Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » (Bal) liberálisok, ti milyen...

(Bal) liberálisok, ti milyen kormányzást képzeltek el Magyarországon?

Figyelt kérdés

Minél szélesebb témakörökben fejtsétek ki légyszíves, hogy milyen módon vezetnétek az országot, mi az, amivel megelégednétek?


És kérlek mellőzzétek a szokásos demagóg dolgokat, mint pl. legyen nyugati bér, stadionok árából kijönne minden, adjunk lakást mindenkinek, lélegeztető gépek. Maradjunk a realitásoknál. Illetve kérlek hagyjuk a szokásos mantrákat is, hogy bezzeg a Fidesz..


Őszintén kíváncsi vagyok, milyen reális elképzeléseitek vannak.



2018. okt. 23. 15:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Van húsz évük a kifundálására.
2018. okt. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem nem tudják, hogy őket szólítottad meg. A zárójeleket nem ismerik fel a Bal körül, a mintaillesztő algoritmusuk kiakadt, ezért nem özönlenek a válaszok.

Vagy - eddig az Orbán beszédet nézték, most gondolkodnak rajta, és majd aztán...

2018. okt. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
2002 és 2010 közt volt idejük megmutatni: egyre durvább eladósodás, kormányválságok, szemkilövetés, "nem csináltunk semmit", "hazudtunk reggel, éjjel, meg este" stb-stb
2018. okt. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én is ezen elmélkedtem most, hogy miért nincs válasz.

Nekem az jutott az eszembe, hogy amint értelmes megnyilvánulásra lenne szükség, semmivel nem tudnak előjönni.


Marad a "bezzeg Orbán milyen szar", "Fidesz diktatúra", "mennyi lélegeztetőgép lehetett volna belőle", "a stadion árából erre is lenne pénz", mentsük meg a hajléktalanokat, bezzeg Nyugaton jobb az élet..


De ha megkérdezed, hogy ők hogyan irányítanák az országot, akkor semmi, SEMMI. Még csak programnak mondható valamit sem találtam balliberális oldalról, inkább demagógia gyűjteményeket.


Hozzáteszem, oké a Fidesznek sem volt leírt programja, de a "folytatjuk" alapján esküszöm jobban tudom a Fidesztől mire számíthatok, mint egy esetleges ballibierális kormányzásától.


Ha meg nem mondják meg mire számíthatunk, sőt demagógián kívül semmivel sem állnak elő, akkor mégis miért szavazna rájuk bárki is, kizárólag miattuk (a statisztikák alapján legtöbb szavazójuk nem mellettük voksolt, hanem Orbán ellen, ami nagy különbség).

2018. okt. 23. 16:55
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Talán elolvasták az első három kommentet és nem akarnak feleslegesen vitatkozni, mert tudják, hogy úgyis csak lepontozás lenne a vége. De ha komolyan tudni akarjátok, várjunk egy napot és ha ez a válasz nem lesz lepontozva, talán akad valaki, aki elmondja, mit gondol.
2018. okt. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Jaj, kérlek, kérlek bocsássatok meg hogy nem 3 perc alatt dobtam össze ezt...

Azon pattogni, hogy egy kérdésre, főleg egy nem túl egyszerűen megválaszolható kérdésre éppenséggel még nem érkezett válasz csak egy dologra jó: mindenkit inkább eltántorít a válasz írástól, mert azt kommunikálja, hogy minden lehetőséget kihasználtok a kötekedésre, megalapozatlan sértegetésre, leszólásra, stb.

Így se teljeskörű, de itt van pár fontosabb pont:


1) Először is teljesen átszervezném az adórendszert. Az ÁFA-t csökkenteném, a SZJA-t többkulcsosra alakítanám át. A TÁNYA-t eltörölném kis cégek számára és emelném a nagyobbaknak. Az hogy minden cégre egyenlően 9% a TÁNYA szerintem elég röhejes. A jelenlegi ÖTVENNYOLC féle adónem nagyrészét eltörölném, hogy átláthatóbbá tegyem az adórendszert. Ennek megfelelő mértékben növekedne persze a többi.


2) Decentralizálnám az adóztatást és a közfeladatokat is. Az adód nagyobb részét az önkormányzatnak fizetnéd, és ők helyi szinten oldanák meg azokat a dolgokat, amiket nem muszáj állami szintre emelni. Pl. helyi iskola, helyi rendőrség finanszírozását miért kell közvetlenül Orbán Viktorig elvinni? Csak növeli a bürokráciát. Ha valahol rossz a közbiztonság, akkor nem kell átrágni magadat a bürokrácián, hanem a helyi önkormányzat oldaná meg. Így robusztusabb is lenne a rendszer az idióta kormányokkal szemben, mert a kormány jóval kevesebb feladatért lenne közvetlenül felelős. A helyi képviselők, polgármesterek, önkormányzatok pedig sokkal könnyebben felelősségre vonhatóak lennének a helyi közösség által. Ha rossz az iskola a kerületedben, faludban, akkor megközelíthető közelségben van egy képviselet, akihez mehetsz. Most kb. minden teljesen centralizálva van, ami ezt nehezebbé teszi.


3) A politikai rendszert úgy alakítanám át, hogy csak helyi képviselők legyenek (akiknek komoly hatalmuk is lenne, nem csak gomb nyomogatás, lásd 2), a listát eltörölném. DE a miniszterelnöki rendszer helyett elnökit vezetnék be, ahol az elnököt közvetlenül választják. A parlament és az elnök választás is két lépcsős lenne.


4) Szigorú szabályozást vezetnék be a korrupció megakadályozására. Akinek bármiféle kapcsolata van a kormányban, az megy a fekete listára, azaz nem vehet részt semmilyen állami projektben. Létrehoznék egy korrupció vizsgáló bizottságot. Akit bármikor korrupción kapnak, az is menne a fekete listára, természetesen. Zéró tolerancia.


5) Bürokrácia csökkentő programot hirdetnék. A közigazgatás minél nagyobb részét digitalizálnám, észt mintára. Szükséges engedélyek, papírok számát csökkenteném, főleg ami a vállalkozás indítást illeti. De minden mást is, pl. építési engedélyek, stb. stb. Lehetőleg mindent el lehessen intézni pár kattintással. A digitális közigazgatás részeként a készpénz forgalmat is próbálnám csökkenteni, mindenki szokjon át kártyára. Jobban is ellenőrizhető, a korrupció csökkenthető.


6) Legalizálnám a füvet és a könnyebb drogokat. Röhejes dolog embereket börtönbe zárni füvezésért, plusz jót tesz a gazdaságnak is. Legalizálnám a melegházasságot is, transzneműség, poligámia, stb. Ami nem árt senkinek, azt engedélyezni kell.


7) A politikusok és a média közé falat húznék. Semmilyen köztisztviselő nem birtokolhat médiumot, aki állami beruházásokban vesz vagy vett részt, nem birtokolhat semmilyen médiumot.


8) A korábbi kormányok korrupciós ügyeinek a felderítésére külön csoportot hoznék létre. Valós elszámoltatást az MSZP-nek és a Fidesznek is.


9) Az iskolarendszerbe befektetnék, előtérbe helyezném az informatika oktatást és az angolt. Az informatikai eszközparkba szükség van egy komoly nagy befektetésre. Növelném továbbá a matek és természettudományok arányát is, a magyart, tesit csökkenteném, a bullshit tárgyak, mint erkölcstan, médiaismeret, filozófia és társai mennek a kukába. Nagyobb hangsúlyt fektetnék a felnőtt oktatásba is.


10) Magánnyugdíj rendszerbe vezetném át a nyugdíjakat, mert az hosszú távon fenntartható, a felosztó-kirovó rendszer pedig nem.


11) Eltörölném a közmunka programot. Csökkenteném a munkanélküli segélyt. Van elég munkahely, sőt munkaerő hiány van. Tessék elmenni a versenyszférába. Utazást, költözést és felnőtt oktatást támogatnám.


12) A fiatalok egyik legnagyobb problémája a lakhatás. Az üres lakásokat állami kezelésbe venném és olcsón kiadnám. Eltörölném a CSOK-ot is, ami csak nyomja fel a lakás árakat.


+1, mivel gondolom mindenki erre kíváncsi: a határkerítést megtartanám. Személyazonosság ellenőrzése után bárki bejöhet. Egy év itt lakás után tehet állampolgársági tesztet. Ingyen tanulhat bárki magyar nyelvet. Viszont aki Magyarországra bevándorol, az 5 évig semmilyen állami segélyt nem kaphat. Ezzel próbálnám csökkenteni a "gazdasági migrációt".

2018. okt. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Én a választási rendszer totális átszabásával kezdeném:


- Eltörtölném a győzteskompenzációt

- A kampányidőszak 3-ról 9 hónapra emelném, mert már egy párt sem csak 3 hónappal előtte kezd kampányolni.

- Eltörölném a jelenlegi jelöltállítási rendszert. Egyszerre több jelöltet is támogathatsz, de akkkor az a jelölt indulhatna aki minimum 2.000 ajánlószelvényt tud begyűjteni.

- Kizárólag országos és helyi pártlistás szavazás lenne.

2018. okt. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

ma 17:18


Nagyon szépen köszönöm a korrekt válaszodat.

Még annyit kérdeznék, hogy meglátásod szerint melyik ellenzéki párt az, amelyik ezt az értéket képviseli leginkább?

2018. okt. 23. 17:59
 9/14 anonim ***** válasza:
25%
Talán a Momentum.
2018. okt. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A momentumon én is vacilláltam, bár ők úgy tudom leszögezték, hogy nem liberálisok, de ettől még állhatnak ők a legközelebb a valódi liberális értékekhez.


A többi ellenzéki párt, főként a magukat liberálisnak vagy baloldali demokratikus pártoknak feltüntető pártok olyan távol vannak a liberalizmustól, de még a demokratáktól is, mint Orbán a konzervatív keresztény értékrendtől!

2018. okt. 23. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!