Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szidja mindenki a...

Miért szidja mindenki a Fideszt? Van jobb alternatíva jelenleg itthon?

Figyelt kérdés

Minden pártnál van korrupció és lopás.

Ami a gusztustalan multimilliárdos Urat illeti, az egy kicsit sok. Azt leszámítva mi az ami a Fidesz ellen ennyire szól?


Neked személy szerint miért rossz a Fidesz, miért lenne jobb egy másik párt?


2019. jún. 5. 12:21
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
18%
Most kapott 52%-ot. Nem csak az ország, de Európa legtámogatottabb pártja. Honnan veszed azt a baromságot, hogy mindenki szidja?
2019. jún. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
38%

1. nincs jobb alternatíva, de még csak olyan sincsen ami ugyanígy tudná vezetni az országot.

2. nem szidja mindenki a fideszt, hiszen alig 1 hete szavaztak rá 53%-nyian azokból akiknek volt véleménye.

3. miért ne lehetne szidni akkor is akár ha nincs jobb? Ettől még lehet rossz vagy csinálhat marhaságokat. Csinálnak is. Attól hogy nem mindenki szidja, másoknak még nem tilos. Szabad ország és itt szabad a vélemény nyilvánítás. Attól, hogy szerintem gyakran tévednek vagy akár hazudnak, attól még szabad nekik.

2019. jún. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
75%

Pont ezért mert nincsen másik választási lehetöség kihasználja az embereket kegyetlenül.


Személy szerint több politikai részével egyet értenék. DE én nem bírom elviselni ha valaki az embereket manipulálja, és hülyének nézi öket. Ès ezt teszik nem is kicsit. Pont abból amit itt írtok, hogy lopás mindenhol van, na ÈS???


Faluban hallottam egy fiatal férfitöl a boltban: " csak migránsok ne jöjjenek.... lopni mindki lop, na és.... csak migránsok ne jöjjenek?" azért a boltos is vissza kérdezett halkan, hogy a fiatal ember látott-e egyáltalán migránsokat. Amire a fiatal ember erélyesen közöte, hogy a tv-ben mindig látja öket, és ide ne jöjjenek...

Telejsen tipikus példa az emberek mai érzéseire. Lopni mindenki lop... ÈN nem!!! Ès én nem is szeretem, ha engem meglopnak!!!! Ès ha adót fizetnem kell, és biztosítást, akkor elvárom, hogy az a pénz tényleg oda menjen el, és ne a zsófika, meg lacika luxus nyaralására.

2019. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
78%
Kórházban dolgozom sz.rért-hu.gyért. Nincs eszköz, nincs gyógyszer. Nekem ez pont elég ok, hogy szidjam. Nincs más alternatíva aki komoly eséllyel indulhatna.
2019. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
25%
Nekem tökéletes a fidesz még hagynak lopni.
2019. jún. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
7%
3/ És ha te nem láttál migránst az azt jelenti, hogy nincs is? Menj el olyan órszágba ahol tárt karokkal várták őket és ott látsz eleget. Ha Magyarórszágon is feco félék vezetnének akkor itt is lennének elegen, az európai minimálbér reményében.
2019. jún. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
73%

Most 4.500.000 ember nem ment el szavazni. Ezekről senki nem tudja mit gondolnak.

Mondjuk eddig amíg hallottam, a Nokiás doboz volt a legnagyobb összeg. Mondjuk ki, nagyon kevés pénz fér el benne. De ami most folyik, azt még álmomban sem gondoltam volna, a mérhetetlen lopás. Egyszerűen elképzelni sem tudtam eddig, remélem a következő párt ezt nem akarja űberelni.

2019. jún. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
5%

#7

Megtennéd hogy sorolod MIT LOPTAK EL?

Mert az, ha nem a neked tetsző személy cége kapja a megbízást hanem valaki más, de a pénzért cserébe megvalósul amit kértek, akkor az "nem lett ellopva". Az csupán neked nem tetszik.

Szóval várom hogy sorold, mikor és mit nem teljesítettek, mi az amit elloptak?

2019. jún. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
30%

#3

Érdekes elképzeléseid vannak.

Öntötte már el a házadat az árvíz? Nem? Na és azért mert olyan nem is létezik, csak riogatnak vele, vagy mert mindenki tett azért, hogy az árvíz ne is érhesse el a házadat, vagyis gátat építettek?

Vagy ütött már el a vonat ha pirosban megálltál a síneken? Vagy kigyulladtál már mert nyitott benzines kanna mellett tüzet gyújtottál? Nem? Akkor ez soha nem is történne meg? Vagy csak igazuk van azoknak akik állandóan azzal "riogatnak" hogy ilyet ne tegyél?

Azért nincsenek itt illegális migránsok tömegei mert tettünk róla, hogy ne jöhessenek be. Amíg nem tettünk ellene addig jöttek és itt is voltak, százezrek gyalogoltak keresztül az országon. Miközben te ki-e csakis igazolvánnyal és csakis a határátkelőhelyen léphetsz át, holott ez a te országod és nem az övék.

Okos ember más kárán tanul, a kevésbé okos legalább a sajátjából. Az ostoba meg letagadja azt is hogy létezik a probléma. Te miért tagadod?

2019. jún. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
89%

Engem is a gyűlölködés, a manipulálás, az emberek félrevezetése és hülyének nézése zavar leginkább a korrupció mellett.

Én Fehérvári vagyok, itt is fideszes polgármester van.

Az iskolák zöme az összedőlés szélén áll, rég fel kellett volna újítani mindet. A sulinknak nincs pénze semmire kb, az interaktív tábláinkat is egy pályázaton nyertük. Kellene több, de venni nem tudunk. Folyamatosan mennek tönkre, de megjavíttatni sem igazán van pénz, hatalmas kieséseket produkál az amúgy is gyatra oktatásban.


A választás előtt azt ígérték, építenek egy új iskolákat, a régiek pedig el lesznek bontva. Az újak modernebbek lesznek, több hellyel, jobb eszközökkel, stb. Ezzel együtt a stadiont is elkezdték felújítani és mindenki háborgott miatta, mire a fideszes polgármester mindenkit megnyugtatott, hogy ameddig másra is jut pénz, addig szerinte ez nem probléma.

Csak hogy a stadion elkészülte és átadása után bejelentették, hogy minden más nagyobb projektet leállítanak, mert nincs rájuk pénz, így az iskoláét is. De majd egyszer a jövőben meg akarják valósítani...


Ezek után mit vársz? Itt is megy ezerrel a migránsozás is.


Nekem személy szerint miért rossz?

Tanuló vagyok még, így az oktatásban érzem hogy mi a rosz. És kb minden. Régen még választhattak könyveket a tanárok, és remek tankönyvekből tanulhattunk. Nagyon jól össze volt állítva a tananyag, nem volt túlbonyolítva. Most meg egy államilag összeállított tankönyv van, és azt kell használni. A minősége meg elég rossz, egyenesen szörnyű a tanulás belőle.

A tananyag sincs jól összeállítva, nem lehet időben végezni vele.

Rengeteg előírt intézkedésnek nincsenek meg a megfelelő körülmények.

Ilyen például a heti 5 testnevelés óra, amit nem lehet rendesen kivitelezni, és a legtöbb iskolában nem is tartják meg rendesen őket, mert felesleges. Tényleg semmi értelme, csak az amúgy is túlterhelt diákokat terheli mégjobban.

Amit most akarnak, hogy kötelező legyen emeltezni meg nyelvvizsgát tenni, szintén hülyeség, és nincsenek megfelelő feltételei. Inkább javítani kellene az oktatás színvonalán, hogy a diákoknak legyen kedvük ezeket elvégezni önszántukból. De így ráerőltetni nem szabadna senkire semmit.


Aztán az egészségügy. Azért a Fehérvári kórház úgy gondolom, elég színvonalas és modern. Nem világszínvonal, de nem is rossz. Mikor papámhoz mentünk be látogatóba, léptünk oda a lifthez, mire egy orvos odaszólt, hogy menjünk inkább a lépcsőn, mert a lift nem jó és néha beragad 2 emelet között.

A korrupció, hálapénz és hanyagság itt is jelen vannak, ami elég dühítő amikor a szeretteid életéről van szó. És nem túlzom el, hiszen ha mindenki jobban odafigyelt volna, ha lenne elég ápoló az egészségügyben, ha motiváltabbak lennének, akkor papám valószínű nem halt volna meg.

Sok cikket is olvasni arról, hogy hányan halnak meg kórházi fertőzésben, de az ember csak legyint rá. Barátom apja is így halt meg tavaly, egy egyszerű kórházi fertőzés miatt. A legyengült szervezete nem bírt el vele... Lehet, hogy inkább ezekre a problémákra kellene megoldást keresni a stadion építése helyett.


A fehérvári közlekedés is egy rémálom, egyre nagyobb dugókat csinálnak a városban. Értelmetlen kőfalakat húznak az út közepére, aminek köszönhetően 1*1 sávosra szűkült az út. Így ha a busz megáll, beáll a sor is, mert nem lehet kikerülni. A mentő szintén nem fér el. Most ráadásul építkeznek is, egyik délután egy teherautó állt be az építkezésre, és a gyönyörű kőfal miatt nem lehetett kikerülni. Állt a sor jó ideig, mindenki ideges volt már, dudáltak, ordibáltak... De ugyan ez van más utakon is, egész sávokat letérköveznek és egysávosítanak, amivel még nagyobb dugók lesznek mint eddig. Nem tudom hogyan lehet ennyi hülye a vezetésben, hogy mindezt jóváhagyják. A bicikliutakról nem is beszélnék, aki járt már itt az tudja. Én biciklivel jártam dolgozni, tudom mennyire rosszak a bicikliutak. Nem feltétlen az állapotuk, inkább az elhelyezkedésük.


Program alapján szinte bármelyik párt jobban vezetné az országot és a várost is mint a fidesz. De így, hogy lehetőséget sem adunk senkinek, nem lesz változás. Sem a Momentum, sem a Jobbik nem volt még kormányon, Gyurcsány meg már volt és tudja hogy mit rontott el, amin javítania kell. Ezek alapján én bármelyiket kipróbálnám a következő ciklusban, ha nem válik be, őt is le lehet váltani majd. De változás kell, mert ez így nagyon nem jó.

2019. jún. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!