be lehet szórni az üvegeket.

8-25 centet ad vissza minden darabért, az ár függ az üveg méretétől, típusától is.



Véleményem szerint ezt a rendszert kötelezővé kellene tenni.

Ugyanis, megoldódna a műanyag palackok gondja.Hiszen, lenne értelme visszaváltani, mivel visszaadna egy kupont, amit az adott üzletben levásárolhatsz.


Természetesen a visszavételi díjaknak egységesnek kellene lennie, ugyanis, ha Magyarországon 3 forintért Szlovákiában megy 1 centért vennék vissza a műanyag palackot, akkor a kutya nem váltaná vissza.


2019. ápr. 22. 18:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Azért mégiscsak jó lenne valami hivatalos forrás.

Mert én rákerestem, és nem lep meg, hogy semmi találat az első 10 között, ami releváns lenne.

Én még anno vittem vissza műanyagot, valamikor a 90-es években.

De akkor sem hallottam ezt az üvegből kioldódós magyarázatot.

Illetve ugye a pálinkát is azért nem tartjuk műanyagban, mert abból kioldódik, és EMIATT tartjuk üvegben, mert abból NEM oldódik.

Nekem a gyakorin egy névtelen válasz nem szentírás, jó lenne valamivel alátámasztani.

2019. ápr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én régóta azon sírok hogy egy jó mezőgazdasági potenciállal rendelkező ország mért nem fekszik rá ilyenkor a keményítő alapú műanyagokra. Nagy üzlet lenne, ellátná munkával a termelőket és szinte teljesen környezetbarát megoldást nyújt, bárminemű életmódbeli vagy pénzügyi változás nélkül.
2019. ápr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó tíz éve még visszaváltós volt, 70 forintot adtak darabjáért. Na most az emberek nagy része a válság alatti időkben is b'szott visszavinni ennyiért, inkább kidobálták, a csövesek meg szétdúrták miatta a konténert. Aki mégis visszavitte, az volt, hogy negyed órát balhézott a pénztárosnak, hogy miért kell levásárolni, miért nem készpénzben kapja meg. És akkor ugye ott vannak a már említett problémák, hogy öt évig ebben tartja a permetezőszert, aztán amikor már nem kell neki, akkor visszaváltja, meg hogy a tisztítása is környezetszennyező... Nincs meg bennünk a németországi kultúra ehhez.
2019. ápr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#11 Nem kell hinned nekem, nem kértem. Olvass utána, mondjuk elmehetsz vegyésznek - mint én, tanulhatsz pár évet vegyészmérnöknek - mint én és közben olvasgathatsz szaklapokat, cikkeket amin néha jót lehet nevetni akkora hülyeség - mint én. Akkor, ha majd már jó pár év eltelik és nem foglalkozol a témával csak érintőlegesen, mert mással foglalkozol már és valaki feltesz egy ilyen kérdést, amire beugrik egy 20 évvel korábbi dolog, akkor majd te is ennyit tudsz leírni belőle. Bocs, de nem kezdem el az elemi kémia oktatástól, ha nagyon érdekel, akkor nézz utána. Kezdheted az oldatoknál, az üveggyártás folyamatától és mehetsz az élelmiszerkémia, meg az élelmiszerbiztonság, sterilizálás, felületi korrózió és hasonló témakörökben tovább. Hajrá!
2019. ápr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Na jó.

Rákerestem akkor, amikor felmerült, majd később is eszembe jutott, és rákerestem máshogy.

Eredmény: SEMMI.

Nem kezded el az alap kémiai oktatást??? :D

Ez jó...

Azért, mert fogalmad sincs róla.

Persze, hogy nem mész bele, hisz nem is tudod.

Én mindennek igyekszem utánanézni, de ezt a felvetést semmi nem támasztja alá.


Valóban, ha 20 éve hallottam valamit, én se tudnék sokkal többet. DE!!! 20 éve ez valószínüleg csak egy mendemonda, vagy egy összeesküvés-elmélet volt, bármiféle tudományos alap nélkül. Te ezt akkor hallottad, elhitted, beleégett az agyadba, és foggal-körömmel véded, pedig nem tudod bizonyítani.

Sok ilyen van, valaki hall valamit, vagy olvassa a neten, és készpénznek veszi.

De könyörgöm, akkor legalább ne nagyképűsködj, hogy én nézzek utána, meg nem fogsz nekem kémiát magyarázni.

Magyarázd, meghallgatom. Érdekel!

Csak nem nagyon van mit...

2019. ápr. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#15

Nem érdekel tovább a téma, csak megkérdezném neked mi a végzettséged? Mert én vegyészmérnök vagyok, ráadásul a szakirányomon üvegekkel foglalkoztam. feltételezem, hogy 20 év távlatában is picinykét többet értek a kémiához, az üvegekhez, mint te. Csak a miheztartás végett érdekelne, hogy neked mi a végzettséged, hogy engem nevezel nagyképűnek amiért a kémiáról, vegyészetről, az üveggyártás és felhasználás technológiájáról beszélek.

2019. ápr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!