Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Trianon-kor elcsatolt...

Az Trianon-kor elcsatolt helységeket miért nevezzük azóta is a magyar nevükön?

Figyelt kérdés
Megértem, hogy nosztalgia, meg hogy így jobban esik a nemzeti érzésünknek, de pl. nem fura, hogy olyan városokat, településeket nevezünk a régi magyar nevén, amik már 100 éve más országhoz tartoznak? Engem eléggé zavar, mert sok külföldi nem érti, hogy miért hívom magyar nevükön ezeket a helységeket és hallottam, hogy a környező országok lakói is kicsit megmosolyogják ezt, mivel úgy is értendő, hogy mi nem vesszük tudomásul, hogy már nem a miénk és igényt tartanánk rá. Ti mit gondoltok erről?

2019. márc. 30. 22:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Ezeket a településeket főleg ha még mindig többségben élnek ott magyarok meg kell őrizni. Nem szabad megengedni hogy ezeknek a településeknek a kultúrája illetve a magyarsága elvesszen. Ez ebből a szempontból is jelentős, sőt vannak olyanok akik egyes helyeken azért küzdenek, hogy magyarul írják ki a települések nevét. Azért fontos megőrizni ezen települések magyarságát, mivel egy a történelmünk, a kultúránk és a hazánk. Egy vérből vagyunk az ott élőkkel egy nyelvet beszélünk. Hatalmas értékek ők, és tisztelet azoknak akik nem mennek el, mivel rengeteg helyen élnek magyarok nagyon rossz körülmények között. Tiszteletet érdemelnek hogy kiállnak a települések nevei miatt, és kiállnak a magyarságukért is, és őrzik azt. Sokszor úgy érzem ők sokkal igazibb magyarok mint az itteniek, akik a saját nemzetüket és kultúrájukat is megtagadják, pedig nem is tudják azt mit jelent igazából nélkülözni és mit jelent nyomorban élni.
2019. márc. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 meszike91 ***** válasza:
99%

Bréma? Prága? Varsó? Bécs? Stb...


Egyszerűen ha egy településnek van magyar neve, akkor azt használjuk.

2019. márc. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Szecessziós Vájling ***** válasza:
100%
Azért, mert a legtöbb esetben a város neve nem változott, csak más nyelv lett ott a hivatalos. Fokvárost sem mondjuk magyarul Capetownnak, pedig nem Trianonkor elcsatolt település. Teljesen szokványos, hogy az idegen városok neveit amúgy is lefordítjuk, magyarosítjuk - ha egy helységnév meg eleve is magyar volt azt minek mondanánk románul vagy szlovákul?
2019. márc. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ma láttam az utcán egy szlovén buszt. Azt volt ráírva, hogy "Budimpešta" - így nevezik szlovénul.

Flamandul meg Boedapest.

És tök normális hogy ők a saját nyelvükön nevezik.

2019. márc. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%
Mert magyar területek.
2019. márc. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron megyek Wienbe vonattal, ősszel meg Parisba. Tavaly voltam Romeban.

Így már nem olyan jó ötlet, mi?

2019. márc. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
7%

#5

Csak voltak.

2019. márc. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen mi magyarok egymás között így használjuk, így szokták meg az emberek, de ez normális és nem csak mi használjuk így. Például Romániában is Budapestet a román megfelelője szerint (Budapesta) mondják, pedig ahhoz tényleg az ég világ semmi közük nem volt.


Arról már nem is beszélek, hogy attól, hogy más országhoz tartozik egy település, attól még rengeteg magyar élhet ott. Nem feketében és fehérben kell gondolkodni, egyáltalán nem etnikai alapokon húzták meg a határokat, hanem stratégiai alapokon. Például Pozsony környéke (vagy akár maga Pozsony) és a Dunától északra is egy jó rész Magyarországé lehetne, ha tényleg az lett volna a cél, hogy nagyrészt homogén nemzetállamok jöhessenek létre. De ezzel csak konzerválták az állapotot rengeteg időre, minden megvalósult Trianonból, csak a homogén nemzetállamok nem, így a konfliktusok is ugyanúgy megmaradtak.


Mondhatni szinte senkinek sem jó Trianon: megbomlasztottak egy dinamikusan fejlődő országot, megbomlasztották a Kárpát-medence egységét, nagyvárosokat vágtak el a másik országban maradt vonzáskörzetüktől, a gazdaságról nem is beszélek és a sok szenvedéstől. A sok szenvedésről, amit azok éltek meg, akik évtizedekig beszélni nem tudtak a családjukkal, hiába laktak egy faluban, de azt kettévágták egy diktátummal. És a környező országoknak is rossz, mert ugyanúgy maradtak etnikai "problémák", ugyanúgy nem homogén országok lettek (csak most fordítva ugye).


Igen, ma már nem él ennyi magyar a határon túl, köszönhetően a magyar kultúra elnyomásának az elmúlt száz évben (pl. Benes-dekrétumok, Ceausescu falurombolásai stb).


Szóval igen, magyarul nevezünk olyan településeket, ahol még ma is jelentős magyarság él(hetne), ha a szlovákok, románok tisztelték volna a másik kultúráját és nem telepítették és fosztották volna meg őket mindenüktől.

2019. márc. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
19%
Mielőtt valaki nekem esne a 7-es válasz miatt, csak azt jeleztem, a trianoni diktátum előtt valóban magyar területek voltak, de mára nem azok, a magyar közigazgatás nem terjed ki oda.
2019. márc. 31. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
71%

Ha ellopják, vagy elveszik erővel mondjuk a mobiltelefonodat, akkor miért nevezed még mindig a tiédnek? Gondolom, mert erővel vették el, mert mit kaptál volna, ha nem adod, így kénytelen voltál oda adni, ha nem akartál még rosszabbul járni ha nem adod.


Szóval akkor a tiéd-e ha erővel rád kényszerítették, hogy jobban jársz ha adod, vagy azé aki erővel aláíratott veled egy dokumentumot arról, hogy elvehesse és azt igazolja, még ha erővel kényszerítette is azt ki tőled, hogy ne kapj ki még jobban.


Mert ha Magyarország nem megy bele, akkor lerohanták volna.

Erőszakkal szerzett javak tulajdonjoga nem száll át jogszerűen, mert azt erőszakos ráhatással, fenyegetéssel, rablással szerezték meg.

2019. márc. 31. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!