Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem kell a fiataloknak...

Miért nem kell a fiataloknak az MSZP és a DK?

Figyelt kérdés
Én (57 éves) főleg ezekre a pártokra szoktam szavazni, ezért is lombozott le az a hír, hogy egy felmérés szerint a felsőoktatási hallhatók körében támogatottságuk nem éri el az 5 %-os bejutási küszöböt. Vezet a FIDESZ és a Momentum nagyjából egyenlő aranyban.

2019. máj. 10. 11:30
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a 10. linket is. Én a kérdést csak a Klubrádió hírére alapoztam, meg az ATV oldalára, de ott a kérdésben szereplőnél nem részletezték pontosabban az adatokat. A kérdés ettől még helytálló, de igaza van annak is, aki a Kétfarkú Kutyapártot hiányollata, az is a alig marad le a vezető pártoktól. A válaszokból még jobban látszik, hogy reménytelen helyzetben van az MSZP és a DK. Úgy néz ki, hogy velünk együtt, vagy még előbb kihalnak.


Látom, hogy a fiatalok benyalták ezt a óbaloldal-újbaloldal, illetve 20. századi-21. századi párt kategóriákat. Szeretném jelezni ezzel kapcsolatban, hogy egyes pártok későbbi alakulása, illetve az a tény, hogy ők még nem kormányoztak, nem garancia semmire. Lesz majd keserves csalódás bennük is, ha netán kormányra jutnak, pláne, ha úgy, hogy 4-5 összeférhetetlen párt akar majd együtt kormányozni. Az MSZP és a DK meg lehet, hogy tanultak a korábbi hibákból, és most már jobbak lehetnek. Bár ez utóbbinak sincs túl sok jele.

2019. máj. 10. 12:59
 12/31 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 9-es, köszönöm, de tudom miről van szó, legfeljebb félreérthetően fogalmaztam.

Nekifutok még egyszer:

Akkor amikor az egyik párt 30%-os, a másik meg 4, akkor nehezen hihető, hogy a felsőoktatásban ezek egálban lennének.

2019. máj. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem hihetetlen...

Inkább az a hihetetlen, hogy aki meg tud írni egy 280 pontos érettségit (mehet egyetemre), az szavazna az MSZP-re, vagy a DK-ra. Még ha ez együtt is, összesen 5%.

2019. máj. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Biztos GDF-es öregdiákok.
2019. máj. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
78%

12# egyetemista vagyok, ráadásul hökös, elég sok embert ismerek. A fideszen, a migrànsozàson, a soros terven inkább egy jót röhögnek és a fogják a fejüket a diákok. Szerintem akik fideszesek, azok a szüleik hatására.

Semmi olyat nem tesz a fidesz, amivel a fiataloknak, egyetemistàknak kedvezne. Minket nem akar megvenni, vegetàlunk a 8-20 ezer közötti ösztöndíjakbòl. És nézzük, hogy hogyan lehetetlenìti el a fiatalabb generáció számára az egyetemre való bejutàst.. Arra is nagyjából 0 esélyünk van, hogy lakáshoz jussunk 50 éves korunk előtt (az egyetemisták általában nem nagyon akarnak 3 gyereket beígérni. egy karrierista nő számára nem is opció)

Teljesen reàlis szerintem, hogy ugyanakkora a népszerűsége, mint a Momentumnak.

A momentum amúgy is főleg a fiatalok pártja. Szerintem rengeteg 50-60 feletti azt sem tudja, hogy mi fàn teremnek.

De amúgy nyugodtan càfolj, szerinted milyen jó dolgokat tett a fidesz a fiatalokkal az utóbbi években? Miért kéne rájuk szavazniuk? (a diakhitel2 kamattàmogatàsàn kívül más nem nagyon ugrik be nekem)

2019. máj. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
11%

#15

Jézusom, dehogy cáfollak! Ha te ezt így látod, akkor reménytelen bármi is és meddő szócséplésbe nincs energiám belemenni.

2019. máj. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
83%

"Látom, hogy a fiatalok benyalták ezt a óbaloldal-újbaloldal, illetve 20. századi-21. századi párt kategóriákat. Szeretném jelezni ezzel kapcsolatban, hogy egyes pártok későbbi alakulása, illetve az a tény, hogy ők még nem kormányoztak, nem garancia semmire."


Örülök neki, hogy a kérdező nyitott a párbeszédre, és a mi véleményünk meghallgatására is. A mi véleményünk szerint nem az a különbség a "XX. századi" meg "XXI. századi" pártok között, hogy kormányoztak-e már vagy sem!


Az a különbség, hogy a XX. századi pártok az alapján szerveződnek, hogy a XX. századi pártok politikáját kettő dolog határozza meg:

1) Hogy ők antikommunisták / antifasiszták, és ezért a saját törzsükbe zárkóznak, a többieket meg halálos ellenségnek tekintik.

2) A tömény populizmus és demagógia. Az egyik a Soros-kampány. A másik a 13. havi nyugdíj, ingyen gyógyszer, áfacsökkentés, és kolbászól kerítés.


A törzsi gondolkodás felbontását Schiffer András és Vona Gábor kezdték el egyébként, hogy közös célok érdekében együtt tudjanak működni. Ez már az én személyes véleményem, de én ezt azért tartom fontos lépésnek, mert megvannak a XXI. századnak a nagy kihívásai (szerintem ezek a klímaváltozás, a robotizáció / mesterséges intelligencia következményei, és egy esetleges atomháború elkerülése). Ezekkel meg nem lehet úgy foglalkozni, ha a politikáról mindössze annyi a véleményem, hogy az én nagyapám Kistarcsán votl kényszermunkán '56 után, ezért utálom a szomszédot, akinek a nagyapját meg épp hogy Kádár vakarta ki a sz@rból. (Illetve persze a szomszédnak is meg kell engem értenie!)

2019. máj. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
53%
*Az a különbség, hogy a XX. századi pártok politikáját kettő dolog határozza meg:
2019. máj. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
82%

Beléjük lett táplálva, vagy részben látták ők is, hogy mit tudnak ők.

Nem feltétlen frissül e két párt, vagy nem megfelelően frissül.

A tervei nem stabilak.

Egy ideje olyanok, hogy léteznek ugyan, de csak pár ember tartja bennük a frontot, ami kevés.

2019. máj. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

A 17-nek köszönöm a kifejtést, mert ezt így még senkitől nem hallottam. Szerintem illúziókat táplál, én legalábbis semmi jelét nem látom a törzsi gondolkodás meghaladásának a "modern" pártoknál sem. Elég ha Vonára, vagy Schifferre gondolok. Ők ugyan már nincsenek a pártokban, de elég jól fémjelzik ezeket a pártokat, és az utódaik sem jobbak. Vona a primitív cigányozásával, meg zsidózásával mint a törzsi gondolkodás meghaladója? Nekem elég vicces. Schiffer is csak gyűlölködve tudott beszélni és gondolkodni mindenkiről, aki nem ő maga, és zéró együttműködési készség volt benne.


Ami a "demagóg" ígérgetést illeti, bárcsak látnám ezt a baloldali pártoknál! De nem látom. Inkább azt látom, hogy elfordultak a szegények, a kispénzű dolgozók képviseletétől, és én úgy érzem, inkább ez okozza a vesztüket.

2019. máj. 10. 16:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!