Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Gazdasági Együttműködési és...

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) adatai alapján Európa legelhízottabb nemzete a magyar - mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
2019. máj. 18. 11:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem:


1. A hagyományos magyar ételek eléggé kalóriadúsak.


2. A tömegsportok nem elterjedtek és az infrastrukturális hátterük is alábbhagy a kelleténél.


3. A szocializmusban (és azóta) is elég magas volt nálunk a dohányzók és ivók aránya (és sajnos az öngyilkosságoké is). A lehangolt ember pedig kevésbé törődik az egészségével és azzal, hogy mit eszik össze.


4. Nem vagyunk egy gazdag ország, de határozottan jól élünk világviszonylatban és ez magával hozza azt, amit nyugaton is: a gyerekeket cukros italokkal és édességekkel engesztelik a szüleik, nem is sejtve, hogy milyen cukor és/vagy kalóriafüggőséget okoznak ezzel nekik.

2019. máj. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Illetve a statisztikákban látszik, hogy az idősebb korosztályok teszik ki az elhízottak nagy %-at (értem ez alatt a nyugdíjasokat és ahhoz közelítőket).

Ebből azt tudom leszűrni, hogy miután befejezik a munkát, nem keresnek/találnak azt helyettesítő elfoglaltságot és teljesen felborul az energiaegyensúlyuk, mert az természetes, hogy enni ugyanannyit fognak enni, mint előtte.

2019. máj. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

-A magyar ember nem csak politikailag síkhülye, és egyszerű, de mindenben. Így beveszik, hogy az energiaitaloktól (cukros víz fogkrém ízesítőkkel) szárnyalni fognak, és az mennyire menő.

-Dohányzás detto, egyre jobban terjed, főleg a nők között.

-Mivel rohadt sokat kell dolgozni, hogy kb megélhessenek, a napi robot után nincs kedv, erő mozogni.

-A hízlaló kaják a legolcsóbbak, az egészségesek ára pedig kilőtt a felhők közé.

-A magyar sokat stresszel, és az is hízlal.

-elterjedt az alkoholizmus is

2019. máj. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jogos.


Valóban manapság gáznak számít az, ha valaki nem pörköltet eszik gulyáslevessel és 120 ft-os sört vedel mellé.

2019. máj. 18. 11:56
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom, talán a 8-10 napi sör az oka, amit megiszok.
2019. máj. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%

"Valóban manapság gáznak számít az, ha valaki nem pörköltet eszik gulyáslevessel és 120 ft-os sört vedel mellé."


Ez nettó hülyeség, épphogy a vegánság számít menőnek.

2019. máj. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudom, én nem vagyok elhízott, pedig kizárólag egészségtelen kajákat eszem...zsíros kenyér, szalonna, kolbász, gulyásleves, rántott hús...rengeteg kávét és sört iszom, sőt egy ideig energiaitalt is rendszeresen fogyasztottam. És egyáltalán nem mozgok semmit, csak döglök az ágyban.
2019. máj. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ez nettó hülyeség, épphogy a vegánság számít menőnek."


Magyarország nem csak a Nagykörúton belül létezik.

2019. máj. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%

A legtöbb Magyarnak nem telik minőségi élelemre és konkrétan szemetet esznek.


Zöldség? Gyümölcs? még nyáron is luxuscikk sokaknál, télen rá se néznek inkább.


Persze sportolhatna is a szerencsétlenje de napi 10-12 óra meló után valahogy nem a sport ugrik be neki miközben eszegeti a leárazott zsírszalonnát tesco kenyérrel....

2019. máj. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%

Leginkább a begyepesedettség az oka. Karácsonykor összejött a család nagyanyámnál és én diétáztam, sok salátát szedtem magamnak a tányérra, amikor kajáltunk. Nagybátyám csak leste, hogy mit csinálok, aztán rákérdezett, hogy "na mi van? Te is olyan homokos fűevő letté', gyerek?"

Ennyit a magyar emberekről...

2019. máj. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!