Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell nekünk súlyos...

Miért kell nekünk súlyos pénzekkel támogatnunk a határon túli magyarokat?

Figyelt kérdés

2019. jún. 7. 05:13
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
65%

Ez volt a Fidesz jól felépített terve.

1, Ígért a határon túliaknak állampolgárságot szavazati jog nélkül. Ezt szinte mindenkinek bevette a gyomra, nagy volt a támogatottsága.

2, Miután ez megvolt, mégis megadták nekik a szavazati jogot, de ezt már nem kérdezték meg a választópolgároktól.

3, Ezt követően rengeteg pénzzel támogatják, mert egyrészt ott is el lehet lopni belőle sokat, másrészt szavazatot vásárolnak vele maguknak az adófizetők pénzén (mert nyilvánvalóan arra fognak szavazni a határon túliak, akik pénzt szórnak rájuk, de cserébe nincs semmilyen kötelezettségük).

2019. jún. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
44%

Jók ezek a mesék, hogy a Fideszt a mocskos határon túliak tették a nyakunkba, meg meg a többi, de könyörgöm nézzétek már meg a tavalyi eredményeket, nézzétek meg az egyéni választókerületi térképet, és azután nyomjátok, hogy "külső segítséggel nyert a Fidesz".


Ha nem hiszitek el nekem, íme a 444-es forrás:

[link]


Egyetlen mandátuma nem lett senkinek a határon túlról érkező, kb. 200 ezer levélszavazatból. Ennyit erről.

2019. jún. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
46%

Én csak azt nem értem, hogy lassan 100 évük volt rá, hogy visszaköltözzenek Mo.-ra. És nagyon olyanra sem emlékszem, hogy a kormány ez irányba tett volna lépéseket.


Ha magyarnak érzik magukat, ha a magyar politikába szeretnének beleszólást, ha beszélik a nyelvet és ne adj Isten jelenleg szegényebb országban is élnek mint Mo., akkor miért költöznek "haza"? Mármint értem, hogy pénz és macera, de nem kevésbé nehéz, mint bármelyik vidékinek felköltözni a városba például.

2019. jún. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
42%

Furcsa itt élő magyar állampolgárságúaktól amiért a magyarság kérdését kétségbe vonják.

Nekik a magyarság az örökségük. Nem tehetnek róla, hogy őseik nem mentek sehová, mégis egy reggel arra ébredtek, hogy elvették tőlük a magyar állampolgárságukat.

Viszont ez jár nekik. Ennyi az örökségük.

Ezt (talán) csak akkor tudnák felfogni, ha olyan törvény lenne, mi szerint aki nem a szüleivel lakik a szülői házban, annak nem jár se segítség, se semmi az örökségből.

Miért nem költöznek haza?

Van, akit nem köti semmi a szülőföldjéhez, van aki ragaszkodik hozzá. Költözzenek át? És hozzák a halottaikat? A kedves, kedvenc helyeiket? A megszokott közösséget?

2019. jún. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
65%

"Van, akit nem köti semmi a szülőföldjéhez, van aki ragaszkodik hozzá. Költözzenek át? És hozzák a halottaikat? A kedves, kedvenc helyeiket? A megszokott közösséget?"


Mint mondtam, semmivel se nehezebb, mintha vidékről költözne fel valaki a városra. Nyilvánvalóan áldozatokkal jár mint effajta költözés, de az ember oda megy, ahova a szíve, vagy szükségletei húzzák. A felmenőim Zalaegerszegből jöttek, az azelőttiek pedig német földről. Régebben egy községben éltem, most pedig a városban. Lehet, hogy prédikációnak hangzik, de a ragaszkodásuk az ottani élethez, előbb vagy utóbb a külhoni magyarok végét fogja jelenteni, idehaza pedig csak az egymás közötti súrlódást, ahogy pattogunk a témán.

2019. jún. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
70%
Mert be kell látnunk, akármennyi pénzzel is támogatjuk őket, előbb vagy utóbb a gyerekeik (ahogy azt az elmúlt 100 is példázta) román, szlovák és ukrán iskolákba fognak járni. Román, szlovák és ukrán barátaik lesznek, ezeknek az országoknak a fővárosaiba fognak letelepedni, más nemzetiségű feleségeik lesznek, és onnantól kezdve kétesélyes a dolog, hogy a gyerekeik nem-e inkább románnak fogják érezni magukat, mintsem magyarnak. És a végére ott lyukadunk ki, hogy azért támogattuk őket, hogy csak tovább érezhessék magukat magyarnak, mintha csak egy nappal meghosszabbítanánk egy haldokló idejét. Mert a magyarság odakint haldoklik véleményem szerint, és ez ellen csak az időt lehet húzni, de megállítani nagyon nem.
2019. jún. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
66%

" Egyetlen mandátuma nem lett senkinek a határon túlról érkező, kb. 200 ezer levélszavazatból. Ennyit erről."


Még összezavarod tisztára ezeket holmi tényekkel. :D És akkor ki kell kérjék a központból az új instrukciókat.

2019. jún. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
37%

Egyetlen mandátuma nem lett senkinek a határon túlról érkező, kb. 200 ezer levélszavazatból. Ennyit erről."


Nem is a levelszavazatokrol van szo, hanem azokrol, akik atjottek szavazni, vagy akiket csoportosan szallitottak at... ja tudom tudom, ilyen termeszetesen nem tortent, mint ahogy olyan se, hogy a 20 lakosu faluba 2000 szavaztak, meg 300an laktak egy 40 nm-es lakasban :-D

2019. jún. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
46%

Gondolom könnyebb mosni a pénzt külföldön + kell a szavazó. Most is az ep választáson pl a szerbek levélben közel 100%-ban a Fideszre szavaztak. Senki nem higyje, hogy a fideszt érdekli mi van velük.

Egyébként én is sajnálom a határon tuliakat. De eltelt 99 év, ha akartak volna, ide tudtak volna már rég költözni Magyarországra.

Az úgy nem túl etikus, hogy sosem éltek itt és sosem fognak, mégis megszavazzàk nekünk Vityàt. Ráadásul még könnyebben szavaznsk, mint a külföldön dolgozó magyarok, akik előtte évtizedeken keresztül itthon éltek.

2019. jún. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
38%
Mondom én :-D Megjöttek a fidesz tisztességét és becsületességét védő fanok :-D
2019. jún. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!