Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az E. P. választásra is...

Az E. P. választásra is küldtek hívólevelet (mert én nem kaptam) - vagy hogyan megy ez, hol tudok szavazni?

Figyelt kérdés
2019. máj. 23. 08:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Az állandó lakhelyed szerinti szavazókörben. Az önkormányzat honlapján fent van, valószínűleg, ha nincs, hívd fel a jegyző irodáját.
2019. máj. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kaptál levelet az állandó lakcímedre sok héttel ezelőtt.

De nem kell levél ahhoz, hogy magadtól is tudd, pontosan oda kell menned szavazni, mint tavaly áprilisban.

Ha meg nem tudod, akkor ahogy #1 írta, nézz utána!

2019. máj. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekünk sem jött ilyen levél, ez furcsa. De pontosan oda kell menni ahová tavaly, jól mondják.
2019. máj. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, fogok menni (ahova tavaly tavasszal is mentem - pontos dátumra nem emlékszem).
2019. máj. 23. 14:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell az esetleges települési honlapban bízni, és nem kell jegyzőt sem hívni.

Itt, a lakcím beírása után, a „MUTASD A SZAVZÓKÖRT” feliratra kattintva, megnézhető a címe és a helye, térképen. A „További információk”-ra kattintva, további adatok láthatók.

Ritkán változnak a szavazókörök, de biztos, ami biztos alapon nem árt megnézni, ha nincs értesítő.

2019. máj. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsnatot kérek, lemaradt a link: [link]
2019. máj. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi, de a link nem működik. Beírtam a települést, az utcát, amikor a házszámot is beírtam, azt írta ki, hogy nem adtam meg minden adatot. Kétjegyű a házszámom, és ő a legörgetősávban csak háromjegyűeket mutat. Beírtam előnullával is, úgy sem fogadta el....

Amúgy tavaly itt szavaztam az utcában levő szavazóhelyen, ez egy kisebb településrésze a falunak (1-2 km-re a faluközponttól).

2019. máj. 25. 12:27
 8/10 A kérdező kommentje:
Beírtam a szomszéd házszámát, arra kiadta a szavazóhelyet. Nekem tavalyelőtt óta ez az állandó lakcímem, tavaly már itt is szavaztam, ide kaptam az értesítést is - most nem tudom, hogy miért nem tudnak rólam (?)
2019. máj. 25. 12:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy nincs leveled, értesítőd, az nem jelenti, hogy nem tudnak rólad. Ha tavaly már ott is szavaztál, akkor miért pánikolsz? lemész holnap és szavazol. Igazolványt, lakcímkártyát vigyél mert az kell, de semmi más.
2019. máj. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem csak a hívólevél hibádzik, hanem abban a rendszerben sem vagyok látható, amiben meg tudnám nézni, hogy hol szavazhatok. Ez a 2 így együtt már izgalmasabb. Előfordulhat (esetleg) hogy mégsem engednek szavazni (?) - mert nem fogok szerepelni (esetleg) a listájukon - mindannak ellenére, hogy tavaly tavasszal már itt szavaztam (?)
2019. máj. 25. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!