Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azért az nagyon szomorú, hogy...

Azért az nagyon szomorú, hogy az EP képviselők vitáját eddig csak 13ezren nézték meg egy kb. tízmilliós osrszágban, nem? Mi alapján szavaznak az emberek?


2019. máj. 24. 08:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Miért lenne szomorú? Semmi jelentősége ennek a választásnak, csak a Fidesz erőlteti. Magyarország összesen 21 képviselőt delegálhat a 751 közül. Jelentős beleszólásuk nincs semmibe.
2019. máj. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

#1

Mondja ezt egy teljesen tudatlan!

Nem az a lényeg, hogy hány képviselő van összesen, hanem hány párt és ANNAK hány képviselője.

Ha a Fidesz 13-14(?) képviselője (a szimpatizánsaikkal együtt) elhagyja a Néppártot, akkor annak a hatása megrendül és szavazáskor nem lesznek fölényben.

ERRŐL szól a történet!

2019. máj. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Azt sem tudtam, hogy volt ilyen vita, szóval nem érzem szomorúnak. Az már sokkal szomorúbb, hogy országosan nézett tévéadókon nincsenek ilyen jellegű viták. Mert vagy nem adnak rá alkalmat, vagy ha adnak, akkor is a kormánypárt nem hajlandó rajta részt venni. Na ez utóbbi még nagyobb szégyen.
2019. máj. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Miért néztem volna meg? Én, már határozottan eldöntöttem, mely listára adom a voksomat.

Ha ügyvédet bízok meg a képviseletemmel, akkor sem az a döntő a számomra, miként vitatkozik a kollégáival, hanem tapasztalatok alapján rá merem-e bízni a képviseletemet.

2019. máj. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

Azért csak 13 ezren nézték meg, mert a Fidesz nem volt ott.


Ez a 13 ezren osztozik az ellenzék, a többi szavazat a Fideszé.

2019. máj. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1. A másik két adást huszonegy-két ezren nézték. Nyilván van átfedés, de összességében egy 30 ezer biztosan kijön. (Ami persze, így sem sok)

2. Eleve nem hiszek el semmit kampányidőszakban. SOSEM az alapján szavazok, amit ilyenkor mondanak. (Azok sem, akiknek amúgy általában szoktam hinni.) Hosszabb időszak (több év, vagy akár több évtized) "teljesítménye" (vagy annak hiánya) alapján szavazok.

2019. máj. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%

Nemrégiben egy lottótársaság azon vitázott, ha megnyernék a főnyereményt azon hogyan osszák el? (Egy nagy család) Osszák el egyenlően? Vagy csak egy részét, míg más részét közösen fordítsák valamire? Az a rész mekkora legyen? És mire kéne? Már-már veszekedéssé fajult a dolog....

Aztán megtörtént a lottóhúzás. Nyertek. Lett egy hármasuk és 2 kettes... Nyolcuknak..,,

2019. máj. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Semmi jelentősége ennek a választásnak. Magyarország összesen 21 képviselőt delegálhat a 751 közül."


Kedves 1-es! Jó lenne elfelejteni ezt a hibás és közkeletű érvelést. És ha már hülyeséget gondolsz, akkor jó lenne azt nem terjeszteni. Ilyen alapon a demokráciát kéne beszüntetni, és senkinek nem kéne elmenni szavazni, mert 1 ember a tízmillióhoz képest elhanyagolható. Ugye már ebből is látod, hogy az érvelésed hibás?


De elmondom matematikai szempontból is, hogy mi az érvelésedben a fő hiba. Nem az számít hogy a te szavazatod mekkora hányada az összesnek, hanem az hogy mekkora a befolyásod valamire, és az a valami milyen fontos. Mivel ez egy valószínűségi folyamat, mármint a választás kimenetle, ezért a legjobb amivel becsülhetsz mondjuk valamiféle várható befolyás. És az 1/10milliomod szavazatodat meg kell szorozni a befolyással/hatással, amire szavazol, és létrejön, ha a te szavazatod hozzájárul. Mondok egy példát. Ott volt a külföldi magyarok állampolgársága, ami kb. 5millió embert érint nagyságrendileg, tehát kicsi a szavazatod hozzájárulása 1/10millió (pontosabban nagyobb, mert a választójokuakat kéne nézni), viszont hogy a hatás várható értékét megkapt, mivel ez 5millió embert érint, ezért azzal még meg kell szorozni. És az EU képviselő választás ráadásul nem is mindent vagy semmit szavazás, hogy elveszne a szavazatod, mert ha 1 képviselő bejutásához segítesz, már akkor megérte.

2019. máj. 24. 12:43
 9/11 A kérdező kommentje:

"Miért néztem volna meg? Én, már határozottan eldöntöttem, mely listára adom a voksomat.


Ha ügyvédet bízok meg a képviseletemmel, akkor sem az a döntő a számomra, miként vitatkozik a kollégáival, hanem tapasztalatok alapján rá merem-e bízni a képviseletemet."


A bizalmadat hogyan alakítod ki? Mi alapján döntöttél? Szerintem szomorú, hogy nem nézed meg miről mi a véleménye valakinek és hogyan vitetkozik róla, mert abból derülhet ki igazán, hogy tényleg az-e a véleménye és az a vélemény tényleg megállja-e a helyét. Ha te direkt nem nézel meg ilyen vitát tudatosan, és erre még büszke is vagy, az azt jelenti, hogy a prekoncepciódat nem akarod, hogy bármi megtörje.

2019. máj. 24. 12:46
 10/11 A kérdező kommentje:

"A másik két adást huszonegy-két ezren nézték"


A Facebook egyéb videókhoz képest relatíve szomorú. Bármilyen közéleti műsorhoz, zenéhez, szórakozáshoz, ezer féle videót felsorolhatnék a Youtube-ról, aminek sokkal nqagyobb látogatottsága van és volt és ahhoz képest nagyon gáz, hogy ez ennyi embert érdekelt.

2019. máj. 24. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!