Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti se ismertek már rá erre az...

Ti se ismertek már rá erre az országra? Hova jutottunk 2003 óta? Visszafelé megyünk az időben?

Figyelt kérdés

A legtöbb volt keleti-blokki országnak a 2000-es évek eleje volt a "liberális aranykor" nálunk és a lengyeleknél is olyan 2003 körül. Még !Törökország! is sokkal liberálisabb ország volt a 2000-es évek elején, mint most.


Én is kb. 2003-ra lőném be a "Magyarország aranykora" időszakot saját emlékezetemből.



Az akkori légkörhöz, kultúrához képest a mostani Magyarország szinte felismerhetetlen. Mintha Horthy-t keverték volna Kádárral, sőt Rákosival. Mindenhonnan ömlik a nacionalista és vallásos propaganda, és a parlamenti közlemények szintje kb. az orosz meg ukrán nívóra esett, ahol divat gyűlölködni meg verekedni a parlamentben.


Az számít parlamenti felszólalásnak, hogy "Habala, halala Coca Cola!" meg "Én vagyok Európa DNS-e!"



A Nyugaton is van mit kritizálni, nekem sem jön be pl. a mai "SJW-liberális" mozgalom, ami a 2000-es évek elején még sehol se volt náluk se, de ami most nálunk van az már valami nácikomcsi nihil.



Ha ide jönne időgéppel egy magyar fiatal a 2000-es évek elejéről, simán hihetné azt, hogy az országot Hitler, Sztálin, meg egy középkori inkvizítor koalíciója vezeti.



És nem csak nálunk ilyen siralmas a helyzet, hanem a lengyeleknél is.


Tudok angolul, és amikor lengyel fiatalokkal beszélgetek ők is szinte ugyanezt mondják. Hogy a 2000-es évek elején a lengyel kultúra, életérzés szinte megkülönböztethetetlen volt a nyugati kultúrától, életérzéstől, most meg valami nemzeti-szoci-keresztény autokrácia megy nálunk a PiS-párttal.


Pár hete Harry Potter-könyvégetés, most meg letartóztattak valami nőt egy Mária-kép miatt amire szívárványos hátteret szerkesztett.



2019. máj. 7. 23:59
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Hogy Reagen-t idézzem ami valahogy így hangzik "Ha az Y generáció szavazni fog az pusztulást hoz". Nagyon úgy tűnik hogy igaza volt és nem csak az USA-ra nézve
2019. máj. 8. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy valójában ma már hol élünk, mit akarunk, hova tartunk... Átláthatatlan katyvasz van ebben az országban.
2019. máj. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Na, ha már ennyit fáradtál a bevezetéssel, mondd meg nekünk, tudatlanoknak, kire kell szavaznunk 3 hét múlva, hogy újra előre forogjon az idő kereke, ne hátra.
2019. máj. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Túl hosszú a kérdés.
2019. máj. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

"Én is kb. 2003-ra lőném be a "Magyarország aranykora" időszakot saját emlékezetemből."


A Hunaydiak idejében volt az aranykor és amikor az ország partját 3 tenger mosta. Az egész XX.század feletős

2019. máj. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14%

"kb. 2003-ra lőném be a "Magyarország aranykora" időszakot saját emlékezetemből"

Szelektív a memóriád!

50ezer volt a minimálbér

Ehhez jött a sávos adózás

650ezer/év 20%

650-1350ezer/év 30%

1350ezer/év felett 40%

Marha jó volt!

Aki havonta többet keresett 5000 forinttal mint a minimálbér egyből 30%-os sávba esett!

Nesze sánta itt egy púp!

2019. máj. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Az is marha jó hogy mindenki lehagyott a románokat kivéve. A csehek a horvátok a lengyelek. Pedig anno 2003 ban még azért itt volt jobb.
2019. máj. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De, ráismerek. Erre számítottam. Már 1989-ben is. Pontosan nem tudtam volna megmondani, mikor és miben milyen arányban, de hogy generálisan romlik, azt nem volt nehéz megállapítani.

Hogy miért? Annak sok oka van, és egy hosszabb előadás se vinne előbbre. Egyfelől szakszerűnek kéne lennie, másfelől akarni kéne megérteni legalább a nagy többségnek.

Egy ország minőségét első körben a vezetése határozza meg, mert ott vannak a cselekvési, irányítási lehetőségek, ott a célok kitűzése, a megvalósítók meghatározása. Második körben azonban az ország társadalmának minősége határozza meg, miféle vezetőket választ, mennyire ellenőrzi tevékenységüket.

Nem az a kérdés, hogyan lehet tökéletesen csinálni. Tökéletesen nem lehet, mert az ember tudása véges, tehát néha rosszul dönt, hibázik. Az igazi kérdés az, észreveszi-e ezt, akarja-e és tudja-e kijavítani. Ez az ország egyelőre rosszul választott, és a hibás döntéseket nem akarja észrevenni. Tehát nem is érti.


A munkáshatalom szép dolog, de ott is az volt a baj, kevés igényelni, érteni is kéne hozzá. Na ez hiányzott. Azóta is. Hozzájött ehhez azóta az értés feltételeinek eltörlése. Most már csak a csoda segíthet.


Egyébként nem a 2000-es évek eleje volt az aranykor. Azt csak néhány ember érezhette. Ahogy néhány korábban is érezte, és kérdezd Mészárost, az idei év (is, meg a tavalyi is) nem a legfényesebb aranykor-e. Számára az.

Ez egy lefelé tartó folyamat hullámvölgyekkel és hullámhegyekkel. A környezetünk azért húzott el, mert rájött, sodródni kell az árral. Az ugyan nagyon rossz, de árral szemben sokkal rosszabb. Amikor az ember "evez", látja a helyi örvényeket, a kis megugrási lehetőségeket. Minden azon múlik, az örvények sorába evez be rendszeresen, netán a visszafelé folyásba (limánynak hívják), vagy meglovagolja a kis megugrásokat. Lehetőleg minél többet. A szlovákok pldául sok örvény (Mečiar) után a megugrásokat keresik. Haladnak is. Aki kimegy oda, láthatja saját szemével.

2019. máj. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Érdekes, én nem látom ezeket a visszafejlődéseket.

Én csak azt veszem észre, hogy többet keresek, megbecsülnek a munkahelyen, és hogy tömve vannak a boltok a vásárlókkal.

Az egy baromság, hogy ki hagyott le, ki nem. Miben?

A lengyeleknél jobb lett a privatizáció, a csehek mindig is előrébb voltak. A szlovákok az autóiparnak köszönhetik elsősorban.

Szóval, aki az okokat keresi, az menjen vissza a privatizáció idejére.

2019. máj. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is olyan sokat utazunk de az biztos hogy 2016ban megálltunk. Akkor volt aktuális az illegal migráció,azóta már lecsengett,felosztották őket. Viszont mo n még mindig az a téma hogy jönnek és támadnak meg kell őket állítani stb. Sehol nem téma ez már mert meg van oldva. Napi 10-20 van már csak de az m1 még mindig több 10ezres nemlétező tömmeggel akar riogatni. Abszurd.
2019. máj. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!