Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 20-30 évesek! Ti szívesebben...

20-30 évesek! Ti szívesebben lettetek volna fiatal felnőttek a Gyurcsány érában mint most?

Figyelt kérdés

Ebben a korosztályban nagy legenda kering a Gyurcsány korszakról, hogy akkoriban még sokkal jobb volt a helyzet Magyarországon mint most. Kb. mint a nyugdíjasok körében a Kádár nosztalgia. Ha nem is népszerű párt a fiatalok körében a DK, de a Fidesz-nél a legtöbben még azt is jobbnak ítélik. Való igaz, hogy a jelenlegi kormány ezt a korosztályt nyomja el a legnagyobb erővel. A kivándorlás az egekben, a fiataloknak nincs jövőképük ebben az országban, kilátástalannak tűnhet minden. Igaz, hogy a Gyurcsány korszakban sem volt minden fenékig tejfel, meg akkor válság is volt, de nem volt elnyomva ennyire egy bizonyos korosztály ill. társadalmi réteg, mint most a fiatalok.

Ti mit gondoltok erről? Szívesebben lennétek fiatalok akkor, mint most?


2019. ápr. 24. 19:41
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%
Igen,sokkal könnnyebb lett volna,mint ma
2019. ápr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt told le inkább 15-25 év közé. Én pl. 31 vagyok (épp, hogy elhagytam a 30-at, ezért bátorkodom írni), 15 évesen is érdekelt a politika, sőt talán 13 évesen kezdett először érdekelni. Sokan vannak itt olvasók, politikai témában írók, akik simán 18 év alatt vannak, azaz még nem szavazópolgárok, attól még véleményük lehet a mai politikáról és a "régiről" is, mégha nem is éltek benne igazán és akár kialakult véleményük is lehet, mely párt támogatható a véleményük szerint. Szóval a Gyurcsány korszakról nagy legenda keringhet a 10-en évesek között is. Sokkal inkább mint a 30-hoz közeliek körében, akik azért "éltek már" akkor!

Nekem egyáltalán nem volt jövőképen, még ennyit sem lehetett látni előre, mint most. Fogalmam nem volt arról mit akarok, senki meg nem tudta mondani mi az, (ha már ötletem nincs) amiből jól lehet majd boldogulni. Egy dolgot biztosan tudtam, hogy számomra az, amit nővérem viszont (8 év van köztünk) simán eltudott érni pár év alatt, hogy lakás, autó stb. az nálam max. vágyálom (még kölcsönből sem!), kezdő nettó 74 ezer forintos fizetéssel egészen biztos, hogy az, miközben állítólagosan hiányszakmába tartozó végzettséggel rendelkeztem. na bumm... Gyurcsány-korszak!


Miben merül ki ez az elnyomás a véleményed szerint?

2019. ápr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
70%

"az oktatást lezüllesztette, fizetőssé tette"


Azért ezt kifejtenèd, mit takar a lezülleztèst? Szerintem semmivel sem volt színvonalas vagy másabb, mint ma, én ezt tapasztalatam, mikor visszamentem a volt iskolàimba, csak technológiai változàs volt.

Tandíjat Gyurcsàny Ferencèk is be akartàk tenni. Én például egy forintot sem fizettem pedig 2013-ban kezdtem a felsőoktatást.

2019. ápr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt én is szeretném tudni, de nem azért, mert úgy látom, hogy szó nem lehet erről, hanem azért, mert, nem vagyok benne, csak kívülről látom, az nem ugyanaz, gyerek nincs, dolgozom 14 éve, iskolába utoljára 11 éve jártam, nem tudom miről beszélnek, de szeretném tudni, viszont nem akarják elárulni. Ennyi fér ki, hogy le van züllesztve. Konkrétumokat szívesen olvasnék, hogy mi a panasz valójában a "fiataloknál"/tiniknél! Fizetős... konkrétan mi fizetős, mi nem? Vizsgáljuk meg és az vajon miért lehet az? Szükség van-e rá? Mennyit "húzott be" amíg ingyenes volt, és szükség volt-e annyira, amennyien végeztek? Szigorodnak a feltételek, ezzel pl. tisztában vagyok. Vizsgáljátok a 80-90 között születetteket, hányan igyekeztek a felsőoktatás felé (mi volt a trend?), most abból hány emberre van szükség és hányan végeznek más egyéb munkát, amihez nem szükséges a végzettségük? Hogyha megemlítjük a felsőoktatást, hogy azt lezülleszti a Fidesz, (nem úgy látom, hogy ez történne, de meggyőzhető vagyok!) akkor gondoljátok végig mit műveltek a szakoktatás terén a szocik! Kétség sem fér hozzá, hogy totális lezüllesztés történt! Szívunk emiatt mindannyian?

Utoljára az oktatásban akkor volt rend, amilyen rendet föl nem tudnánk dolgozni annak szigora, kegyetlensége miatt!

2019. ápr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
62%

2006 okt. 23.-án sok fiatal felnőttet megveretettt, mert akkor így volt jobb az akkori fiataloknak.... Aztán emlékszem egy aug. 20-i tüzijátékra... Sok fiatal élvezte! Főleg azok, akik megsérültek... Aztán imádták azt a korszskot a kisgyerekes fiatalok is, mert a 3 éves gyedet levette 2 évre.... Meg nem lehetett fiux kamatozású, államilag támogatott forinthitelt felvenni. Azt is szerették, amikor a gyermekek után járó adókedvezményt és a közalkalmazottaknak járó 13. havi fizetést elvette....

Szóval franko volt... Ha roma volt az akkori fiatal, simán mehetett uborkát lopni, mert a lopásért az uborkatermelő gazdát vonták felelősségre. Ha nem voltàl roma, beállhattál a Magyar Gárdába és vonulhattál, hogy 12-13 és múlva Sargentini asszony beírhassa a jelentésbe.

Ha nagyon fiatal voltál, sokat tudtàl lógni suliból, hiszen rengeteg vasutassztrájk volt...

Volt demokrácia, meg terrorizmus.... Drazsé belügyminiszter tudott letölteni terrorista videót. Ha ellenzéki, netán riporter voltál, könnyen megismerhetted a haveri kutyák intézményét!!!

És sorolhatnám napestig...

Szóval akkor izgibb vót.... Jobb vót...

Most meg dögunalom ez a szaros jólét...

2019. ápr. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

"Remélem erre van közvélemény kutatásod, mert nehezen hiszem el. Akkor tartom reálisnak, ha nem volt harmadik opció."

Nyilván csak akkor népszerűbb, ha csak a kettő közül lehetne választani, amúgy nem szavaztak a DK-ra sem a fiatalok. Öreg csontnak tartják Gyurcsányt, és azt akarják, hogy eltűnjön az összes "régi" politikussal együtt, akik csak züllesztették az országot. DE ha a kettő közül kellene választani, akkor Gyurcsi győzne ebben a szavazórétegben. Egyébként a Jobbik, LMP, Momentum a 3 legnépszerűbb párt ebben a korosztályban.

2019. ápr. 24. 21:52
 17/27 anonim ***** válasza:
88%

16.

Te nagyon fővárosi lehetsz! 😄

1 éve magas részvétellel valósult meg a választás! Az ország négyötöde vidéki. Az általad felsorolt pártok közúl vidéken 3%-ot egyik sem ugrotta meg! 😀 Pedig vidéken is szavaztak fiatalok! 😄

2019. ápr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Most vagyok 36.

A bulik miatt jó volt akkoriban.:)

De az újabb adók az adók hátán,meg vizit díj és társai.Nem kell félni,nem fog fájni...Szinte egyből lejtmenetbe került az ország,ahogy a FIDESZ elvesztette a választásokat.A Medgyessy Pétert igen gyorsan leváltató inkompetens bohóc ténykedése volt a gengszterváltás utáni legnagyobb csapás az országra nézve (a hozzá nemértés miatt felvett IMF hitelek).

2019. ápr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

18.

Na ja!!! 😀 Ez szokott tetszeni a legjobban! A "világválság"!!! 😅 Amikor a balogok azzal érvelnek, hogy azért zuhant be a böszmeség, mert világválság volt! Aha... A világválság lényege a világ!!!! Aztán mi történt? Se a románok, de még a bolgárok se szorultak az IMF lélegeztetőgépére.... Csak a Böszme... A Gordon meg el is magyarázza a könyvében, mikor, mit hogyan szúrtak el elődei.... Márpedig ő nem kormánypripaganda!

Akkor hogy van ez? Legyünk megértők a Böszmèvel IMF ügyben, mert világválság volt? És még az unión kívüli Albánia se ment kuncsorogni az IMF-hez????

2019. ápr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Egy retek volt az az ámokfutás, hozzá nem értés. Szóval nem.
2019. ápr. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!