Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kereszténységet nem kellene-...

A kereszténységet nem kellene-e "pozitív" diszkriminációban részesíteni?

Figyelt kérdés

A kereszténységet nagyon sok attrocitás, támadás éri szerte a világon. Mi magyarok is nagyon sokat köszönhetünk a kereszténységnek végig a történelmünkön. Azt hogy fennmaradtunk is ennek a vallásnak köszönhetjük. Mégis rengeteg elnyomás éri itthon, mind külföldön a kereszténységet.


Nem kellene-e pozitívan diszkriminálni a vallásunkat, ahonnan kultúrális gyökereink is azármaznak? Lehet be kellene vezetni a kötelező hittant általánosban is pl?


Beszélgettek már arról milyen sok támadás éri fizikai/szellemiségi szinten a kereszténységet? Te hogyan védenéd meg őket? Gondolkodtál már azon hogyan lehetne társadalmi szinten erősíteni a kereszténységet?



2019. máj. 19. 15:53
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Nem kéne.

Ha a hívőknek fontos a furi hobbijuk, nosza, támogassák ők. Én viszont egyáltalán nem vagyok hajlandó az életemet egy kétezer éves mesekönyvhöz igazitani, ergó, nem vagyok hajlandó a pénzemmel másokat támogatni abban hogy ezt csinálják.

2019. aug. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 Alex Fly ***** válasza:
81%
Nem. Ha már eljutottunk a szekularizációig, akkor nem kellene visszalépni. Tudjuk, mi az eredménye az ilyen diszkriminációnak és nem kérek belőle. Most már jobb lenne ha az állam végre békén hagyná az egyházakat.
2020. febr. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
16%
Ne remenykedjetek, nem lesz keresztenyfasizmus. A kerdes maga az. Menj a 3.14csa Ba kerdezo, akarmiert is nyomatod, akarkinek a senkije is vagy.
2020. febr. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 A kérdező kommentje:

Szerintem a kereszténységet pozitív diszkriminációban kellene részesíteni, hisz ez a nemzeti jellemformáló álamvallásunk. Őseink Szt.Istvántól kezdve így akarták. Nekünk ükunokáinknek kutya kötelességünk, hogy tovább vigyük ezt az utat


A kereszténység vallása, Isten hite ad erőt a mindennnapokban legyőzni a nehézséget. Tartja össze a családot és nemzetet. Ez a sziklaszilárd hit gondolkodik róla, hogy erényesek legyünk, ne öljünk, ne lopjunk. Erre van a nemzetnek szüksége

2020. ápr. 30. 21:23
 15/62 anonim ***** válasza:
71%

Lehet neked szükséged van egy képzeletbeli barátra.

De nem mindenkinek.

2020. ápr. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
69%
Baromság a megjegyzésed. Is. Vallások nélkül kevesebb szenvedés lett volna a világban.
2020. ápr. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
83%

"A vallás a nép ópiuma"


Nem tudom, de ahol a kereszténységet uszításra használják az nekem nem éppen hiteles dolog. Akkor nekem valahogy a keresztes háborúk, az inkvizíció, a gyarmatosító háborúk során véghez vitt keresztelések, a 20. század vallási diktatúrái (Franco Spanyolországa, fél Dél-Amerika, a világháborús Független Horvát Állam, a Horthy-féle keresztény-konzervatív diktatúra), valahogy nem vonz, nem tartom követendő példának és egészséges államformának. De ugyanúgy elmondható ez az iszlámról is. Háború esetén a legnagyobb agitátorok mindig a vallási személyek szoktak lenni, ami eléggé képmutató szerintem.


A vallás felépít egy képet. Egy olyan képet, ami az egyént elnyomja, az egyén önálló gondolkodásmódját akadályozza, egy olyan dologgal, mint az Istenben való hit, és ha nem követed a nyájat, akkor te eretnek vagy, és elpusztítandó. Közben azzal hitegetik az megtévesztetteket, hogy az Úr/Allah/Buddha/Jáva megvéd minden bajtól, de ha nem vagy velük, akkor beléd átkozzák ezeket az istenségeket. Egy ima mikor gyógyított meg egy rákos beteget? Egy ima mikor vetett véget egy háborúnak? Miért kellett évszázadokig a másként gondolkodókat az inkvizíciónak kínvallatni és máglyán megégetni? Miért kell a másként élüket megkövezni? Miért kell a nőket csadorok mögé zárni?


Nem mellesleg a tudományt is lassította a fejlődésben a dolog. Évszázadokig arról szólt a fáma, hogy a Föld lapos, és aki mást mondott, lásd Galilei azt megkínozták és megégették. Akadályozták az orvoslást, a technológiák kiépítését. Ez a szektába illő fanatizmus ma is meg van, amikor az 5G-el riogatják a hiszékenyeket.

2020. ápr. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon nem . Sőt,egy petákot sem adnék nekik,ha rajtam múlna.
2020. ápr. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
92%

Épp elég pozitívan diszkriminálják már így is.

Főleg, mikor Pártunk és Kormányunk milliárdokat szór el templomfelújításra Libanonban és Mexikóban (!). Mexikóban, ami a világ egyik legkatolikusabb országa.

2020. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
79%
Ott a fidesz meg a kdnp a cimkék közt, mit várunk? Hülyíteni kell az embereket, hogy engedelmes szavazógépekké váljanak. Kérdező, elég szomorú, hogy ilyen avítt eszmékkel be lehet téged etetni, régen mondom, hogy IQ-cenzust kellene bevezetni! 😀
2020. jún. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!