Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az emberek elítélik a...

Ha az emberek elítélik a politikusokat, mondván korruptak, akkor miért nem ítélik el az orvosokat, akik hálapénzt fogadnak el?

Figyelt kérdés

A hálapénz a korrupció egy formája. Mindenki tudja, hogy az orvosok korruptak, mégsem ítélik el őket sokat.

A politikusok többségéről csak mendemonda van, hogy korruptak, mégis elítéli őket ezért az emberek többsége.


2019. ápr. 24. 21:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Mert egy politikus szemrebbenés nélkül ba szat ki a lakásodból gyerekestül családostul ha olyan a szitu. Míg a doki ha ellenszolgáltatást is kér de meggyógyítja a gyereked. Tehát konkrétan ad valamit. Míg a politikus még az arcodba is nevet hogy tessék óriásplakát mindenhova és nem én fizetem hanem te az adódból tehát konkrétan meglop.
2019. ápr. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

A politikusok, nem végeznek hasznos munkát, csak élősködők, míg az orvos végez hasznos munkát.

Továbbá az orvos nem elvesz, hanem elfogad pénzt. A politikus pedig akkor is elveszi, ha nem is akarsz adni, és ezért semmi hasznos munkát nem végez.

2019. ápr. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Alapvető problémám, hogy a korrupció ellen azok ágálnak a legjobban, akik simán kifizetik az orvos "tarifáját"! És még hencegnek is vele, hogy pl. 50 ezret adtat egy TB-s szülésért...."


Engem az dühít fel,amikor a folyosón a betegek csámcsognak,hogy mennyit kell adni:)

2019. ápr. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Azért, mert az orvosok másképp nem tudnak megélni.
2019. ápr. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

És magukat, amikor belemennek hasonló dolgokba?

Szerintem régről van az a beidegződés, hogy túlmisztifikálják az orvosok feladatát, és emiatt nem ítélik el ezt a dolgot az emberek.

2019. ápr. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 ConnectCare ***** válasza:

A kettő teljesen más.


A korrupt politikus tudja, hogy A döntést lenne helyes meghoznia, de a pénzedért B döntést hoz, ezzel megkárosítva azt a társadalmat, amit képviselnie kellene.


Az orvos el kell, hogy lásson, ez meg is történik és utána jogosulatlanul fogad el "megbízási díjat" a tevékenységéért. De azt teszi, ami a feladata.

2019. ápr. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Elég gyakran "vendégeskedem" az egészségügyben, és még sosem adtam hálapénzt. Mégis mindig elláttak, műtöttek.

Akkor ugye kritizálhatom a korrupciót?

2019. ápr. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Amiért magukat sem ítélik el, amikor kifizetik a hálapénzt, vagy elfogadják a papíron minimálbéresek a zsebbe kapott pluszt.

A rendszer működése leképeződik a lakosságon.

2019. ápr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Orvosként az a véleményem, hogy a betegek korruptabbak, mint az orvosok. Én életemben kétszer fogadtam el eddig hálapénzt, egyszer a beteg a kollégával küldte utánam, és nem tudtam visszautasítani (5000 Ft volt), a másik alkalommal öt perc veszekedés után beadtam a derekam és elfogadtam egy házhoz történő kiszállásnál 2000 forintot, mert a nénit, nem tudtam lebeszélni ez irányú szándékáról, pedig tényleg nagyon próbáltam.


Szóval visszatérve, a kollégák 99 százaléka pontosan egyformán látja el a hálapénzt adó, és nem adó betegeket, maximum a hálapénzt adókkal páran kicsit kedvesebbek. A problémát maguk a betegek generálják azzal, hogy az adott pénzükért extra szolgáltatást várnak, rövidebb várólistát, az átlagosnál nagyobb odafigyelést stb. A nagy helyzet viszont az, hogy a hálapénz nem sokat szokott változtatni azon, hogy hogyan van ellátva egy beteg, amíg az állami egészségügyben van. A jelentős különbség ott van, ha abeteg elmegy magánrendelőbe, ahol a pénzéért az orvosnak ténylegesen sokkal több ideje van rá.

A szülészekről viszont inkább ne beszéljünk az egy vicc, amit a szülészek, meg a terhes nők ezzel az orvosfogadással művelnek...

2019. ápr. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

1. Ha elítéled az orvosokat, mert hálapénzt fogadnak el, elítéled a pincért/a fodrászt/kozmetikust/futárt is, amiért elfogadja a jattot? Biztos vagyok benne, hogy életem során sokkal nagyobb összeget fizettem ki eddig borravalóra, mint hálapénzre.


2. A hálapénz legális. Amennyiben persze utólag adják, valóban hála jeléül.


3. Azokat a betegeket miért nem ítéled el, akik azért dugdosnak pénzt a nővér/orvos zsebébe, hogy előrébb kerüljenek a várólistán/kevesebbet kelljen várniuk/jobb szobát kapjanak/több odafigyelést kapjanak stb?


Ez az egész hálapénz mizériát a betegek generálják. Sem én, sem a családtagjaim nem fizettek senkinek se előre, se utána, mégis normális ellátást kaptak. Pedig apámnak volt szívketéterezése, két hetet feküdt kivizsgálós osztályon, anyumnak volt epehólyag-eltávolítása, papámnak protézise.


Magam is orvos vagyok amúgy (és mikor a fenti esetek történtek, még nem voltam az (középsuliba jártam), mielőtt jönne a szöveg, hogy csak azért kaptak normális ellátást, mert tettem róla). Néhány beteg olyan szinten erőszakos tud lenni ezzel az istenverte hálapénzzel, hogy le sem tudod lőni. A normálisabb elsőre, vagy maximum másodjára megérti a "köszönöm, nagyon kedves, de nem fogadom el" szöveget, de van egy-kettő, aki konkrétan képes utánad szaladni a folyosón meg ötször visszadugdosni a zsebedbe a pénzt, amit már négyszer visszaadtál.


Szerinte jórészt csak a betegek fejében él az a tévhit, hogy ha nem fizetnek, akkor jó esetben csak leszarják, rossz esetben még tesznek is róla, hogy szarabbul legyen/meghaljon. Meg azt is, hogy ha nem fizetnek, akkor legközelebb leköpik őket.


Az meg teljesen más témakör, mikor valaki orvost fogad akármilyen műtéthez vagy szüléshez.

2019. aug. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!