Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok többsége miért nem...

A magyarok többsége miért nem szereti a liberális demokráciát?

Figyelt kérdés
Ez számomra érthetetlen, hogy miért mondanak nemet a szabadságra.

2019. máj. 14. 16:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
50%
Félnek hogy a liberális demikrácából anarchia lesz.
2019. máj. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Ugyan miért lenne belőle anarchia?
2019. máj. 14. 17:02
 3/37 anonim ***** válasza:
54%

Mert EZ a liberalizmus nem AZ a liberalizmus, hanem egy liberalizmusnak csúfolt elmebaj, aminek köze nincs a szabadsághoz, legfeljebb a szabadossághoz.

És a legfontosabb, ami szembemegy a liberalizmussal, hogy ERŐSZAKOSAN és mindenféle nemtelen eszközzel le akarják tolni azoknak a torkán, aki erre nem vevő.

2019. máj. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

#3

Szóval azért, mert neked nem tetszik más embernek a szabadsága, amivel amúgy semmit nem árt neked, egyszerűen ráfogod, hogy ő nem szabad, hanem szabados, ezért be akarod tiltani a szabadelvűséget?

2019. máj. 14. 17:08
 5/37 anonim ***** válasza:
70%

Én nem vagyok liberális, de felőlem te és másik száz az lehet. Nem foglalkozom veled, elfogadlak olyannak amilyen vagy, csak ne akarj engem megtéríteni. Engem nem érdekel, hogy te miért vagy liberális.

Akkor melyikünk az igazi liberális?

2019. máj. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a többségnek fogalma sincs róla, hogy mi a liberális demokrácia. Csak hallja, hogy ezt az izét, aminek ez a neve, folyamatosan szapulják a tévében, meg minden rosszat ennek tulajdonítanak. Tehát ez biztos rossz dolog.
2019. máj. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
73%

A magyar társadalom jelentős része fejben még a késő-Kádár-korban ragadt. Létbiztonságot akar kockázatvállalás nélkül, és azt szeretné, hogy a problémáit a feje felett, nélküle oldják meg.


A liberális demokráciában verseny van, és sokkal inkább magukra maradnak az egyének és a közösségek is, mint egy atyáskodó jellegű államnál.

2019. máj. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
29%

#4

3-as vagyok

Ezt sikerült kibogarásznod abból amit írtam?

Hol írtam én ilyet, te csökkent értelmű?

Elbúcsúzom, mert nem vagy partner.

2019. máj. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

#5

Ha elfogadsz másokat olyannak, amilyenek és nem akarod mindenáron belenyomkodni a fejüket a bableveses fazékba, hogy majd ők attól jól megszeretik a bablevest, ha erőszakkal kényszeríted beléjük, akkor te is liberális vagy.

2019. máj. 14. 17:13
 10/37 anonim ***** válasza:
52%
Ezzel a liberális demokráciával is az a baj hogy ennek is kitekerték a nyakát és valójában nem az igazi oldalát valósították meg akik kormányoztak, csak egy könnyített változatát. Én rmélem hogy lesz még lehetőségük korrigálni az elkövetett hibáikat és lesz még Magyarországon valódi liberális demokrácia.
2019. máj. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!