Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek többsége miért az...

Az emberek többsége miért az aktuális kormánytól várja a jólétet, amikor a tanulási és feljebbjutási lehetőség mindenkinek adott?

Figyelt kérdés
2019. máj. 19. 21:26
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
81%
Te, kedves Kérdező, melyik országban élsz?
2019. máj. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Magyarország
2019. máj. 19. 21:31
 3/34 A kérdező kommentje:
A felsőoktatás ingyenes, szociális alapon van kollégiumi elhelyezés, szociális és tanulmányi ösztöndíjak is vannak. Mi nem adott a tanuláshoz?
2019. máj. 19. 21:36
 4/34 anonim ***** válasza:
26%

Mert egyszerűbb szídni a Fideszt mint tenni azért, hogy jobb legyen nekik.


Annak ellenére szídják ezt a kormányt, hogy értük is ugyanúgy dolgozik mint a saját szavazóikért.


A bérek növekedése, az életszínvonal növekedése, a terhek csökkenése az ellenzéki embereket is segítik.


Aki nem dolgozik és nem is akar az valóban nem tud már segélyen lébecolni, de nem is ezek a mérvadóak. Akik dolgoznak azok ma jól élnek Magyarországon.

Ez az MSZP és Gyurcsány idejében nem volt elmondható.

2019. máj. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Én például tanultam, hogy egy jól fizető állásom legyen, és gazdag nem vagyok, de folyamatosan gyarapodik a bankszámlám, elégedett vagyok az életemmel. Ezt nem a fidesznek, hanem MAGAMNAK köszönhetem, de én nem is vártam el a kormánytól, hogy majd vágjon hozzám a semmiért milliókat.
2019. máj. 19. 21:39
 6/34 anonim ***** válasza:
32%

Illetve beetette pár ellenzéki párt az embereket most ezzel az EU minimálbéres megvalósíthatatlan utópiával.


Biztonsággal állíthatják ezeket a meg nem valósítható programokat hiszen tudják, hogy nem kerülnek hatalomra és nem kell beváltani..

Sajnos idáig jutott az ellenzék.


Jó lenne már egy új ellenzéki paletta mert a mostani tele van hiteltelen és vállalhatatlan emberekkel, nagyon kevés van köztük aki elfogadható sajnos.

2019. máj. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
44%
A fejekben nem történt rendszerváltás, az emberek nagy része abban a tanult tehetetlenségben ragadt, hogy nincsenek lehetőségei (az elköltözésen kívül), kiszolgáltatott a mindenkori hatalomnak, és csak tőle várhatja a megváltást.
2019. máj. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
74%

"A felsőoktatás ingyenes, szociális alapon van kollégiumi elhelyezés, szociális és tanulmányi ösztöndíjak is vannak. Mi nem adott a tanuláshoz?"

Ehhez azért "üzemanyag" is kellene az embernek, azaz kaja. Egy iszapszentmotorospusztai lakosnak, akinek messzi van a bekötőút, nincs megfelelő net-elérés, stb., nem biztos, hogy olyan könnyű az a tanulás.

2019. máj. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
64%

" Ezt nem a fidesznek, hanem MAGAMNAK köszönhetem"


Azt bizony bölcsen teszed hogy magadnak megköszönöd, mert a fidessztől nem várhat senki semmit, mert olyan érzéketlen szociálisan mint egy rinocérosz!

Különben minden társadalomban kell, hogy legyen felelősség a polgáraival szemben!

2019. máj. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
75%
Nem a jólétet várják, hanem a mélyszegénység és a dolgozói szegénység felszámolását. A dolgozói szegénységek száma megduplázódott 9 év alatt. Családi pótlékot soha nem emelt a fidesz, helyette adókedvezmény van, így az alacsony jövedelmű szülők gyereke szinte semmit nem kap. A minimálbér is a béka segge alatt van. Szlovákiában most emelik fel 540€-ról 600€-ra! Itt se lenne szabad ennél kevesebbért dolgozni. Már lassan Romániába kell kijárni dolgozni, mert magasabbak a bérek. Közalkalmazottak hiába tanultak, soknak 10 éve nem emelkedett a bérük, de mondhatnánk a tanárokat és az ápolókat is, akik szintén éhbérért dolgoznak. Rokkantnyugdíjasoktól egyetlen törvénnyel elvették a nyugdíjukat, helyette a töredékét kapják valamilyen segély címen. Nem Floridában akarnak nyaralni és nem új E-s Mercit akarnak venni, csak tisztességes munkáért tisztességes bért szeretnének.
2019. máj. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!