Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ronda vagyok, emiatt önbizalom...

Ronda vagyok, emiatt önbizalomhiányos is, mit tegyek hogy magabiztos, olyan emberré váljak akit megbecsülnek? (többi lent)

Figyelt kérdés

15 éves fiú vagyok, kiskoromban normálisan, átlagosan néztem ki, nem volt bennem semmi csúf.Az utóbbi 2-3 évben nagyon megcsúfultam, és mindig hitegettem magam az osztályfotók után, hogy a kamera nem adja vissza ki vagy stb..


Önbizalomhiányos vagyok, nem érzem jól magam a bőrömben, nem tudok mosolyogni mert undorítóan elcsúfítja az arcomat, és ezek miatt szoktam furcsán viselkedni..nem tudom mit mondjak társaságban, és mondok valami hülyeséget, mert kínosan érzem magam, később meg rájövök hogy mennyire ciki is volt amit mondtam, és csomószor sokkal jobb lett volna ha csöndben maradok.


Teljesen máshogy viselkedek társaságban mint amilyen vagyok, nem tudom megtartani a hidegvéremet (nem arra gondolok hogy dühös leszek, hanem nyugtalan, vagy ideges), elég aszociális vagyok mellesleg.A neten sokan mondták már akikkel online chatelek hogy érettebb vagyok mint a korosztályom.


Mit tegyek hogy legyen önbizalmam, magabiztos legyek, hogyan legyek önmagam?Most jön a középsuli, és nem szeretnék én lenni a "furcsagyerek" az osztályban.Hogyan kommunikáljak társaságban?(Ha kettesben beszélek valakivel, nem vagyok félénk, egész jól megy, de ha társaságban vagyok, akkor néha remegek, ideges vagyok, és nem merek megszólalni)



2017. jún. 4. 11:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Még azt kihagytam, hogy nem nagyon vagyok vele tisztában hogy milyen vagyok, nem tudom mennyire vagyok csúnya, hogy nézhetek ki (belülről) mások szemszögéből.Hogy ismerhetem meg magam, hogyan fogadjam el azt aki vagyok?
2017. jún. 4. 12:02
 2/6 anonim válasza:

Szociális fóbia?!

Wikipédia szerint kognitív viselkedésterápia alkalmazása hatékonynak lehet. Amúgy szerintem kezdj el valamit sportolni, az is önbizalmat ad... :) (Pl.: Kick-box)

2017. jún. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Előző vagyok.... még annyit, h többet tudunk segíteni, ha teszel fel fotót :)
2017. jún. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Kuldj privibe képet 20L
2017. jún. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.Az hogy csúnya vagyok nem zavar már, túlléptem rajta asszem,

én csak szeretnék szocializálódni..


Nem tudom hova tartozom, csendes vagyok, szabadidőmben néha játékokkal játszom, néha japán "rajzfilmeket" nézek, lustálkodok.


Az a baj hogy egy komolyan vallásos suliba járok, már 8 éve, beleszülettem ebbe az egész vallásosságba, nem tartom rossz dolognak, de nem tudok kommunikálni emiatt a "világi" emberekkel.. Van egy igaz barátom, de ő más mint én, teljesen más érdekli, és mindenkivel kijön.


Írta egyikőtök a sportot.. ha lehetett volna boxoltam volna, de a szüleim féltenek, és amúgy is vézna vagyok, szóval nem érne sokat, járok trainingre, de annyira nem látszik meg kívülről, hogy szégyellem magam miatta, és titkolom.(tényleg keményen próbálkozok)

2017. jún. 7. 18:48
 6/6 anonim válasza:
Én is pontosan ilyen vagyok egy különbséggel: nem léptem még át azon hogy ronda vagyok..nem akarom elfogadni.
2017. jún. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!