Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Adófizetőként látod, érzed,...

Adófizetőként látod, érzed, tapasztalod, hogy megbecsülnek?

Figyelt kérdés

Csak egy példa:Állítólag a családok éve lett 2019.Azt gondolom,a családok akkor lennének a legjobban támogatva,ha az adó nem lenne leosztva a család tagjaira!

Mikor fognak bennünket felnőtt,cselekvőképes polgárnak tekinteni?


2019. máj. 9. 05:33
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

Nagyon örülök, hogy téged ez zavar a legjobban, hogy dolgozó emberek, akik gyereket szeretnének vagy már van nekik, kapnak kedvezményt.

Mindennek a teteje.

Engem sokkal jobban zavar az, hogy 12 éve fizetem a TB-t, aztán ugyan abban a sorban állok meg kapok hónapok múlva időpontot, mint aki 12 éve szarik mindenre és élősködik az államon.

Ez a gáz, nem az, hogy van csok meg egyebek.

2019. máj. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Elso : egyetértek veled.


En, mint adofizeto rohadtul ideges vagyok, hogy a "csaladokat tamogatjak". A fiatal független embereket kene tamogatni jobban. Hihetetlen, hogy csak akkor kap az ember támogatást, ha faszt veret a a laba koze.

Raadasul ferj/elettars nélkül, az egyedulallo anyukak ugyanúgy semmibe vannak nezve, pedig ok is szultek meg egy magyart. Tamogassak a fiatalokat, akik dolgozni, tanulni akarnak. Egy ember egy albérlet arat nem tudja kitermelni, hazat venni meg hitellel is lehetetlen egy kezdo, átlagos fizetessel rendelkezo, egyedulallo fiatalnnak. Nem fogokm egy faszival se osszekotni az eletem,hogy meg tudjak elni.. A csaladok éve miatt a független fiatalok szivnak..

2019. máj. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%

"A fiatal független embereket kene tamogatni jobban."


Talán el kellene menni dolgozni.

A családok esetében arról van szó, hogy a gyereket támogatják, aki még nem munkaképes.

Kész röhej, hogy elvenné a gyerekektől a pénzt:D

Ehhez is pofa kell :D

2019. máj. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%

Második vagyok.

Egyebkent M.o.-n nembolyan brutal sok az ado. Nincs vele semmi baj. A probléma, hogy nem arra forditjak, amire kene. Rengeteg megoldatlan problema van az országban, amiket az adopenzbol siman meg lehetne oldani.

Velemenyem szerint, aki az allamra tamaszkodik az bolond. A sajat eletunkert mi vagyunk a felelosek,nem szabad mindenert a kormányt okolni. Ha elégedetlenek vagyunk a körülményeinkel, akkor nekunk kell valtoztatni.

2019. máj. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Harmadik : nem. Nem a gyerekektol. A gyerekek nem kaonak penzt. A csaladi potlek 20 eve ugyanannyi.. A gyes is. A csokbol nem lehet pelenkat venni. Megnezem 10 milliobol milyen hazat veszel/epitesz.

A csaladoknak mas tamogatasra van szukseg.

Kepzeld el dolgozok.

2019. máj. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
Nem igazán, ezért én sem igazán adózok.
2019. máj. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas bullshitnek tartom a kormány családbaràt intézkedéseit.

Alapvetően nem lenne baj vele, de a megvalòsìtàs nem sikerült. Nonszensz, hogy egy fiatal már csak akkor juthat saját ingatlanhoz, ha megígéri a 3 gyereket.

Segìtettek ezzel egy kis rétegnek, a többieket meg belelökték az árokba..

De egyébként nem érzem úgy, hogy jó helyre megy az adòm. Legszivesebben a tb-t sem fizetném, évek óta csak magán egészségügyet veszek igénybe. Nincs olyan színvonalon az állami egészségügy, hogy megérje fizetni utána.

Nyugdíjjàrulékra is a fizum jó részét leadòzom. Közben mindenki azt rebesgeti, hogy az én generációmnak már nem fog járni, öngondoskodásba kell àtmenni.. Nem sajnálom a mostani nyugdíjasoktòl, de aggódok a sajátom miatt..

Egyébként vicc kategória, hogy a fizetésem több, mint 30%-àt elveszik. Majd utána vásárolhatok a maradékbòl 27% àfàval.. Ha veszek valami nagyobbat, akkor meg még fizessek illetéket meg újabb adókat.. Cserébe kb semmit nem kapok vissza..

Az autóm után is fizetem a súlyadòt és a benzin után is hatalmas adót fizetek. Cserébe mit kapok? Akkora kàtyúk vannak mindenhol, hogy évi 200-at hagyok ott miatta a szerelőnél. A saját utcámban még aszfalt sincs of course.

2019. máj. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel a csok, meg beígért gyerekre hitel, 7 személyes autó és társaival csak az a baj, hogy ha valaki megfigyeli ahogy van ingatlanhoz támogatás abba a minutumban ugyanannyival felmegy az ingatlanok átlagára. A hét személyes autók listaára is felmegy majdnem annyival mint a támogatás.


Akinek meg még támogatás sincs annak lesz drágább.


Ilyen ez a világ, nem egyedülálló jelenség ez nálunk.

2019. máj. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Adófizetőként akkor érzek megbecsülést, ha azt gondolhatom, hogy az adóm jó helyre megy. Vagy a támogatások, amelyeket kapunk jó helyre mennek.


Most pl olvastam egy örömteli hírt, hogy Mészáros L. egyik cége, a 4iG nyert egy 4.4 milliárd forintos pályázatot, hogy 3005 db interaktív táblával szereljen fel 2000 általános iskolát. (Ki más nyerhetné?)

Van itt néhány furcsaság.

4.4 milliárd osztva 3005-el, az annyi mint 1 464 226 Ft.

Most nézzük meg a legdrágább e-táblát:

[link]

366 300 Ft (kétlem, hogy a legdrágábbat fogják venni, de most legyünk jóindulatúak).

Adjuk még hozzá kiszállítási költséget, beüzemelést. Ez legyen jó sok, 50 ezer/tábla.

Jó hír! Lesz oktatás is! Távoktatás. A távoktatásból is látszik, hogy mennyire spórolnak majd ennek költségén. Éljen a spórolás! Legyen a távoktatás költsége 10000 ft/óra és számoljunk 5 órát (a valóságban lehet, hogy meg sem tartják). Ez plusz 50 ezer Ft.

Most tartunk 466 300 Ft-nál. Akkor, tegyünk rá haszonkulcsot, valami jó magasat, hogy keressünk is az üzleten, különben miért csinálnánk? Legyen a haszon értéke 100 ezer ft.

Most járunk 566 300 Ft-nál.

Hova a jó öreganyám isiászos térdébe tűnik el a maradék 897 926 Ft?

https://www.youtube.com/watch?v=Rkm8nVmcmQE

A többi tendernél is hasonlókat lehetne kérdezni. Ebben az esetben ha nem válna köddé majdnem 900 ezer forint, akkor lehet, hogy tripla ennyi táblát kaphatnának az iskolák (tábla árától függően, de lehetne a mennyiség 4x annyi is).

2019. máj. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!