Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem hiányoljátok a Momentum...

Nem hiányoljátok a Momentum programjából a szociális és a munkások életét jobbá tevő intézkedéseket?

Figyelt kérdés

2019. jún. 5. 21:42
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 A kérdező kommentje:
#9 Miért fest szebb jövőképet?Szebbet fest,mint az MSZP vagy a Jobbik?
2019. jún. 5. 22:41
 12/64 A kérdező kommentje:

#10

Karriercentrumok,álláskeresés segítése,rugalmasság bevezetése,online felnőttképzés stb..


És ez hol segít a fizikai munkáson?Egy irodistának persze lehet jó lesz a rugalmas munkaidő,de a gyártósoron ilyen nem lesz..

Álláskeresést könnyítik,de a munkahelyi körülményeket nem javítják.Olyat sem olvastam benne,hogy a fizetéseket megemelnék.

2019. jún. 5. 22:49
 13/64 anonim ***** válasza:

"És ez hol segít a fizikai munkáson?Egy irodistának persze lehet jó lesz a rugalmas munkaidő,de a gyártósoron ilyen nem lesz.."


Minek ígérgetni, ha te magad sem hiszel benne?


"Álláskeresést könnyítik,de a munkahelyi körülményeket nem javítják.Olyat sem olvastam benne,hogy a fizetéseket megemelnék."


Miért van az, hogy más országokban a dolgozók ki tudják harcolni a saját munka körülményeinek javítását?

Nem érdemel jobbat, aki semmit sem tesz. Ha nem az államiszférában vagy akkor nem az állam dolga a jobb fizetés megadása, amúgy a programban szerepel az adórendszer megváltoztatása.

2019. jún. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 A kérdező kommentje:

"Miért van az, hogy más országokban a dolgozók ki tudják harcolni a saját munka körülményeinek javítását?"


Talán mert más országokban erősek a szakszervezetek és erős a baloldal?

Itt még ki is rúghatják azt,aki belép a szakszervezetbe..


Amúgy meg ezzel a mondatoddal elárultad hogy burzsuj vagy

2019. jún. 5. 22:56
 15/64 anonim ***** válasza:
87%

"Olyat sem olvastam benne,hogy a fizetéseket megemelnék."


A Momentum progresszív adózást tervez bevezetni ha kormányra kerül, a programjuk alapján a kis keresetűek jól járnak ezzel.


Illetve nem világos, hogy milyen munkahelyi körülményeket kellene javítani. Én dolgoztam már raktárban a sorok között és a futószalag mellett is. Hirtelen nem tudnék olyat mondani, aminek a megoldását az államtól vártam volna el. Az ebédlő és mosdó lepusztult volt, de az a munkáltató és munkavállaló biznisze szerintem.

2019. jún. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 A kérdező kommentje:

A szakszervezeteket kéne támogatniuk meg a munkások jogait.



Meg a nyugdíjasokkal miért nem foglalkoznak?Hol a 13.havi nyugdíj,miért nem akarnak adni?

2019. jún. 5. 23:02
 17/64 anonim ***** válasza:
78%

"Meg a nyugdíjasokkal miért nem foglalkoznak?Hol a 13.havi nyugdíj,miért nem akarnak adni?"


Te akarsz 13. havi adót fizetni??

2019. jún. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 A kérdező kommentje:
Jól hangzik
2019. jún. 5. 23:05
 19/64 anonim ***** válasza:

"Talán mert más országokban erősek a szakszervezetek és erős a baloldal?"


Németországban negyedszer választottak meg jobboldali kancellárt és mégis jön a rövidebb munkaidő, lehet sörözni munka közben, stb.


Miért van az, hogy az Audi-nál, Hankook-nál, Sanofi-nál és még lehetne sorolni, ahol sikeres a szakszervezet, pedig ugyanazon szabályok vonatkoznak rájuk.

2019. jún. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
57%

"Jól hangzik"


De fizetés az nincs 13. hónapra, csak ha kiharcolod, 13. havi nyugdíj csak annak járjon, aki hajlandó fizetni 13. havi nyugdíj-járulékot.

2019. jún. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!