Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Puzsér Róbert miért gondolja,...

Puzsér Róbert miért gondolja, ha neki megfelel tömegközlekedéssel/biciklivel/gyalog/szekrényen a belvárosban, akkor másnak is meg fog?

Figyelt kérdés
Az én szüleimnek pl. belvárosban van kávézójuk és biztos, hogy nem fogják letenni az autót, mikor egész nap jönnek-mennek, intézkednek.
2019. máj. 29. 10:10
1 2
 11/16 Alex Fly ***** válasza:
37%

Kérdező: az alapfeltételed téves.

Próbálj meg onnan kiindulni, hogy a szükségesnél nagyobb, mértéktelen autóhasználat nem csak Puzsérnak nem jó, hanem senkinek -konkrétan hosszabb távon fenntarthatatlan. És mivel a gépjárműforgalom csökkentését mindenki a másiktól várja, ezért adminisztratív úton kell ezt elérni. És ez minél később történik meg, annál többe fog kerülni...

Puzsér felvállalta még annak tudatában is, hogy az egységsugarú átlagautós nincs tisztában az okokkal így nem lehet túl népszerű a köreikben...

2019. máj. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Minden probléma forrása ott kezdődik, hogy az egész ország vízfejű, budapestcentrikus. Ebből nem csak azok a problémák származnak, hogy egyre nagyobb az autóforgalom és nagyon sok helyet foglalnak el, de ebben is szemléletes. Egy közös akarat kéne, hogy decentralizálják az országot, állítom, ha kiderülne, hogy vidéken is vannak jó lehetőségek, Budapest lakossága villámgyorsan minimum 20%-al csökkenne. De hát ezzel a kérdéssel a mai politikában egyáltalán nem foglalkoznak, miközben ebből maximum csak az ingatlantulajdonosok és a szolgáltatószektor húz hasznot.
2019. máj. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
#12: Egyetértek, de sajnos ahhoz, hogy kiderüljön, hogy vidéken is vannak jó lehetőségek, az kellene, hogy vidéken is legyenek jó lehetőségek. Mind álláslehetőségek, mind szolgáltatások terén.
2019. máj. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#13 igen, rosszul fogalmaztam:

"Ha lennének jó lehetőségek vidéken és ezt érzékelnék az emberek is" - eredetileg erre gondoltam

2019. máj. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hát én se fogok az agglomerációból bemenni így, az tuti.
2019. jún. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Érdekes módon ez Európa számos nagyvárosában működik."


Európa számos nagyvárosában kiváló az összeköttetés az elővárosokkal. Gyere el a Csepel-szigetre, és add elő a sétáló Budapestet, egyetlen kijárat van a szigetről, és a tévhittel ellentétben a HÉV nem visz minden városba, egyeseket elkerül. Majd ha lesz egyértelmű összeköttetés, ha nem busszal, HÉV-vel, villamossal és metróval kell bemennem a munkahelyemre, hanem egy közvetlen járatot kiépít, tetszeni fog a Sétáló Budapest. Nem is értem, miért nem jön már rá valaki, hogy ha az agglomeráción segítenek, a kocsik harmada eltánik.

2019. jún. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!