Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jó ötlet lenne...

Szerintetek jó ötlet lenne bevezetni azt amit pl Belgiumban van Magyarországon is hogy aki nem megy el szavazni az pénzbírságot kap?

Figyelt kérdés
[link]
2019. máj. 25. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem.


Aki nem követi a politikát meg nem is érdekli és csak elmenne véletlenszerűen szavazni anélkül, hogy tudná mire és miért szavaz az problémás lenne.

2019. máj. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Aki nem követi a politikát meg nem is érdekli és csak elmenne véletlenszerűen szavazni anélkül, hogy tudná mire és miért szavaz az problémás lenne."


Azért ezt félre érted, én éltem ott, nem választani kötelező, hanem elmenni. Ugyanúgy szavazhatsz érvénytelenül, választani sem kell, csak meg kell jelenni és be kell dobnod a szavazatodat. Ezt én már csak azért is támogatnám, mert akkor a politikusok nem tudnának ilyeneket mondani, hogy "Az is velünk volt, aki otthon maradt."

2019. máj. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Normális politikai élettel mo.-n igen de a mostani helyzetet tekintve nem
2019. máj. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Így nem.

Én azt vezetném be, hogy aki mondjuk 5-ször egymás után nem megy el szavazni, az kikerül a névjegyzékből, és csak előzetes regisztráció után kerülhet be újra.

2019. máj. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igaza van 2-es hozzászólónak. Elmész, bedobod érvénytelenül és szevasz. Szóval nincs értelme.
2019. máj. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

Az elv jó, hisz az állampolgároknak kellene, hogy legyen ilyen irányú kötelességük is. És, ha nem tetszik a választék, vagy bármi okból csinálhat érvénytelen szavazatot is.

De jelen politikai helyzetben, nem célszerű! Már most egyesek, napok óta azt a választási csalást bizonygatják, amely választás még csak holnap fog megtörténni, papíralapú és minden egyes szavazókörben ellenőrizhető, bármely párt által.

Most akkor mit tennének, ha keletkezne 2 millió érvénytelen szavazat??? 😄

2019. máj. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Aki otthon marad az a győztesre szavaz. Vagyis rábízza a választást a többségre. Potcselekvésre kényszeríteni az embereket, hogy menjenek el nemszavazni elég nagy ostobaság.
2019. szept. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!