Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán 2001-ben olvasás nélkül...

Orbán 2001-ben olvasás nélkül aláírta, hogy a bankok mindenféle feltétel nélkül devizahitelezheznek Magyarországon. A CSOK is erről szólnak, hogy adósódjanak el az emberek a bankok felé?

Figyelt kérdés
2019. máj. 25. 09:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"A fidesz felszólalt a parlamentben a növekvő devizahitelek, a lakosság eladósodásának veszélyeire figyelmeztetve. ELLENZÉKBEN mi mást tehettek?"


Törvény javaslatot benyújtani? Egyébként erre határozottan kérek egy forrást, mondani a levegőbe dolgokat én is tudok.

2019. máj. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Pontosan a CSOK is erről szól. Az már bebizonyosodott hogy egy pénzügyi analfabéta nemzet vagyunk, tisztelet a kivételnek de aki beszopja a CSOKOT az meg is érdemli. Az ember abba nem gondol bele hogy a felvett hitelét esetleg a gyermekei is fizetni fogják, abba nem gondol bele h mindez milyen következményekkel járhat.Így volt ez adeviza alatt is az emberek nyálcsorgatva lelki szemeik előtt látva a bmw-ét rózsadombi házat havi 100.000ezer forintos jövedelemmel ostromolták a bankokat. Az más kérdés hogy az üzletkötők is szépen megvezették az embereket.. elvégre nem lehet mindenki pénzügyi szakember. Most majdnem ez a helyzet bár vhol megértem mondjuk az ingatlanra fordított kölcsönösszeget...én inkább az emberi butaságot nem értem miért vállalunk többet mint amennyit elbírunk?Miért kell 600 féle hitelt felvenni? S ezáltal 5 munkahelyen dolgozni? Váratlan betegség, baleset, munkahely elvesztése óriási felelőtlenség így gondolkodni. Ja és ami hitelből van az mindaddig nem az illetőé amíg ki nem perkálja.El kell fogadni hogy nem mindenkinek lehet háza több autója házimozija saját jövedelemből. Él hétköznapi módon de nincs kockázat. Azt is el kell fogadni hogy egzisztenciára lehet csak építeni minden tekintetben.A mostani rendelet csak a 3 gyerekes családokat érinti jól..a többi azt mondom pénzügyi csapda.
2019. jún. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Erőlködsz, de hiába.

De tessék, itt van neked az idővonal:

1.EU-s csatlakozási tárgyalások

2.2001. törvény az egyik csatlakozási kötelezettségről, ami lehetővé teszi a devizahitelezést nálunk is

3.a gazdaság kitűnő állapotban van, a szocik azzal kampányolnak, hogy annyira jól áll a költségvetés, hogy a fidesz nem ad belőle eleget az embereknek, de ők majd többet adnak. Ez volt a szlogen: Több pénzt az országnak, több pénzt az embereknek - ha elfelejtetted volna már.

4. 2002.január 1-el életbe lép a devizahitelezés törvénye

5. 2002. tavasza választási kampány és a fidesz elveszti a választást.

6. megalakul a Medgyessy kormány, az országot úgy veszik át, hogy 300 milliárd tartalék van a kincstárban.

7. a tartalékokból Medgyessy azonnal béremelésekről dönt, majd folytatják tovább a vagyon felélését.

8. kitűnő gazdasági környezetben kezdte meg az ország vezetését a ballib kormányzat

9. 2004 május 1-én csatlakoztunk az EU-hoz, elkezdtek érkezni a pályázati pénzek is

10. egyre többen vásárolnak devizahitelre autót vagy lakást, mert a devizahitel kamata alacsonyabb a forinthiteleknél mert 2003-tól fokozatosan szűkítették a támogatott forinthitelek lehetőségeit, csökkentették az állami kamattámogatást

11. Medgyessyt gyurcsány belső puccsal eltávolította a miniszterelnökségből - tehette, mert addigra az ország gazdaságilag meggyengült.

12. 2004-re tudott már a KSH érhető számban devizahitelt kimutatni, azóta vezetik a statisztikát azok számának alakulásáról

13. 2006-ban ismét a ballibek győznek a választáson

14. Őszödi beszéd: kiderül, hogy hazugsággal nyerték meg a választást. Hazudtak a választóknak a gazdaság állapotáról 2006 tavaszán, szándékosan és törvényellenesen megakadályozták, hogy a makroadatok, az ország gazdasági helyzetének mutató nyilvánosságra kerüljenek a választások előtt.

15. fokozatosan szűkül a gazdaság, körbetartozások indulnak el, sokan csődbe mennek, munkahelyek szűnnek meg.

16. 2008 őszén eléri az országot a devizaválság, sorra nőnek a törlesztő részletek és egyre többen nem képesek fizetni, hiszen nő a munkanélküliség

17. olyan rossz a gazdaság helyzete, hogy gyurcsány lemond és Bajnai veszi át a helyét 2009 tavaszán

stb. stb. stb. Most pedig jössz a mesével, hogy mindez az Orbán hibája.

2019. jún. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

16:35


Nem tudom pontosan, hogy ezt kinek írtad, de ha volt időd ennyi energiát fektetni egy erősen elfogdult kronológiába, hogy megpróbált bizonyítani, hogy a szocik a hibásak, akkor talán végre alá is támaszthatnád egy korábbi állításodat. Idézem:


"A fidesz felszólalt a parlamentben a növekvő devizahitelek, a lakosság eladósodásának veszélyeire figyelmeztetve. ELLENZÉKBEN mi mást tehettek?"



Még mindig várom, hogy mégis mikor és hogyan figyelmeztettek minket a veszélyekre, és hogy egészen pontosan milyen törvényjavaslatot nyújtottak be, hogy megvédjenek minket.

2019. jún. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Várjad.

Ha annyira hiányzik, akkor ess neki és olvasd végig a 2004-től kezdődő parlamenti ciklus fideszes felszólalásainak jegyzőkönyvét.

Nekem sem kedvem sem időm nincs rá. A linket megkerestem neked, ha érdekel, nyugodtan olvasgathatod.

[link]

[link]

2019. jún. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nekem annyira nem hiányzik, csak akkor ne szívd mellre ha teljes joggal azt mondom, hogy hazudsz.


Állítottál valamit, és úgy tűnik abszolút csak egy feltételezés volt az alapja. Innentől kezdve nincs mit komolyan vennem.

2019. jún. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!