Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki magyarázza (liberális)...

Valaki magyarázza (liberális) már el hogy?

Figyelt kérdés

Ha kissebb lenne a szocháló, és a jóléti rendszer, netalán fizetős sok szolgáltatás az eü ben oktatásban stb.

Attól hogy lennének magasabbak a bérek?

Mi lenne a nyugdíjasokkal és a társadalom alsó jövedelemszíntű 70% val, akik vagy már ellátottak, vagy még nem munkaképesek, vagy egyszerűen bérből élnek.

Akik kis vállalkozók a szolgálattási szektorban, vagy épp kényszer vállalkozók. Hiszen a kényszervállalkozók (Kb 40%) már ma is a minimumot fizetik egy sor adó elkerüléssel, és még elérhetettlenebb lenne pld az orvos a számukra a fizetni kellene ért. Nem beszélve a bérből élőkről ( akik sikan vannak) de nincs olyan tőke, akinek ha csökkentik az adóját az majd oda is fogja azt adni hogy: " Tudom most már keveset fizetek Tb t, de itt van + 10000 mert drágult a gyógyszer!


Kíváncsi vagyok hány liberális fog válaszolni, mert arcuk az van. De ha a rendőrséggel kezdenénk a spórolást és bevárnánk a semmi szoc juttatás gyümölcsét, a megtriplázódó bűnözést az nem tetszene nekik.


2010. júl. 8. 06:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

én ultraliberális vagyok mert meggyőződésem h ez az egyetlen észszerű és járható út, de ne keverjétek már ezt a szép eszmerendszert a politikával ! köze nincs hozzá, csak sajnos én is kiakadok h ezt az elmúlt időben olyan szépen sikerült összemosni az szdsz-szel meg ballibsiknek nevezni őket, holott amit ők művelztek az tudjátok mi ?

az a liberalizmus megcsúfolása, de semmiképpen se liberalizmus !!!


figyelj rengeteg kérdést teszel fel, szedd pontokba, akkor válaszolok, de a rendőrségre valóban nem szabad több pént fordítani, így is rengeteg eltűnik ott teljesen értelmetlenül, példákat meg nem is mondok, de a bűmözés visszaszorítása nem egyenlő a rendőrség megerősítésével.

mit akarunk ? így is nálunk van a legdiktatórikusabb rendőrség az össezs civilizáltnak nevezhető európai országban aztán tessék, itt a nagy semmi eredménye.

csak valaki fogná már fel egyszer h semmi összefüggés nincs a rendőrség erősítése és a bűnözés visszaszorítása között, ez más szociológiai kérdés, rendőrséggel ezt nem lehet megoldani.


éa miért lenne nagy arcuk a liberálisoknak ? azért mert netán gondolkodnak is ? vagy mire gondolsz kedves kérdező ?

2010. júl. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%

én úgy kiakadok mindig "az egyszerű bérből élők" rimánkodásán ... csesszemeg, ki az isten tiltja meg nekik h vállalkozzanak és hajrá, csináljanak pénzt !? nem kell ám feltétlenül alkalmazottnak lenni!

aztán akkor majd megtanulnák azt is, hogy a vállalkozói lét nem is olyan könnyű, és a pénzcsináláshoz kell némi agy is, nem elég a "biztonságos" alkalmazotti munkakör


úgyhogy kérem, tessék, lehet vállalkozni és lehet hatalmas pénzeket keresni, az út nyitva áll !!


eg ykegjegyzés:

drága, te most nem fizetsz az orvosért? ugyan úgy keményen fizeted a tb-t, aztán mégis ha egy műtétre kerül a sor akkor a 200-at ugyan úgy az orvos zsebébe kell nyomnod ... szal egyszerűen zagyvaságokat írsz, ne haragudj, ennél drágább eü-t már nem lehetne csinálni nálunk

2010. júl. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Én pedig a vállalkozók "sírásán" akadok ki mindig. Egy vállakozást elindítani nem elhatározás kérdése csupán. Kell kezdőtőke és felvevőpiac! Enélkül kár belefogni is.

Elvileg kell szakértelem is,de ez az általam ismert (és befutott)vállakozók többségénél hiányzik. Viszont mindegyiknek vannak jó kapcsolatai. Ez sokkal kifizetődőbb,mint a hozzáértés.

Sírnak a magas adók miatt,de évente kétszer is futja külföldi nyaralásra, a család minden tagjának kocsira (amihez üzemanyag is kell),LCD-Tv-re stb.

Elsősorban tisztességesnek kellene lenniük,és nem kihasználni azt,hogy egy munkahelyre százan jelentkeznek,ezért elég neki a minimálbér is. Sőt,ha valami nem tetszik,még ebből is levonnak.

Tisztelet a kevés kivételnek,de ez ma így működik.

Az Eü.ellátás pedig úgy rossz,ahogy van. A jelek szerint nem is akarják rendbehozni,csak kísérletezgetnek.

2010. júl. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

nézd előző, valóban abszolút igazad van, a kapcsolati tőke a legértékesebb tőke, ha ez nincs, akkor elbuktál, bele se fogj


na de ettől már mindjárt rossz ember az akinek baromi jó kapcsolatai vannak és szinte mindent elintéz ? tudod azért az se hullik csak úgy valaki ölébe ...

2010. júl. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Valaki magyarázza (liberális) már el hogy?

Ha kissebb lenne a szocháló, és a jóléti rendszer, netalán fizetős sok szolgáltatás az eü ben oktatásban stb.

Attól hogy lennének magasabbak a bérek?


Tisztázzuk: nem vagyok "ballib" azaz kényszeresen szociálisan érzékeny valaki, de fontosnak tartom a legszegényebbek védelmét+ a kapitalizmust támogatom, minimális állami beavatkozással. Ezt elöljáróban leszögezem.


Mi lenne a nyugdíjasokkal és a társadalom alsó jövedelemszíntű 70% val, akik vagy már ellátottak, vagy még nem munkaképesek, vagy egyszerűen bérből élnek.

Akik kis vállalkozók a szolgálattási szektorban, vagy épp kényszer vállalkozók. Hiszen a kényszervállalkozók (Kb 40%) már ma is a minimumot fizetik egy sor adó elkerüléssel, és még elérhetettlenebb lenne pld az orvos a számukra a fizetni kellene ért.


A szochálónál az a helyzet, hogy azon tetszik vagy sem, lehetne spórolni, ha az alanyi jog helyét átvenné a rászorultság. Ne legyen alanyi jogú a családi, a kedvezményes bérlet, a gázárkompenzáció, és a franc tudja mi, így kevesebb adót kell beszedni, és az igazán szegények jól járnak. De mondok mást is: lassan, fokozatosan az állam méretének csökkentése, az egészségbiztosítás privatizációjával plusztőke beengedése, a gazdagok számára extra szolgáltatások vásárlásának engedélyezése ( ne háborodj fel, most mi megy? Akinek van pénze, ad zsebbe hetvenet a dokinak, és a legprofibb csapat műti, akinek meg nincs, reménykedik. hogy legalább a szikét fertőtlenítik. Ha ez az összeg legálisan, adózva kerülne be az egészségügybe, fejlesztések indulhatnának meg, ami jobb szolgáltatáshoz vezetne)



Nem beszélve a bérből élőkről ( akik sikan vannak) de nincs olyan tőke, akinek ha csökkentik az adóját az majd oda is fogja azt adni hogy: " Tudom most már keveset fizetek Tb t, de itt van + 10000 mert drágult a gyógyszer!


Ez azért van, mert nincsenek normális szakszervezetek Magyarországon, de nem hiszem, hogy legalább részben ne jelentkezne a bérben a csökkentés, hiszen, ha nem tetszik neki a fizetés, akkor átmegy máshoz.



Kíváncsi vagyok hány liberális fog válaszolni, mert arcuk az van. De ha a rendőrséggel kezdenénk a spórolást és bevárnánk a semmi szoc juttatás gyümölcsét, a megtriplázódó bűnözést az nem tetszene nekik


A rendőrségünk nem hatékony, és ha a szochálón spórolnánk, mint ahogy írtam, nem az ultraszegényektől vennénk el, hanem a többiektől, akik viszont egy alacsony adókulccsal, és a kevesebb fizetnivalóval jól járnának. A megoldást a közbiztonság problémáira a szabad fegyverviselés jelenti.

2010. júl. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
12%

te utolsó ez most itt mi ?


amúgy:


"Ha ez az összeg legálisan, adózva kerülne be az egészségügybe, fejlesztések indulhatnának meg, ami jobb szolgáltatáshoz vezetne"


na ebben ne reménykedj, ez nem így működik

2010. júl. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"én úgy kiakadok mindig "az egyszerű bérből élők" rimánkodásán ..."


Én is de főleg azért mert ezek teszik fel pont ezeket az értelmes kérdéseket. Miért nem értik már meg hogy AZÉRT ILYEN ALACSONY A JÖVEDELMÜK MERT A PÉNZÜK EGY RÉSZÉT AZ ÁLLAM ELVONJA ÉS EBBŐL FINANSZÍROZZA A SZOCIÁLIS JUTTATÁSOKAT.

Erre kéne már rájönni hogy ez az erős szociális háló csak az ingyenélőknek meg az ügyeskedőknek kedvez. Akik csak bamba módon ledolgozzák a 8-10 órát és nem keverik a xart azoknak gyakorlatilag semmi juttatás nem jár és kutyát nem érdekel ha nem tud megélni a fizetéséből.

2010. júl. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

jó hát a legális "ügyeskedés" ahogy nevezed nincs ám megtiltva senkinek se


és erős szociális háló pedig igenis kell !

hidd el, nem az ő lóvéjukból megy az, hát szintén szociológiai, statisztikai becsült tény, hogy a közszférában eltűnő korrupciós pénzekből magyarország 2x kimászna a jelenlegi helyzetéből ...


na kérlek inkább ezt kéne valahogy helyre tenni


nem?

2010. júl. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"és ha a szochálón spórolnánk, mint ahogy írtam, nem az ultraszegényektől vennénk el, hanem a többiektől"


Hagyjad már ezt a baromságot. Aki "ultraszegény" az azért az mert baxik bármit tenni a társadalomnak. Mégis mit vennél még el? Most mi menjünk a híd alá a feleségemmel meg a gyerekeimmel azért mert mit szólna külföld ha megvonnánk a cigányoktól a segélyeket?

Aki nem dolgozik attól vonják meg a támogatásokat ne az adófizetőtkől!!!

2010. júl. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

13:19

"hidd el, nem az ő lóvéjukból"


mért szerinted kiéből? szerinted az államnak honnan van pénze ha nem az emberektől különböző jogcímen (adó, TB, nyugdíjjárulék stb.) elvont jövedelemből?

2010. júl. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!