Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Eu miért nem vezeti be...

Az Eu miért nem vezeti be kötelezően a betét díjas palackok használatát illetve a műanyag palackok visszaváltását?

Figyelt kérdés

Ha már környezetbarát akar lenni.Több értelme lenne, mint eszetlenül betiltani a nedves törlőkendőket, meg az egyszer használatos műanyag evőeszközöket, tányérokat.

A piac kreatív, lesz majd helyette egyszer használatos fa.Mit érnek el vele a kedves döntéshozók?Több fa lesz kivágva.



Németországban minden bevásárló központban vannak automaták,amikbe be lehet szórni az üvegeket.

8-25 centet ad vissza minden darabért, az ár függ az üveg méretétől, típusától is.



Véleményem szerint ezt a rendszert kötelezővé kellene tenni.

Ugyanis, megoldódna a műanyag palackok gondja.Hiszen, lenne értelme visszaváltani, mivel visszaadna egy kupont, amit az adott üzletben levásárolhatsz.


Természetesen a visszavételi díjaknak egységesnek kellene lennie, ugyanis, ha Magyarországon 3 forintért Szlovákiában megy 1 centért vennék vissza a műanyag palackot, akkor a kutya nem váltaná vissza.


2019. ápr. 22. 18:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért várunk az EUra, miért nem vezetjük be mi magunknak?
2019. ápr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1.


Kormány gyenge.Továbbá, a kereskedelmi láncom nem repdesnének az örömtől.

2019. ápr. 22. 18:36
 3/16 anonim ***** válasza:
46%
A gazdaság kilóra megveszi a politikusokat, ahol hagyják magukat.
2019. ápr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Nem sokat gondolkodtál a kérdés kiírása előtt ugye? pedig nem ártott volna!

Szerinted nem mindegy hogy az egyszer használatos termék fa vagy műanyag? A lényeget nem érted akkor. Nem azzal van baj, hogy egyszer használod és eldobod, mert akkor a budipapírt kellene először betiltani, abból fogy a legtöbb. Az a baj, hogy a műanyag ott marad évezredeken át, legfeljebb aprózódik és még nagyobb kárt okoz. A fa, papír meg a természet része, lebomlik és belőle újra fa nőhet.

Azt tudtad, hogy 20 éve amikor kezdtek elterjedni az üveg helyett a műanyag palackok akkor visszaválthatóak voltak? Hogy egy visszaváltott palackot, akár üveg, akár műanyag, azt szállítani kell, ami üzemanyag, környezetterhelés, mosni kell ami tisztítószer és vízhasználat - tehát újabb környezetterhelés, ráadásul 1 visszaváltható műanyagpalack anyagából 10-20 olyan palack gyártható le, ami eldobható, mert nem kell hogy megőrizze a formáját? Hogy sokkal nehezebb, vagyis szintén többet fogyaszt a szállító autó miatta? Mindent figyelembe kell venni. Azt tudtad, hogy a befőttes üveget azért nem lehet húsz éve visszaváltani, mert az üveg sem alkalmas arra, hogy többször használják bizonyos anyagok csomagolására úgy, hogy ne oldódjon ki belőle minimális anyag sem az ételbe? Hogy ha már visszaváltásról beszélünk, akkor először itt lehetne kezdeni? Vagy ha már pillepalackok, mennyit meg lehetne spórolni ha az emberek vizet nem palackban vennének mert a csapvíz tökéletes?

És azt tudod, hogy mihez kezdj azokkal a vastagabb, visszaváltható palackokkal, amiket már nem lehet használni?

És itt megjegyzem, mert sokan ezt sem tudják, hogy a nagyon népszerű jelölés, a háromszög alakban körbefutó nyilak rengetegszer csak azt jelölik a termékeken, hogy újrahasznosítHATÓ az a bizonyos áru, hogy megvegyék az emberek. Ha nincs benne szám ami jelzi, hogy hányadszorra van feldolgozva, akkor valójában nem is újrahasznosított anyagból van.

2019. ápr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen van Magyarországon is, csak szelektív hulladékgyűjtésnek hívják és olcsóbb a szemétszállítás a legtöbb helyen. Minek vigyem a egy bevásárlóközpontba ha kitudom dobni otthon is?
2019. ápr. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
75%

"Kormány gyenge."


Ez a kormány GYENGE? Bármi hülyeséget a fejükbe vesznek, mindent és mindekit (emberek, adott szakma, szakértők) leszarva átviszik... Ezt nem éppen gyengeség.


Egyszer már volt próbálkozás visszaváltható PET palackokkal. Több műanyag fogyott, az emberek meg szartak az egészbe, inkább kidobták azt a 60 Forintot (ha jól emlékszek, ez kb 1/3-a volt a 2l-es üdítő árának) az ablakon, minthogy visszaváltsák. Azaz először nem a kormánynál kell rendet tenni, hanem az emberek fejében. Amíg mekis zacskók vannak büntetlenül eldobálva az út szélén, addig nem lesz változás. Én speciel úgy kezdeném, hogy ha már egyszer úgyis sok autóban van fedélzeti kamera, az alapján aki kidob az autóból valamit, automatikusan mehet 20 óra közmunka, elsősorban szemétszedés az utak szélén az árkokból (család besegíthet, pl papa-mama-2 gyerek 5-5 óra).

2019. ápr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is megoldott ez a dolog, a szelektív gyűjtéssel. Előttem már írták.


Azt linkelnéd nekem valahonnan, hogy az üvegből mégis mi oldódik ki? És hogy nem lehet többször használni? Én befőzök, és szerintem nagyon sokan rajtam kívül, 10-20-30 évig használunk egy befőttes üveget, és soha sehol nem hallottam még, hogy abból bármi kioldódna. Pedig a világon mindent elolvastam már a témában, amikor szezon volt. Minden tudásomat a netről szedtem, szerintem már téma lett volna valahol, főleg hogy ez a dolog a tudatopsságról és a fenntarthatóságról szól.


Visszatérve az eredeti kérdésre: most is vannak ilyen automaták.

Tudom, hogy nem vagyunk egyformák, de leírom, hogy én miért nem alkalmazom: vidéki vagyok, igaz a megyeszékhelyen dolgozom, de a franc fog bevinni munkába egy szatyor műanyag palackot... aztán elmenni a tescoig, ami egy külön kitérő, emiatt jöjjek haza későbbi busszal. Na nem... Óránként jön a távolsági busz, kocsim nincs, és ha eggyel később jövök, az egy akkora csúcsforgalom, hogy állunk a dugóban egy csomót, közben klíma nincs, és megdöglünk a buszban, aminek konkrétan nincs elhúzható ablaka. Szóval ha védeni akarom a környezetet és szerezni kb 30 jó magyar forintot, akkor rendesen szenvedek, és kárt teszek az egészségemben. Megéri?

(Aki a Tesco mellett lakik, csinálja. Úgy én is csinálnám. De egészségügyi problémákkal, vidékiként nem fogom. Szerintem mi vagyunk többen. De amit csak tudok, megteszem. Szelektíven gyűjtöm, értejönnek, elviszik. ez miért rosszabb?)

2019. ápr. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Higiéniai okokból, mert volt olyan hogy a hülyéjei benzint, növényvédő szereket tároltak ezekben ami jól beoldódott a műanyagba mielőtt visszaváltották. (üvegnél ilyen nincs).
2019. ápr. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

A csapvíz tökéletes?


Te se ittál még Pesten csapvízet.

2019. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Azt linkelnéd nekem valahonnan, hogy az üvegből mégis mi oldódik ki? És hogy nem lehet többször használni? Én befőzök, és szerintem nagyon sokan rajtam kívül, 10-20-30 évig használunk egy befőttes üveget, és soha sehol nem hallottam még, hogy abból bármi kioldódna. "

Nincs link, egyszerű kémia. Az üveg felülete a benne tárolt meleg savas vagy szerves oldószeres, olajos vizes, akármilyene-es anyagok hatására sérül és az üvegből bizony kioldódnak egyes alkotók, főképpen fémek.

Nem kell pánikolni, ez nem okoz gondot, én is ugyanazokat az üvegeket használom évek óta. Csupán amikor megszüntették a befőttesüvegek visszaváltását akkor ez volt az egyik indok rá, hogy így, a visszaváltott üvegek használatával nem lehet ezt a minimális kioldódást elkerülni és ezért káros LEHET az egészségre. A technológia miatt, mert forró ételek kerülnek bele blablabla. Nem azt mondom, hogy szerintem ez akkora probléma lenne, hogy nem szabad ezeket a befőttes üvegeket használni újra meg újra, hanem hogy eléggé igaz ahhoz, hogy lehessen rá hivatkozni azoknak akik nem akarták a visszaválthatóságot. Pont emiatt írtam utána a szövegben, hogy ha már visszaváltás, akkor itt kellene kezdeni.

Bár az is hozzátartozik, hogy egyszerűbb ezen üvegeket újra felhasználni valami üvegtermék gyártásához, mint gyűjteni, megfelelően tisztítani, sterilizálni stb. De ez csak akarat kérdése.

Mielőtt jönne bárki a kötözködéssel, nem, az üveg nem fog feloldódni a forró befőttben és nem is lesz látható nyoma annak amit írtam. Pontosan úgy, ahogyan a műanyag palackokból is oldódik ki vegyianyag, az sem okozza a palack feloldódását a vízben. felületi, minimális kioldódás, ami hosszú távon, nagy mennyiségben fogyasztva hozzájárulhat ESETLEG a szervezetben kialakuló káros folyamatokhoz. Ennyi.

2019. ápr. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!