Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nyelik le ilyen könnyen...

Miért nyelik le ilyen könnyen a magyarok azt, hogy Románia is megelőzött minket? Régebben miért voltak sokkal kritikusabbak?

Figyelt kérdés

Emlékszem amikor a szocik idején megelőzött minket Szlovákia gazdaságilag. Na, amikor kijöttek az első adatok amiben látszott, hogy megelőztek, emlékszem óriási nagy botrány volt és felháborodás. Gyurcsányt a pokolra kívánták, hazaárulózták meg kiabálták, hogy takarodjon stb.

De most, hogy Románia is megelőzött minket, abszolút nincs semmi visszhangja. Az emberek simán lenyelték vagy akár még tudomást sem akarnak venni róla, tehát tagadják is. Akár hol olvasok róla, ez tényleg valós tény:

[link]

[link]

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=-NPKw__qQo0

Egyszerűen a románok is lehagytak már minket, akármennyire is próbálunk szemet hunyni, és homokba dugni a fejünket. (Legalábbis főleg a Fidesz szavazók).

Márpedig mást nem lehet ezért a gyalázatért okolni, csak a Fideszt, mivel ők vannak már 9 éve kormányon, de facto ellenzék nélkül. Tehát 9 éve teljhatalmon kormányoznak, és ezalatt romlottak ilyen jelentősen az itthoni helyzet.

Ha régebben óriási felháborodást váltott ez ki, hogy környező szegény ország is megelőzött minket, akkor most miért bagatellizálják el az emberek, azt hogy úgymond a történelmi nagy ellenségünk Románia, amivel területi vitáink is mindig voltak, most a nyomorból felfejlődött a mi szintünk fölé, mi meg lecsúsztunk?


2019. máj. 3. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Mind1, a magyart az se érdekli ha zimbabwé jobban teljesít, de nincsenek migránsok, meg a gonosz vigyorgó zsidó soros sincs mer meg lett állítva.
2019. máj. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, GDP/fő vagy PPS tekintetében én úgy látom nem hagyott le.

Egyébként elég sokan panaszkodnak itt is, más fórumokon is, különböző oldalakon is, szerintem épp elég frusztráltak és kiritkusak most is az emberek. Nem csak ezen a téren, de ha például fél óráig nem közlekedik valahol a villamos baleset miatt, egyből megy a szitkozódás, pedig arról szerintem senki nem tehet.

Romániában meg lehet nézni milyen az infrastruktúra, milyen ütemben épülnek az autópályák, a vasút hogyan pusztul le egyre inkább, az egészségügyről nem is beszélve.

Magyarország tény hogy sokkal gyorsabban is fejlődhetne, elsősorban a korrupcióban látom a legnagyobb problémát.

2019. máj. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Nos szabad a vásár!

Tudok olyan linkeket, melyben ha kell még Albániát is ki tudom hozni nyertesnek, míg Svédországot vesztesnek!

Számít ez? Én jól érzem magam! Életemben nem voltam szaunában! Tellne rá, de nincs rá igényem!

Fapados jàrattal temérdek helyre ki tudnék jutni, de nem étdekel... A kőszegi várnál sem voltam még!

Attól nem leszek több, ha posztolok, hol fordultam elő....

2019. máj. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Azért erős eltérések vannak Romániában, Szlovákiában és Magyarországban is régiós, megyei szinten.


Van pár probléma az elmondottakkal:

- Szlovákiának maximum a nyugati része hagyta le Magyarországot, Közép-Szlovákia kb. Nyugat/Közép-Dunántúl szinten van, Kelet-Szlovákiáról ne is beszéljünk, ugyanúgy rengeteg probléma van ott is, a kisebbséggel kapcsolatos problémák is ismerősek ott..

- Az egy főre jutó GDP-t régiós szinten mérik, Budapest egy főre jutó GDP-jét lehúzza Pest megye, mert a közép-magyarországi régió része Budapest és Pest megye, a különbség eléggé magas (nem véletlen akarják szétválasztani régiós szinten is, pl. az uniós támogatások miatt)

- A vásárlóerő is attól függ, hogy ki milyen körülmények között él és hol, azért az eléggé kamu, hogy pl. Budapest vagy Nyugat-Magyarországot lekörözi Románia. Azt is vegyük számításba, hogy Nyugat és Kelet-Magyarország között eléggé nagy az eltérés a fejlettségben, vásárlóerőben stb, ami lehúzza a fejlett régiók értékét is.

- A videóban bemutatottakat közvetetten köszönhetjük Trianonnak, hisz egy ország jól működő gazdasága bomlott meg. Azok a falvak, amik a mai határokon vannak, elvágtak a közeli nagyvárosok vonzáskörzetétől, így lettek perifériaterületek, ahonnan még a járásközpont (értsd: az elmúlt ötven évben kapta meg épp hogy csak a város rangot, azt is a fénykorában) elérése is csomó idő. Ha az országok között nem blokkolták volna a szabad mozgást, akkor még ma is meglehetnének ezek a kapcsolatok. Ha mai szemmel nézzük, ha elcsatolnák pl. Sopront és Szombathelyet, akkor Nyugat-Magyarországot is ugyanúgy megviselné, mint a Romániához közeli falvakat. Rengetegen járnak be munkahelyre az agglomerációkból, épp ettől vágták el ezeket a falvakat is. Kis településeken pedig sokkal kevesebb a lehetőség, főleg ha messze van a megyeszékhely is vagy egy jelentősebb város.


Nem vagyok Fidesz-párti, de ezt a "Románia lehagyott minket" dumát eléggé bűzlőnek és demagógnak tartom, azért a "fájó" igazságot sem ártana elmondani.

2019. máj. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
14%
Azért mert a "nagy" magyar "hazafi" orán viktor összelopja csalja hazudja magának a kétharmadot hogy éjjel nappal a hazáért lopjon csaljon és hazudjon. Ezért leválthatatlan amíg egy külső erő hejre nem teszi ezt a beteg álapotot.
2019. máj. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem lóverseny,ha leelőztek egézségükre,majd mi is igyekszünk.
2019. máj. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Mert nem hagytak le! Hányszor kell még a szátokba rágni? :D
2019. máj. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!