Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok többsége miért nem...

A magyarok többsége miért nem szereti a liberális demokráciát?

Figyelt kérdés
Ez számomra érthetetlen, hogy miért mondanak nemet a szabadságra.

2019. máj. 14. 16:56
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
95%

Én csak a magam nevében tudok nyiltakozni. Nálam a liberalizmus azt jelenti, hogy ne árts. Hogy megtehetem azt, amivel nem vagyok mások kárára, nem korlátozom a másik ember hasonló jogát.

Pl. jogom van a tiszta levegőhöz. Neked is. Nem azért nem füstölök az orrod alá, mert tilos, hanem azért mert sérül a te jogod az egészséghez.


Amit ma a politikában liberalizmusnak neveznek, meglátásom szerint nagyon nem ilyen.

2019. máj. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

"Amit ma a politikában liberalizmusnak neveznek, meglátásom szerint nagyon nem ilyen."


Nem tudom, hogy mire gondolsz. Én eddig nem vettem még észre, hogy a liberálisok bármit is ártottak volna nekem.

2019. máj. 14. 17:19
 13/37 anonim ***** válasza:
32%

A liberális demokráciát megkóstoltuk.... Nem ízlett....

A pannon puma vágtázott a szakadék felé, közben rikoltozta, hogy az állam rossz gazda!

Aztán itt volt a liberalizmus netovábbja, amikor forint kölcsönf folyósítottak deviza árfolyam elszámolása alapján.

És a többi...

2019. máj. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
51%

Az emberek szabadságával senkinek nincs baja, de a liberalizmussal igen. Senkit se érdekel, ha egy b* nőnek öltözik, ahogy az se, ha egy férfi férfiba rakja a gombját, de:


1. Miért tehet feljelentést egy transzi, ha a tanára nem hajlandó őt kisasszonynak szólítani? Egy normális társadalomban (ami tényleg szabad) nem történne semmi, a liberáldiktatúrákban a prof-ot kirúgják.

2. Szülő1, szülő2

3. A liberáldiktatúrákban (pl. Svédországban) mondvacsinált okokkal veszik el a gyereket a szülőtől.

4. Liberáldiktatúrákban egy magát nőnek mondó férfi bűnözőt női börtönbe zárnak, anélkül, hogy levágnák a f*-t és a tökeit.


A fenti esetekben miért nem lehet elfogadni a fentieket is.

2019. máj. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
59%
Azaz miért nem lehet nekik is megadni a szabadságot, hogy azt mondjanak, gondoljanak amit szeretnének?
2019. máj. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

A rendnek (királyság) nem a szabadság az ellentéte, hanem a káosz (demokrácia).


Szabadság csak a Rend által létezik, a Rend az előfeltétele: Rend nélkül nincsen szabadság. Rend nélkül káosz van.


Jelenleg ebben élünk.

2019. máj. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 meszike91 ***** válasza:
59%

Magyarországon nincs politikai kultúra, nincs polgárság.


A többség még mindig a jobbágymentalitásnál tart.

2019. máj. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
90%

Liberáldiktatúra != liberalizmus


Túszul ejtették a nevet, és elnyomást propagálnak egy olyan ideológia neve alatt, amelytől éppenhogy idegen az elnyomás.

2019. máj. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
90%

#9

Nem vagyok liberális, konzervatív vagyok.

Egy szabad, (igen, jól olvasod: szabad) konzervatív, aki közömbös, hogy mások mitől képzelik magukat szabadnak, egészen addig a pontig, míg az én konzervatív szabadságomat, nyugalmamat,erkölcsi normáimat nem veszélyeztetik a víziójukkal. Ezekről senkit nem akarok meggyőzni, de magamat sem hagyom.

2019. máj. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
52%
Mert a féktelen liberalizmus halálos veszélyt jelent az emberre. A magyaroknak pedig még új a liberalizmus, ahogy a kelet-európaiaknak is. Jólét sincs annyira, hogy teljesen meghülyüljünk, és elpusztítsuk magunkat.
2019. máj. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!