Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A KSH legfrissebb felmérése...

A KSH legfrissebb felmérése szerint több lett a külföldről hazavándorló magyarok száma mint a kivándorlóké. Szerintetek igaz ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kíváncsi lennék arra hogy ti hogyan vélekedtek erről párttól és politikai hovatartozástól függetlenül. Közületek van olyan aki tervez kiutazni külföldre, illetve van olyan köztetek magyar aki külföldön van, de visszatérne Magyarországra? Válaszaitokat előre is köszönöm!

2019. máj. 22. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Többnek több lett, de nem magyarok.
2019. máj. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos a KSH-t is bedarálta orbán.

A KSH is egy fideszes szócső lett.

2019. máj. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Unokatestvéreim illetve a családjaikról tudok hogy mennek többen is nyáron, és amint tudok én is megyek minél hamarabb, akár egyedül is innen. A felmérésről nem tudok sokat mondani, ettől függetlenül már évek óta úgy látom, hogy egyre többen döntenek úgy, hogy kimennek. Meg tudom őket érteni.
2019. máj. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja igen, a forrás itt volna csak azt kifelejtettem hozzátenni: [link]
2019. máj. 22. 18:05
 5/12 anonim ***** válasza:
14%
A KSH sajnos nem tud mindig független és teljesen tényszerű adatokat szolgáltatni. (ismerősöm ott dolgozik, mesélt ezt-azt)
2019. máj. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a tendencia igaz, a konkrét hír pedig csak egy becslés eredménye egy adott hibaszázalékkal.
2019. máj. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szezonális munkákra kiszoktam járni (Németország és Ausztria). Megfordult már a fejemben hogy kinn maradjak de ah, én szeretek hetente bulizni járni, kocsmába haverokkal stb. na az ilyesmiért külföldön nagyon méllyen a zsebedbe kell nyúlni. Az étel stb kb egyforma áron van mint itt. viszont a szolgáltatások főleg a szórakoztatóipar na az extrém drága még német fizetéshez mérten is
2019. máj. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem te vagy az első, aki ezt kérdezi. Én úgy látom, hogy ezt senki nem tudja megmondani, aki azt mondja hülyeség, annak épp annyira lehet igaza, mint aki azt mondja ez igaz!

Van bőven olyan ismerős, aki szívesen visszatérne, van olyan, aki vissza is tért (nem egy, nem kettő!), van olyan aki otthon "építkezik" (értsd ezt úgy, hogy nem csak házat, hanem otthont is épít) és pontosan megvan tervezve, hogy mikor jön vissza végleg, azt követően itt mit akar csinálni, miből akar megélni. Olyan is van, aki jól érzi magát és kint épít otthont magának. Sajnos van olyan is, aki csak "él" bele a világba, nem halad semerre, csak van (Ő is szívesen hazajönne, csak fél hazajönni, pedig enyhén szólva sem "csupasz seggel" térne haza), de hát ha "kint" sem találja fel magát, itt aztán biztos nem fogja.

Na és persze van olyan is, (mitől ne lenne), aki otthon maradt. Mondhatnám azt, hogy igaz, mert a nálam fiatalabb ismerősök, rokonok szinte mindannyian otthon vannak, elvétve van 1-1 aki máshol próbálkozik, s mint írtam ismerősök közül többen hazajöttek, de ez kb. annyit ér, mint a KSH felmérése! :D

2019. máj. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A KSH is írja, hogy rengeteg hiba lehetőség van benne. Én úgy gondolom, hogy a TB-ből valószámítás nem igazán egyezik meg a valósággal, szerintem az egy az egyben el kellene venni.
2019. máj. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%
5-ösnek: való igaz lehet mert a második szomszédom keresztanyjának az unokaöccse ott takarít s ha valaki, hát ő csak tudja.
2019. máj. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!