Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tulajdonképpen ez a Fidesz...

Tulajdonképpen ez a Fidesz 52.5% több mint valaha az OGY választásokon volt, nem? Közeledik a matematikai kétharmadhoz.

Figyelt kérdés
Nem erősődött semmit az ellenzék, csak átcsoportosult...
2019. máj. 27. 21:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Most mit matekozol? 2009-ben 56 % volt a Fidesz, 2014-ben 51. A szokott formát hozták.
2019. máj. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

"Közeledik a matematikai kétharmadhoz."


Az EU választáson mindig magasabb eredményt érnek el, mint az országgyűlésin. Ez megfigyelhető, 2004 és 2006 valamint 2009 és 2010-ben illetve 2014-ben.

2019. máj. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%
Szerencsére a nagyszerű Fidesz nyerte ezt is.
2019. máj. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A matematikai kétharmad (66,66%) még messze van. De virtuálisan alapvetően igazad van - viszont ez csak virtuális.


Pragmatikusan, a gyakorlatban nagyobb eredmény egy sokkal magasabb részvétel és mozgósítás mellett 48%-ot elérni az országgyűlési választásonon, mint sokkal kisebb részvétel mellett 52,5%-ot az EP-választásokon.


Ugyanakkor ez is fontos eredmény, azt mutatja, hogy a Fidesz szavazóbázis stabil és fegyelmezett, az országgyűlési választásokon rájuk szavazó polgárok kétharmadát sikerült EP-választásokra is mozgósítaniuk.


Náluk csak egyetlen fegyelmezettebb és fanatikusabb párt mutatkozott, a DK, amelyik számban is el tudta vinni kábé ugyanazt, sőt, némileg TÖBB DK-szavazót, mint amennyit az országos választásokra. Ez pedig most, az alacsonyabb részvétel mellett virtuálisan (százalékosan) DUPLA eredményt hozott a számukra.


A Momentum pedig egyenesen remekelt: több mint duplázott szavazatszámban, ami háromszoros virtuális százalékarányt eredményezett, az alacsonyabb részvétel mellett (de ezzel a szavazatszámmal már az országgyűlésin is bejutott volna).


A Fidesz semmilyen csodát nem csinált ilyen értelemben, de fel tudta mutatni a szavazóbázisa legendás fegyelmezettségét. És ez már épp elég volt százalékosan, tekintve, hogy az MSZP, LMP, Jobbik csúfosan leszerepelt, számban is, arányaiban is a töredékét tudta mozgósítani az országgyűlési választásokon megszólított szavazóinak.

2019. máj. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
Azért ne keverd a szezont a fazonnal, az EP választások hiába volt rekord részvétel de messze elmarad az OGY választások részvételétől
2019. máj. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#4 ellenzéknél komoly átcsoportosulás lehetett, nem csak arról van szó, hogy hány százalékát tudták aktivizálni a saját szimpatizánsaiknak.

DK 2018-ban 300 ezer szavazót tudott, most meg bőven 500 ezer felett.

Momentum meg fiatal párt, szerintem ők erősödtek, talán szólíthattak meg nemszavazókat is de gondolom Jobbik/LMP-től is szívhattak el szavazókat.

2019. máj. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Jó...matekozzunk... :)

-A választópolgárok száma összesen 7 988 062 fő

-Érvényes szavazólapok száma: 3 438 646

-FIDESZ- KDNP ÉRVÉNYES SZAVAZATOK 1 803 282


Ez "vezérünk"(F*aszt) szerint magyarok ELSÖPRŐ(!!!) többsége...

Ha "Ő" sem tud számolni mit várjak a kormánypárti szimpatizánsoktól?!?

Ami előszeretettel elfelejtődik hogy EU Parlamenti "befolyása" 13 fő képviselő a Fidesz-KDNP-nek.

Erre :-"Szijjártó: Az Európai Néppártnak a Fidesz lett a legeredményesebb tagja"

WOW,micsoda befolyás...

Népbutítás és vakítás minden szinten.

Nice... :)

Értem...

2019. máj. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"ellenzéknél komoly átcsoportosulás lehetett, nem csak arról van szó, hogy hány százalékát tudták aktivizálni a saját szimpatizánsaiknak."


Majd szóljatok, ha valaki a ellenzéki szavazókért folytatott harcok helyett a kormányváltásra törekszik. 9 évvel az második fidesz győzelem után még mindig ugyanott vagyunk. Az ellenzéki pártok egymás szavazóiért harcolnak, a fidesz pedig növelte a mandátumainak számát, miközben az Országgyűlésben harmadszorra is kétharmadot szerzett.

2019. máj. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egy szarul működő céget ha nem sikerül nyereségessé tenni akkor meg kell szüntetni ...

Ahelyett hogy évek óta a csődre készülnének az ország vezetői és gazdasági hatalmai...hiszen tudjátok...Egymást mocskolják,mutogatnak(amikor te voltál rosszabb volt...bibibíííí...)

Szépen összeomlik minden a hazugságok és torz szemlélet emberekbe sulykolása miatt...és a vége mindenképpen CSŐD!

2019. máj. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

# 6-os, én is azt mondtam, amit te: a DK és a Momentum számban is emelkedett, nemcsak arányban (lehet, nem fogalmaztam elég világosan). Azaz teljesen világos, hogy új szavazókat sikerült vonzaniuk, más pártoktól is.


Ehhez képest a Fidesz eredménye csak százalékosan javult (számban romlott), de ne felejtsük el, hogy ekkora tömegpártoknál ez már hatalmas eredmény. Az országgyűlésin mozgósított szavazói kétharmadát elvinni EP-választásra már nagy fokú szavazói fegyelmezettséget mutat ekkora nagyságrendnél (milliós tételben tábort egyben tartani nehezebb mint százezres tételben - igaz, a kormánypártnak minden anyagi erőforrása megvan hozzá).


Itt a csúfos bukás azoké, akik számban és százalékban egyaránt szavazatot vesztettek (azaz mindkét értelemben csökkent a bázisuk, a kisebb részvétel ellenére is: nemcsak számban, de százalékban is leszerepeltek).


Ez hatalmas problémát jelez, mert nemcsak a törzsszavazóik mozgósíthatóságának, fegyelmezettségének alacsony szintjéről árulkodik, de valóban, arról is, hogy alighanem sokan el is pártoltak tőlük (azaz nem csupán otthon maradottakról, passzívakról van szó, hanem egy réteg átpártolt tőlük máshová).


A Momentum eredménye engem nem lep meg annyira mint másokat, mert előre látható volt, hogy az LMP becsúszik a bejutási küszöb alá, a tény pedig, hogy a közvéleménykutatók ezt a várható eredményt nyilvánosságra is hozták, megadta nekik a kegyelemdöfést.


Az LMP szavazótábora elég tudatos, nagy arányban magasan képzett, értelmiségi, "agyas" szavazóbázis, akik nem pusztán érzelmi alapon szavaznak. Abban a pillanatban, hogy azt látták a közvéleménykutatásokban, hogy a pártjuk népszerűsége a Momentumé alá süllyedt, és valószínűleg nem éri el az 5%-ot, azonnal taktikai szavazásra állították át magukat, és az esélyesebb Momentumhoz pártoltak.


Az is teljesen normális, hogy sem a Fidesz, sem a DK nem tudta őket megszólítani, mert annó épp azért lettek LMP-sek, hogy a "Se Orbán, se Gyurcsány!" alapelv mentén elutasítsák a kormányon már leszerepelt, korrupt politikusokat és pártokat.


Szóval abban, hogy a Momentum az utolsó száz méteren így megugrott, én semmi meglepőt nem látok: csak azt igazolja, hogy az LMP-szavazók tudatosak és olvassák a közvéleménykutatásokat, ementén pedig készek taktikai szavazásra.


Ami igazán meglepő, az inkább a DK hatalmas sikere. Abszolút nem értem, ez hogy történt, miért pártoltak oda nagy számban MSZP,PM, sőt, alighanem még Jobbik szavazók is.


Talán szimpla protestszavazás volt (ők meg sikeresen eladták az "Orbán legádázabb ellensége" imidzset), vagy nem tudom. Ezt nem igazán látom át, vagy legalábbis nem egy markáns okot látok, hanem esetleg sok apró tényező összjátékát. De nehezen értem...

2019. máj. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!