Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tartja alacsonyan a...

Miért tartja alacsonyan a pedagógus béreket a 9 éve kormányzó Fidesz-KDNP?

Figyelt kérdés

2019. máj. 30. 16:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
most emelték a vetítési alapot 50%-al 2020 tól pedig lesz újjabb emelés
2019. máj. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Ha ilyen kevéske pénzzel is elégedettek az emberek, akkor ugyan minek emeljenek?
2019. máj. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
Mert így is rájuk szavaz 52%
2019. máj. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Andizsuzsi ***** válasza:
88%

"most emelték a vetítési alapot 50%-al"


Mikor?

2019. máj. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mert nem állnak úgy a figyelem homlokterében, mint az orvosok és más egészségügyi dolgozók.
2019. máj. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Az értelmiségi emberek jóval kevesebben vannak, mint a sík hülye, agymosott nyuggerek és cigányok. Adnak kis pénzt vagy valamit és egy komplett települést meg is nyertek. Jön a migráns, Soros és a több hülyeség a sok hiszékeny nyuggerből meg agymosott ember lesz aki rohan a fideszre szavazni, ezért.
2019. máj. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%

A pedagógusbérek (is) folyamatosan emelkednek már 9 éve. Azt is meg kell nézni, hogy a Fidesz előtt évekig semmit nem emeltek a fizetéseken ezért elég alacsony szintről indul az emelés és a gazdaság - ja volt egy Mszp nevű párt amely "kinyírta" a gazdaságot de már szerencsére a javuló gazdaság miatt van miből emelni , nem csak a pedagógusoknak.



[link]

2019. máj. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Tanító vagyok. A testvéreim és az anyukám is pedagógus. Egyedül az anyukám van a szakmában, ő elvan a fizetéséből, van saját háza és nincsenek nagy igényei. Mi a tesóimmal hamar elhagytuk a pályát, gyakorlatilag egy albérlet rezsi nélkül annyi, mint a kezdő fizunk volt.

A fidesz szerintem megteheti, amíg ekkora szavazótàboruk van, addig nem fognak változtatni. Mire az oktatás összeomlik, addigra ők már valami távoli szigeteken fogják süttetni a hasukat..

Jelenleg még van elég pedagógus és meg tudják oldani a hiányokat. Később kétlem, de az már nem az ő gondjuk

Akit érdekel esetleg, tanító néniként a nettó 140 ezret sem érte el a fizetésem. Megyeszékhelyen ebből sajnos nem jutottam előre.

2019. máj. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
11%

""Tanító vagyok. A testvéreim és az anyukám is pedagógus""



Én pedig a pápa vagyok.


Folytasd még a mesét!

2019. máj. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

A fidesz előre vette a pedagógusokat és előbb emelte meg a fizetésüket mint az egészségügyben dolgozókét. Sok állami alkalmazott még most sem került sorra, várja, hogy végre az ő bérét is emeljék. Ehhez képest a pedagógus bértábla nagyot emelkedett. Pontosan azért szakadt el akkor a minimálbér emeléstől az éves emelés mértéke, mert jóval magasabb béremelést alkudtak ki a pedagógusoknak a képviselőik. A bértáblában már nem csak az eltelt évek számítanak, hanem a szakmai képességek is. A pedagógus II-be minősített egyetemi diplomás tanár aki 10 éves munkaviszonnyal rendelkezik, az most bruttó 300 ezret keres. Egy Mesterpedagógus még magasabb fizetési kategória (persze sokkal több a ledolgozott ideje is addigra). sok ez? Egyáltalán nem. De azt állítani, hogy semmibe veszik a tanárokat az baromság.

A kezdő tanítók, tanárok fizetése bizony alacsony. Emelni kell tovább. De ettől még ez a kormány volt az amelyik a pedagógusokat vette előre, pont mert őket akarták ezzel elismerni. Csak időközben sikerült a minimálbért is hasonló módon emelni és más területek is kaptak magas béremeléseket. Emiatt lett most alacsony a pedagógusok fizetése. Nem azért mert keveset emeltek rajta - hanem mert szerencsére ezt is túlhaladta az idő és a többiekhez képest már nem számít magasnak.

2019. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!