Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te megvonnád a külhoniak...

Te megvonnád a külhoniak magyar állampolgárságát?

Figyelt kérdés
Ha tehetnéd visszavennéd tőlük az állampolgárságot? Szerinted jogosan kapták meg?
2019. máj. 14. 16:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
20%
Sokkal inkább magyarok, mint a baloldaliak.
2019. máj. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%
A külhoniak magyar állampolgárságát nem, a szavazati jogukat igen megvonnám.
2019. máj. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
49%
Csoda hogy sikerült elérni megkaphassák..En nem vonnám meg.
2019. máj. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
29%

Dehogy vonnàm!

De a Dk-nak is át kéne írni a kottát! Sargentíni miatt is, meg az Európai Egyesült Államok álma miatt is!

Ugyanis, ha bárki, bárhonnan, alkalomadtán beleszólhat bárki életébe, a határon túli magyarok korlátozásának értelme nincs a gyűlölésükön kívül.

2019. máj. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
41%
Az állampolgárságukat nem, de ez nem járna semmiféle előnnyel, kedvezménnyel, szavazati joggal. Jelenleg több joguk van, mint az itthoni magyaroknak.
2019. máj. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
60%

Nem vonnám meg az állampolgárságot, viszont a szavazati jogot elvenném, szerintem az szavazzon, aki a következményeket is viseli. Az pedig abszurd, hogy levélben szavazhatnak.

Illetve nem ártana felülvizsgálni a kiosztott állampolgárságokat, mert sok olyan is kapott, aki magyarul sem tud. Tőlük természetesen megvonnám.

2019. máj. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 mindentudó99 ***** válasza:
73%
Nem.
2019. máj. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
19%
Gondolkodás nélkül.
2019. máj. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
utolsó, indokolnád légyszíves?
2019. máj. 14. 17:26
 10/27 anonim ***** válasza:
50%

Nem, nem vonnám vissza.


Amit máshogy csinálnék (tudom, nagyon gonosz ember vagyok):


-Odakint előbb vagy utóbb az asszimiláció vár rájuk. Na most kérdés, hogy ennek tükrében mennyire éri meg oda pénzt "pumpálni". Akkor gondolkoztam el ezen jobban, amikor találkoztam egy csángóval, aki anyagi támogatások révén egy nagyobb székely városban kollégiumban lakhatott, és magyarul tanulhatott, majd az iskola után kiment nyugatra takarítani, magyarul pedig elég alap szinten tud csak. Az olyanoknak meg végképp semmi értelme nincs, pl. hogy közpénzből Csíkszeredában sportcsarnokot építtettünk. Amire én pénzt adnék, az kizárólag az, hogy aki szívesen költözne -az egyre csökkenő népességű- Magyarországra, az ilyen-olyan támogatásokkal könnyedén megtehesse. (A kérdésre válaszolva: ehhez a magyar állampolgárság az alap ugyebár!)


-Magyarország területén érvényes törvényekről dönt a magyar kormány, így a szavazati joggal én sem értek egyet.

2019. máj. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!