Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most attól, hogy Puzsér nem...

Most attól, hogy Puzsér nem indul az előválasztáson, fent tartja a jogot a főpolgármesteri pozícióért?

Figyelt kérdés
szóval el akar indulni 3. ként Tarlós és az előválasztáson megválasztott mellett?

2019. jún. 4. 16:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#10

[link]


Riporter: "Ehhez mi kellene? Az volt Gyurcsány egyik kritikája, hogy ön a kompromisszumkötésben jó, de vannak olyan pillanatok, amikor le kell nyomni másokat, és ön nem tudta lenyomni Puzsér Róbertet."


Karácsony: "Én nem akartam lenyomni Puzsér Róbertet, illetve ha valahol le akartam, az az előválasztás volt. ...

Szerintem az, hogy Puzsérral az online szavazás egyszerűbb módjáról nem állapodtunk meg – nagyobbrészt éppen a DK ellenállása miatt –, hiba volt, mert akkor most egyel több jelöltje lenne az előválasztásnak.

..."


https://www.youtube.com/watch?v=rsVegGn3Cso

16 perc 15 mp től van a rész, amiről írtam, de érdemes az egészet megnézni.

2019. jún. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
11%

#10

"nem tud az egojáról lemondani Budapest érdekében."


Én nem úgy látom, hogy Puzsér ne tudna lemondani az egojáról.

Érdekes módon sem a Momentumnak, sem a DKnak nem volt elképzelése Budapestről az EP választások előtt. A jó szereplés után egyből jött a Momentum, amit nem hagyhatott a DK, hiszen nehogy már a Momentumról szóljon a beszélgetés a következő hónapokban. Ezért állítottak ők is egy jelöltet, ráadásul egy olyat, akivel az előválasztás jó eséllyel megnyerhető, a főválasztáson meg nem (Kálmán Olgára nem fognak szavazni sem a mérsékelt jobb oldaliak, sem a Gyurcsányt elutasítók).


Nekem úgy tűnik a DK csak helyezkedik, hogy a legerősebb kicsi lehessen az ellenzéki oldalon, hogy Gyurcsány tudja diktálni a tempót.


Puzsér az egyedüli, akinek akkor is van elképzelése, programja Budapestről, mikor támogatja valaki, meg akkor is mikor nem. Nem a népszerűségétől függ mit gondol Budapestről.

2019. jún. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Köszi a linkeket, majd megnézem. Most Hofit hallgatok, ajánlom neked is. :D

https://www.youtube.com/watch?v=5J-R9VioCnE


Most komolyan azzal támasztod alá azt az állításodat, hogy Puzsér le tud mondani az egojáról, hogy a Momentum, meg DK milyen?! :D Ez érvelési hiba. Hogy Puzsér le tud-e mondani az egojáról, az belső, személyiségi kérdés, nem másoktól függő dolog.


Az, hogy Puzsérnak mikor miről van elképzelése, lényegtelen. Konkrétan az, hogy azáltal, hogy nem indul az előválasztáson, ill. hogy már az LMP és a Jobbik sem támogatja, és mindkét szövetségesének jól be is szólt, kb. annyit ér az elképzelése - legyen maga az elképzelés akármilyen jó - mint az, hogy én mire költeném a lottó főnyereményt. Elképzelés lehet, főnyeremény nem lesz, így az elképzelést úgy hívják, hogy ábrándozás, és az ábrándozás az élet megrontója.


Tény, hogy akár indul, akár nem, nulla esélye van nyerni a "FŐ"-választáson. Mennyit nyerhet kb.? 4-5%-ot? Na és?! De legyünk nagyvonalúak, háromszor annyit nyer, mint bármelyik közvélemény-kutatáson beállítanak neki, kap 15 százalékot, és akkor mi van?! Jól megmutatta, hogy a közvélemény-kutatáson alábecsülték... és tuti nyer Tarlós, akinek az értékrendje, programja a legtávolabb áll Puzsér programjától.


Egyébként miért is kéne mindenkinek úgy ugrálnia, ahogy Puzsér akarja?! Az szerintem teljesen korrekt, hogy interneten lehet szavazni ügyfélkapun keresztül. Mit akart tulajdonképpen, csak úgy e-mailcímmel bejelentkezik valaki, és kész? Na akkor aztán szét lehetett volna csalni az egészet.


Óbégatott Puzsér, hogy neki nincs adatbázisa, ahogy az MSZP-nek van, de ez baromság! Nem kellett volna fikáznia az LMP-t és a Jobbikot, nekik volt adatbázisuk, ő döntött úgy, hogy nem kér belőle.


A mindenféle feltételek valójában csak ürügy volt, tudta, hogy Karácsonnyal szemben nem tud nyerni, és akkor pár nap múlva vége lenne a cirkusznak, elfelejtenék, márpedig ő nagyon éhezik a figyelemre, így még egy kicsit tovább megy.


A politikai csillag születikben adnék neki egy harmatgyenge kegyelemegyes alá-t.


"Puzsér az egyedüli, akinek akkor is van elképzelése, programja Budapestről, mikor támogatja valaki, meg akkor is mikor nem."

Azt ugye, vágod, hogy ez mekkora badarság volt?! :D Az nem teljesítmény, hogy továbbra is ugyanazt hajtogatja másokkal mit sem törődve, függetlenül attól, hogy kérnek-e belőle, vagy sem.


"Puzsér az egyedüli, akinek akkor is van elképzelése, programja Budapestről, mikor támogatja valaki, meg akkor is mikor nem. "

Na még egyszer a gyengébbek kedvéért! Az, hogy mit gondol Budapestről, az EGY dolog. Az meg, hogy MIT TUD TENNI érte, hogyha senki nem támogatja. MIT TESZ AZZAL BUDAPESTÉRT, ha kap 4-5-10-20%-ot, és Tarlós meg 45%-ot?! Írd meg kérlek! Mit tud majd megvalósítani a programjából, és hogyan?! Magyarázd el! (Szerintem csak annyit, hogy bevágja a durcit, és hajtogatja, hogy igazságtalan volt a verseny, és azért vesztett, és mindenki hibás, csak ő nem. Igen, igazságtalan a verseny, az összes választás az. De attól, hogy ott van előttem egy fal, nem fogok fejjel nekirohanni, csak mert szerintem igazságtalan, hogy ott van! És aki ezt teszi, az nem erényes, hanem hülye, főleg, ha a falat vagy a fal építőjét hibáztatja utána, hogy fáj a feje.


Szerintem az egyetlen dolog, amit Budapestért tehet, az, hogy el sem indul, ha még többet szeretne tenni Budapestért, akkor megkéri a szimpatizánsait, hogy szavazzanak az előválasztás nyertesére. Ha ezt tenné, akkor nagyon kellemesen csalódnék benne, de túl nagy az egoja, hogy ezt megtegye.


Ismétlem, ebben a "játékban" nem az a lényeg, hogy kinek van igaza, és hogy bebizonyítsa, hogy mennyire tud keresztbe tenni a másiknak, hanem hogy leváltsák Tarlóst.


De elárulom azt is, hogy a Fő választást sem fogják az ő akaratához igazítani, ott sem lesz egyenlő esélye Tarlóssal szemben. Vagy mit tesz, megfenyegeti Tarlóst, hogy ha többet szerepel a tévében, több pénzt költ kampányra, több aktivistával kampányol, mint ő, akkor nem indul a választáson?! Képzelem, hogy becsinál ettől Tarlós!


Tehát még egyszer a kérdés: Mit tud csinálni Puzsér a programjával, ha Tarlós nyer?

És mikor van nagyobb esélye, hogy a programjából minél több elem megvalósul, ha Tarlós nyer, vagy ha az előválasztás nyertese nyer?


Várom válaszod!

2019. jún. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
15%

"Nekem úgy tűnik a DK csak helyezkedik, hogy a legerősebb kicsi lehessen az ellenzéki oldalon,"

Ebben egyetértünk, de ez sajnos mellékes kérdés. Kálmán Olga szerintem bár sokkal alkalmasabb, mint Puzsér, mégsem mondhatnám alkalmasnak. (Az én mércém szerint Tarlós sem az, amit ő csinált, az minden, csak nem városvezetés.)

2019. jún. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!