Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetséges, hogy...

Hogyan lehetséges, hogy bizonyos bal oldali emberek és pártok még mindig tagadják a migrációt és annak veszélyeit?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon és más fórumokon is folyamatosan látom ahogy az ellenzéki és bal oldaliak tagadják, hogy a migráció probléma lenne és a Fidesz kitalációjának tartják az egészet.


Egész Európában ebből van viszály nem csak a magyar sajtóban. Terrortámadások, euró milliárdok költése havi szinten a migránsok segélyeztetésére. 10 az 1-hez dolgozási ráta köztük és a többi és a többi.


Ezek után hogyan tudják egyesek tagadni ennek a veszélyét?


Az pedig, hogy "nem akarnak ide jönni" az olyan szinten igaz, hogy nem akarnak ide jönni azért mert tudomásokra van adva, hogy itt nem kapnak segélyt a semmire mint a nyugati országokban.

Illetve kerítés védi a határt tehát nem jöhetnek be csak úgy papírok eldobálása után.


Na meg az is elég nagy gondot okozott amikor csak átkelő országnak használtak minket még a kerítés előtt , én a déli határhoz közeli városban lakok és szörnyű volt amit műveltek a környéken. Semmi nem számított nekik.


2019. ápr. 24. 17:50
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Jók ezek a 444-es linkek csak éppen pont erről beszéltem az ellenzéki propaganda lévén.


Akiknek meg eddig nem volt nyílvánvaló, bár sajnos ezután se lesz bármi történik, de Soros saját magát buktatta le a napokban történt díjátadáson ahol Magyarországi migráns támogató szervezetnek nevezte a Helsinki bizottságot (amit ő finanszíroz nagy részben)

2019. ápr. 24. 19:11
 22/31 anonim ***** válasza:
64%

16# Szerbia sem EU-s ország, tehát ugyanaz a kötelezettség vonatkozott volna ránk is, mint Görögországra, itt is ugyanúgy illegálisan léptek be. Megint megy a terelés, magyarázd csak ki, hogy mi nem hibáztunk semmit, mert az összeomlás szélén billegő Görögország is ugyanolyan korrupt, mint amilyenek mi vagyunk. A közös határvédelem pedig a Schengeni övezetnél kritikus, nem hiszem el, hogy ezt ilyen nehéz megérteni. Egyébként elég sok támogatást kaptak.

[link]


17# Itt van egy frissebb.

[link]

Ha te azt állítod, hogy folyamatos milliós tömeg tömeg érkezik, akkor mutasd meg, hogy hol és mekkora ez a tömeg. Én is ki tudok találni alaptalan hülyeségeket.

2019. ápr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Gondolkodom, hogy érdemes lenne bevezetne a kriptotroll kategóriát az ilyen kérdések jellemzésére, a troll tudja, hogy másokat bosszant, azért kérdez ökörséget. A kriptotroll pedig nem veszi észre, hogy amit kérdez, azzal csak másokat bosszant, és érdmei választ nem fog kapni.
2019. ápr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Bár most végiggondolom talán rossz szót választottam a pszeudotroll jobban jellemezné az előbbi válaszomban leírt jelenséget. A kriptotroll feltételezné, hogy valahol tudja mit csinál. Bár lehet, hogy ez a helyzet.
2019. ápr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

#24


Ha most rám célzol akkor elég érdekes, hogy a szavazók több mint 50% erre a pártra szavaz , míg a második legerősebb párt 15% alatt mozog.

2019. ápr. 24. 19:23
 26/31 anonim ***** válasza:
65%

Figyelj, én a számok embere vagyok, mivel azok (jó esetben) nem hazudnak.


Itt egy statisztika:


[link]


[link]


2013 és 2016 közötti időszak valóban húzós volt, valós probléma volt a menekültáradat.

De 2016 óta az értékek nem mutatnak kiugró adatot az előző évekhez (2000-2013).


A számok azt mutatják, hogy közel se milliószámra érkeznek bevándorlók. A frontex adatai szerint január-március időszakban összesen 20000 illegális határátlépés történt. Tehát az egész EU-ra vetítve kb. 6500/hónap


Ezzel szerintem meg tudunk bírkózni határvédelem tekintetében.


Hol van az a hetek óta emlegetett több tíz-százezer fős "migránskaraván" amivel riogatnak?

2019. ápr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
50%

Oké, hol írtam is egy szót is bármilyen pártról?? (23-as, 24-es válszt olvassa újra nyugodtan bárki)


bár ezzel alátámasztod, amit írtam a pszeudotrollságodról.

2019. ápr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
61%

A probléma a fogalmi zavarral van, amit az országvezetése szándékosan generál.


Mi az a migráció? A migráció az amikor valaki egy másik országba költözik és utána életvitelszerűen ott folytatja az életét. Azaz migráns a Magyarországon dolgozó és élő ukrán vendégmunkás. Migráns az a magyar, aki Angliában vagy Németországban keresi a boldogulását. Migráns az erdélyi magyar, aki az anyaországba költözik. Migráns az indiai programozó, aki Európában dolgozik. Migráns a kínai árus a sárkánycenterben. És migráns a szír menekult is.


Ezek az emberek teljesen kulönböző okokból választották a migrációt és azzal teljesen más hatást váltanak ki.


Innentől kezdve általánosságban a migrációról beszélni úgy hulyeség ahogy van, hiszen a kulönböző hátterű migránsok kulönböző hatást keltenek.


Vannak-e a migrációnak veszélyei? Természetesen vannak. Pl az is a migráció egy veszélye, hogy a sok kivándorló miatt összedől a magyar nyugdíjrendszer és ennek egészen nagy realitása van.


A migráció probléma? Kinek? Annak az országnak, ahonnan tömegek elvándorolnak annak probléma. Így Magyarországnak is. Annak az embernek, aki egy másik országban otthonra lel már nem feltétlenul probléma. Annak az országnak, ahova irányul a migráció annak pedig helyzete, egyéne válogatja. Pl.: a német gazdaság migránsok nélkul (törökök, magyarok, lengyelek, indiaiak, kínaiak stb. stb.) nem tudna működni a jelenlegi formájában.


De természetesen a migráció igen sok társadalmi feszültséget szül. Így döntöttek pl. a brittek a brexit mellett, hiszen zavarta őket, hogy a keleti-európai munkások (köztük magyarok) szarért hugyért elvégeznek minden munkát, illetve a szociális rendszeren élősködnek.


A terrortámadások is sok esetben kapcsolódnak a migrációhoz, bár nem mindig. A legtöbb esetben pedig alapvetően vallási háttere van, ezek a támadások sokszor tömeges migráció nélkül is megvalósulnának.

Az EU a migránsokat nem segélyezi, csak a menekülteket, akiknél megbizonyosodtak arról, hogy valamilyen okból menekülniek kellett korábbi hazájukból. A 10 az 1-hez dolgozási ráta megint igen absztrakt, de örülnék, ha valami statisztikát is linkelnél, mert ez így eléggé légből kapott.

2019. ápr. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

[link]

:DDD

2019. ápr. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
#29 Szerinted melyik segélyért jövő írástudatlan migráns tud kipengeti közel 100 millió forintot az általad linkelt cikkben lévő kötvényért?
2019. ápr. 25. 18:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!