Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Párbeszéd miért nem tudott...

A Párbeszéd miért nem tudott úgy feltörni és népszerűvé válni a fiatalok közt, mint a Momentum?

Figyelt kérdés

2019. máj. 16. 20:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

A momentum szerintem jobban megszòlìtja a fiatalokat. Pl a plakàtos kocsival járja az országot, Facebook és instsàn is sokkal aktívabbak és jobban elérik a fiatal korosztàlyt.

A párbeszéd ráadásul az mszpvel indul, szerintem érthető, hogy egy fiatal így már főleg nem fog rájuk szavazni

2019. máj. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Kedves 9-es!

A kérdés a momentum és a fiatalok kérdésére vonatkozott, és a válaszom az előző válasz volt reagálás: "Azért népszerűnek nem hívnám őket, még a fiatalok között SE." (kiemelés tőlem)

Tehát reagáltam arra a véleményre, hogy a fiatalok között SE népszerű a Momentum, mert népszerű, fej-fej mellett ebben a kutatásban a legnépszerűbb.

2019. máj. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

#12

"Előző!

Az egyetemisták körében a legnépszerűbb párt a Momentum.

[link]

Ez volt a #8-ban. Remélem nem várod el, hogy bármelyik másik kommentet ahhoz csatoljam ami név nélkül jelenik meg külön és nem is utal benne semmi, hogy a másik komment folytatása lenne. Velem szemben sokszor megteszik, hogy csak a %-t nézik és pontozzák is le egyből, aminek az a másik issza meg a levét, akinek szintén 46%-a van éppen, mert függetlenül attól hogy esetleg pont azokkal van egy véleményen akik lepontozzák, máris lepontozzák elolvasás nélkül. Márpedig a #8-ban megjelentekre a válaszom megfelelő.

2019. máj. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Az utalt rá, hogy "előző!"


Ettől függetlenül igaz az, hogy az egyetemisták körében a Momentum az élmezőnyben van - eszerint a felmérés szerint az első.


Nem vitatom, hogy ez nem igaz az egész népességre, de nem is erről szól a kérdés.

2019. máj. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Én utálom a Momentumot 21/F
2019. máj. 17. 11:46
 16/21 anonim ***** válasza:
22%

#8-as nem viccből írtam azt amit. :D

Ez egy 800 fős felmérés volt Budapesten tanuló diákok között. (Pletyka szintjén azt mesélték hogy vidékre nem mentek ki)


2 dolog máris sántít nekem.


Pesten tanuló diákokat oké hogy megkérdezik de mi lesz a többi városban tanulóéval? Azt mindenki tudja hogy a fővárosban népszerűbbek a baloldali és liberális erők, míg Pesten kívül nem igazán. Egy profibb közvéleménykutató cég nem csak Pesten vagy egy zsákfaluban fog mérni népszerűséget mert irreleváns adatokat fog mérni, és tudjuk miért.



2: az egyetemisták nem teszik ki a fiatalok harmadát kb. Keves fiatal jár egyetemre. Nem lehet a fiatalokról úgy véleményt mondani ha csak az egyetemistát kérdezed meg.



Tavaly év végén volt a Mediánnak egy profibb felmérés erről, bár nem hiszek mindig az ilyeneknek, a Medián találta el legjobban az előző kettő országgyűlési választád eredményeit.


[link]

2019. máj. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

#16

Nagyon jó a link, köszi!

2019. máj. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Én nem hiszem el,hogy a Fidesz egyáltalán labdába rúgna a fiatalok körében.Ez egy hazugság.Körülöttem mindenki gyűlöli a Fideszt és azt tervezik,hogy húzzanak külföldre.

Múltkor voltam nyelvvizsgázni és ott is a sok érettségi elött álló mind azt beszélte,hogy nem tudják Magyarországon elképzelni a jövőjüket.Meg a Bede Zsolttal viccelődtek,hogy majd úgy mutatkoznak be szóbelin,hogy I am the people

2019. máj. 17. 14:17
 19/21 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező.


Ez a fiatalkori lázadás az aktuális kormányzatok ellen már ősrégi dolog, a tinik szerettek mindig is lázadni a rendszer ellen, nem csak itt ebben az országban, és nem csak politikai ügyben, hanem stílusban, zenében de szinte bármiben. Ezzel nincs is baj, teljesen természetes, csak legtöbbször egy hangos kisebbség csinálja, a többi teljes passzivitásban van, ráadásul sokszor erősebbek a szavak mint a tettek. (jaj hát kimegyek külföldre, aztán semmi)


Én is lázadtam tökiként a kommunista rendszer ellen, sőt sokan voltunk akik egy kocsma sarkában fontolgattuk a rendszerváltó terveket, és természetesen mindenki lépni akart NDK-ba, nyugatra dolgozni. Természetesen nem sokan mertek dobbantani, de tök hangzatos dolgokat mondtuk egymás között. Nyíltan azért nem, mert féltünk a pofontól.


Testvérem az MDF meg az utána lévő szoci kormány ellen lázadt. Ő is ugyanúgy előadta hogy itt a Bokros-csomagtól mindenki éhen hal, mindenki megy a sógorokhoz dolgozni. Túlélték, felnőttek, köszönik jól vannak.


Szóval mindig meglesznek a témák amikben lehet őrlődni, lázadni. Attól mert egy társaságban megy a kormányellenesség, ez nem relatív a többségre nézve. Én ismerek olyan fiatalt aki támogatja a kormányt, de olyat is aki nem. Ez relatív? Nem hiszem.


Én nekem se volt jövőképem itt Kádár bá alatt. Mint ahogy tesómnak se Horn alatt. Túléltük, felnőttünk, lettek új lázadok, a szavak nem változtak, a tettek se, csak a lehetőségek bővültek. Amikor egy nap véget ér a Fidesz uralma, szerinted fog bármi változni? Ugyanúgy lesznek személyek, akiknek nem lesz jövőképe, külföldön akarnak dolgozni. Egy kormány nem tud 180 fokot változtatni az életeden, maximum 45 fokot, a maradék 135-öt neked kell megteremteni.

2019. máj. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
#6: A legutóbbi választásokon az Együtt-Párbeszéd közös lista szerzett mandátumot, nem a Párbeszéd önállóan.
2019. máj. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!