Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Köteles a munkáltató elengedni...

Köteles a munkáltató elengedni szavazatszámlálónak ha ütközik a nem szokásos munkaidőmmel?

Figyelt kérdés

Kicsit cifrára sikerült a kérdés, szóval! én csak H-P dolgozom, ritkán hétvégén ha van valami extra meló.

Történetesen máj 26-Vasárnap és lesz extra meló amit most tudtam meg, de korábban (2 hónappal) már lefixáltam magam szavazatszámlálónak.


Köteles a munkáltató erre elengedni? Az NVI jogszolgálata szerint IGEN ez egy percig se lehet kérdés sőt szabira se írhat ki aznapra, el kell engednie.

A cég meg azt mondja majd ha az NVI lesz a kenyéradóm majd akkor adjon tanácsot addig meg az van amit ő mond, és nem mehetek el.


Ilyenkor mi van? Jelentsem fel? megtehetném.


2019. máj. 16. 02:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Menj aludni Balázska!
2019. máj. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vegyél ki szabadságot!
2019. máj. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szád befogod és mész melózni.
2019. máj. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem kötelező melóznod!


(Persze könnyen lehet, hogy ezen a melóhelyen már utána sem) :)

2019. máj. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"egyél ki szabadságot!"



Érdekes lenne szabit kivenni egy olyan napra amely munkanapom és amely napon papírforma szerint semmiféel munkavégzés nem folyik nem is folyhat a cégnél-hiszen akkor elszámolás túlóra jelenléti ív stb....

ami ugye nincs mert feketén megy a buli


na most erre a napra vajon hogy vegyek ki szabit? elvileg benn se vagyok nem is lehetek

2019. máj. 16. 08:20
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Ilyenkor mi van? Ilyenkor demonstrálva van a mérhetetlen hatalom. Akinek nagy a hatalma, nem érdekli törvény, mert megteheti ezt. Ezt az állapotot kiszolgáltatottságnak nevezik. Kampányolj ellene, ha már nem lehetsz tartósan ott a bizottságban. Mert azt felejtsd el, hogy ebben segít bárki is neked. Már késő.
2019. máj. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nem engednek el, akkor beszélj meg csúsztatást.
2019. máj. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"lyenkor demonstrálva van a mérhetetlen hatalom. „


És pont egy tizenpár fős Suttyóparaszt Káefté Zokni Jakab vezetőjének a kezében lenne ez a mérhetetlen hatalom?? Azért ez nem a MOL, ez egy kkv, akinek a vezetője a tehén segge mellől jött fel Pestre Bivalybasznádról.



"Ha nem engednek el, akkor beszélj meg csúsztatást.“


Nem értem... de biztso bennem a hiba. Ha nem engednek el mit csúsztassak le?


meg eleve nonszensz egy totál fekete napot amely hivalatosan nem is létezik csúsztatni....

2019. máj. 16. 18:08
 9/11 Andizsuzsi ***** válasza:
50%
Te is tudod a választ, köteles elengedni és utána hétfőn is mentesíteni a munkavégzés alól. De hogy ezt hogyan tudod velük lecsatázni, azt mi nem tudjuk megmondani.
2019. máj. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Esetleg alapíts te is egy KKV-t, ha annyival jobban értesz hozzá, mint Suttyó Jakab Bivaly'sznádról. Itt a GYIK-en úgyis minden alkalmazott hatalmas szakértője annak, hogy kell vállalkozást vezetni.
2019. máj. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!