Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem kell a fiataloknak...

Miért nem kell a fiataloknak az MSZP és a DK?

Figyelt kérdés
Én (57 éves) főleg ezekre a pártokra szoktam szavazni, ezért is lombozott le az a hír, hogy egy felmérés szerint a felsőoktatási hallhatók körében támogatottságuk nem éri el az 5 %-os bejutási küszöböt. Vezet a FIDESZ és a Momentum nagyjából egyenlő aranyban.

2019. máj. 10. 11:30
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
22%

Miért kéne?

Egy olyan pártot nem látok, ami olyannak tűnik, hogy szívesen szavaznék rá. Leginkább a Mi Hazánk szimpatikus még így is.

18

2019. máj. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kamu a kérdés:


1) Mert az óbaloldal fő platformjai az ATV, Népszava, Klub rádió. Én meg például utoljára szerintem még a VB-döntőn néztem TV-t.


2) Mert nem érezzük magunkat megszólítva. 13. havi nyugdíj, ingyen gyógyszer a nyugdíjasoknak, blablablabla...

2019. máj. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%

Az MSZP és a belőle kivált DK az MSZMP utódpártja volt. Őket a kommunisták támogatták csak. Annak pedig vége lett 1990-ben. Az utána iskolába jártak közt már az is sok ha 3% támogatja ezeket.


A baloldal kipusztulásra van ítélve.

2019. máj. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a fiatalok inkább adnànak esélyt olyannak, aki még nem kapott (momentum pl). Az sem hátrány, hogyha a képviselő jelöltek között több fiatal van és a mi korosztàlyunkat is megpròbàljàk szólítani.

Az MSZP, DK, fidesz elég sok kiöregedett, leszerepelt politikusbòl áll. Bár Gyurcsány próbál a fiatalokkal is kapcsolatot tartani, ez a másik két pártra egyáltalán nem jellemző.

Meg ha belegondolsz, a mai fiatalok mióta az eszüket tudják, azóta Gyurcsány és Orbán váltogatja egymást. Szerintem jogos, ha elegük van ebből és szeretnének valami újnak is esélyt adni.

A momentum ráadásul elég liberális, nem olyan begyepesedett mint a többi párt szerintem. Az mkkp-t nem írtad, de az is jóval népszerűbb az egyetemistàk körében, mint az MSZP és a dk. Szerintem sokat elàrul, ha egy viccpàrtra is előbb szavaznànak.

2019. máj. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
78%
Mindkettő öreg, unalmas, hiteltelen. A fiatalság egyébként éppen a személyes tapasztalatlanság miatt fogékonyabb az álkarizmatikus személyiségekre, kevésbé ismerik fel a pszichopata elmebeteget és érvényesül a korosztályi érdekközösségben való hit is.
2019. máj. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:
70%

A Fideszt nem értem, bár ott általában nevelésből fakadó a rajongás, a Momentum meg egy friss, fiatalokból álló pártot látnak. A többit szerintem kiöregedettnek látják, és fontos a kampány, mert a Momentum sokkal inkább a fiatalokat szólítja meg a jelenlegi EP választásos kampányban is.

17F

2019. máj. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
78%

Én azért vagyok (leszek) LMP szavazó, mert a Momentum volt a szimpi, azzal a húzással, hogy nem akartak tárgyalni az elmúlt 30 évvel, le akarták Őket váltani (ezért április 8.-án rájuk is szavaztam), viszont ugye azóta már meggondolták magukat, s beálltak a sorba, szövetkeztek az óbaloldallal.


Az LMP pedig nagyon messze nem tökéletes, de talán jelenleg így a leginkább XXI. századi magyar párt, és legalább zöldek is, ami sosem baj, a környezetvédelem nem jobb vagy baloldali.

De jó lenne, hogyha a Jobbikkal együtt képződne belőlük egy hiteles centrum, de erre sajnos nem sok esélyt látok.

21/F/ BME - fizika

2019. máj. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
15%

"Vezet a FIDESZ és a Momentum nagyjából egyenlő aranyban."

Ez sem igaz.

A Fidesz 30%-on áll,a Momentum 4%-on.

A Fidesz 30%-ában nem csak aggastyánok vannak, rengeteg a fiatal és a középkorú.

[link]

2019. máj. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
82%

Előző:


"felsőoktatási hallgatók körében [...] vezet a FIDESZ és a Momentum nagyjából egyenlő aranyban "


Amit te linkeltél, az a teljes felnőtt népességre vonatkozik. Gondolom nem kell magyaráznom, hogy miben különbözik a kettő.

2019. máj. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez a cikk a lényeg

2019. máj. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!