Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 20-30 évesek! Ti szívesebben...

20-30 évesek! Ti szívesebben lettetek volna fiatal felnőttek a Gyurcsány érában mint most?

Figyelt kérdés

Ebben a korosztályban nagy legenda kering a Gyurcsány korszakról, hogy akkoriban még sokkal jobb volt a helyzet Magyarországon mint most. Kb. mint a nyugdíjasok körében a Kádár nosztalgia. Ha nem is népszerű párt a fiatalok körében a DK, de a Fidesz-nél a legtöbben még azt is jobbnak ítélik. Való igaz, hogy a jelenlegi kormány ezt a korosztályt nyomja el a legnagyobb erővel. A kivándorlás az egekben, a fiataloknak nincs jövőképük ebben az országban, kilátástalannak tűnhet minden. Igaz, hogy a Gyurcsány korszakban sem volt minden fenékig tejfel, meg akkor válság is volt, de nem volt elnyomva ennyire egy bizonyos korosztály ill. társadalmi réteg, mint most a fiatalok.

Ti mit gondoltok erről? Szívesebben lennétek fiatalok akkor, mint most?


2019. ápr. 24. 19:41
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

#19 hát persze elvtárs...

[link]

2019. ápr. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Nagy volt a nyomor
2019. ápr. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
55%
Én szerintem jobban jártam volna, ha akkoriban kerülök ki friss diplomásként az iskolapadból. Közigazgatási szférában dolgozom és nem egyszer mesélték a kollegáim, hogy akkoriban baromi jól megfizették őket. Ruhapénz, háromszoros cafetéria, emelt jutalékok etc. Ilyen fizu mellett és az akkori lakásárak mellett már rég a saját lakásomban lakhatnék. De az áremelkedések és a CSOK miatt erre jó ideig nem lesz lehetőségem, hiába tettem már félre az évek során több millió forintot :(
2019. ápr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Hát igen a CSOK engem is elvágott a saját lakás lehetőségétől,úgy felbaxta az ingatlanárakat.De rohadjanak meg akkor se veszek fel semmilyen hitelt.Én végignéztem mit művel egy válság a hitelesekkel.Ismeretségi köröm 30%-a ment ki külföldre emiatt.Az ott született gyerekeik már más nyelvű és normák szerinti iskolákba járnak.A "kicsik" már kint maradnak,mert nekik az az otthon.

És most nem kell a mese a "mostani hitelek jobbak és védettebb" szöveggel.

2019. ápr. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Fiatalok tömegeinek a szituja jelenleg, meglenne egy lakásra a pénz egy kis önerő plusz szülői segítség, de sajnos CSOK előtti normális árakon! Így hála a Fidesznek tömegek esnek el a lakás lehetőségétől mert hitelt felvenni hogy meglegyen a CSOK generálta plusz tízmilla egy intelligens fiatal egyszerűen nem fog.
2019. ápr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Én kígyókat szeretnék látni ahogy kígyóznak.
2019. ápr. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Tök igaz, hogy a CSOK felverte az ingatlanárakat, de egy valamit magyarázzatok meg, mert nem teljesen értem. Ha az verte fel az ingatlanárakat, akkor viszont azoknak nincs igaza, akik azt mondják, hogy a CSOK-ot szinte senki sem tudja felvenni? Mert ha a CSOK-ot szinte senki sem tudja felvenni, csak azok, ahol ez Dunába víz kb. akkor miként bír magasan maradni az ingatlanár? Hisz ha csak olyanok tudják hasznosítani, használni, akiknek amúgy is van pénze, akkor az nem generál igazán nagy keresletet, s ha nincs kereslet, akkor kérni ugyan lehet bármennyit, de eladni már kevésbé. Szóval egy biztos, hogy az ingatlanárak magasabbak, s jól látható az, hogy ehhez köze van a CSOK-nak, pláne ha vagyunk szívesek túltekinteni a fővároson, viszont akkor annak az állításnak tévesnek kellene lennie, hogy a CSOK van, csak kb. senki sem használhatja, mert akkor totál pangana az ingatlanpiac. Tudom, a fővárosban ott van egy plusz tényező, a külföldi befektetők, akik állítólag már nincsenek is, mert olyan magasak az árak... valahogy mégis jönnek és jönnek, továbbra is...
2019. ápr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!