Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a szavazásnak van alsó...

Ha a szavazásnak van alsó korhatára, akkor felső miért nincs?

Figyelt kérdés

Ezen én sokat gondolkodtam, hogy ha a 18 év alattiak nem szólhatnak bele a politikába, a saját jövőjükbe, akkor mondjuk teszem azt egy 80 éves, demenciában szenvedő idős ember miért szól bele? Azt értem és megértem hogy ő már "letett valamit az asztalra", ugyanakkor ezzel együtt korábban megvolt a lehetősége szavaznia, viszont jelenleg már ő sem dolgozik (és nem is fog többé), mégis beleszól azoknak az életébe akik jelenleg is dolgoznak illetve akik a jövőben az ő nyugdíjukat fogják (potenciálisan) kitermelni. És kérdem én, mivel kevesebb mondjuk adott esetben egy tájékozott, okos 16-17 éves fiatal (akinek ugye nincs joga szavazni), mint egy 80 éves, aki kritika és tájékozódás nélkül kajálja be a Sorosos, migráncsos maszlagot (mert neki meg ugye van joga szavazni)? Arról nem is beszélve, hogy mint mondtam a 16-17 éves előtt ott a jövője, az egész élete, míg a 80 éves (csúnyán hangzik de ez az igazság) máról holnapra meghalhat, nem az ő teljes életpályája az amit veszélyeztet ha egy kártékony párt kerül hatalomra, hanem a gyereke, unokája jövőjét. És az idősek sajnos hajlamosabbak rá hogy elhiggyék a hülyeséget, és tömegesen szavaznak kártékony populista pártokra, míg a fiatalok meg menekülni kényszerülnek miattuk.

Szóval ezek után azt kérdezem, ha már alsó korhatár van, fölső miért nincs? Mondjuk hogy a nyugdíjasok már ne szavazhassanak, vagy ha szavaznak is akkor is maximum mondjuk 70 évig? Nem értem mi ebben a logika.



2019. jún. 12. 18:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
43%

Határozottan hasonlóan gondolkodunk kedves kérdező, de azt nekem is be kellett látnom, hogy ez csak tünetkezelés egy társadalmilag mélyen gyökerező problémára: márpedig a politikai apátiára, ami egy aspektusa azt is magába fedi, hogy az egyén meg se próbál széleskörűen tájékozódni.


Abban is látok egyfajta potenciált, ha kötelezővé tennénk a szavazást. Max. érvénytelen szavazatot fog leadni az, aki kiakarja fejezni a nemtetszését a dologgal kapcsolatban. Egyébként is kicsit sértőnek érzem az előző nemzedékekre nézve, hogy meghaltak az egyenlő bánásmódért (mind jogi, mind erkölcsi értelemben), mostanra pedig a lakosság jó 50%-a sz"rik bele.


Igazi megoldást azt jelentene, ha normális oktatás mellett, felelősségteljes embereket nevelnénk ki. Onnantól kezdve teljesen felesleges lenne bármiféle cenzuson gondolkodni.

2019. jún. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
65%

Én inkább kibővíteném a szavazók körét, és engedném szavazni a 16-17 éveseket is már.

Ők is tájékozottak, sokan már akkor elkezdenek dolgozni (nyári munkára gondolok, de most már van ez a kötelkező 50 óra ingyen munka is). Büntethetőek, lehet jogsijuk, az ő jövőjük a tét és mégsem szavazhatnak.


Engem nem zavar hogy az idősek is szavaznak, bár az igaz hogy sok idős nem elég tájékozott és befolyásolhatóbbak is. Ennek ellenére nem venném el a jogukat, van viszonyítási alapjuk az előző kormányokhoz képest is. Viszont lehetővé tenném a szavazást már 16 éves kortól.


A külhoni magyarság egy örök vitatéma lesz, de hogy beszálljak ebbe a vitába, én sem támogatom a szavazati jogukat. Jelenleg annyi minden gond van ebben az országban, amit ők nem feltétlen látnak. Nagyon sok pénz kimegy hozzájuk, aminek itthon is lenne helye. És azért megy ki a sok pénz, mert az egészből ők csak annyit érzékelnek, hogy "támogatva vannak". Így a kormány tulajdonképpen felvásárolja ezeket a szavazatokat, amit nem tartok egy szép dolognak.

Szabadon ide lehet költözni, és ha itt él akkor beleszólhat a választásba, de addig ne ő mondja már meg kintről hogy itt ki vezesse az országot. Nekik csak a pénzről és támogatásokról szól az egész, mi viszont itt élünk, és az életünket, jövőnket határozza meg a kormány.

2019. jún. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
49%

"A külhoni magyarság egy örök vitatéma lesz, de hogy beszálljak ebbe a vitába, én sem támogatom a szavazati jogukat. Jelenleg annyi minden gond van ebben az országban, amit ők nem feltétlen látnak. Nagyon sok pénz kimegy hozzájuk, aminek itthon is lenne helye. És azért megy ki a sok pénz, mert az egészből ők csak annyit érzékelnek, hogy "támogatva vannak". Így a kormány tulajdonképpen felvásárolja ezeket a szavazatokat, amit nem tartok egy szép dolognak."


Az nem igaz hogy nem érzékelik. Külföldön is sokan hallgatják a magyar híreket, mivel ott is elérhetőek a magyar hálózatok / csatornák. Az sem igaz hogy nem érzékelnek belőle semmit, hisz egy csomó külhoni magyar juthat házhoz a magyar kormány segítségével. Ők is a magyarság részei, és egy államfőnek a feladata az egész magyarság segítése. Sokan irigykedve figyelik mi van Magyarországon, hiszen ott ahol ők vannak még annyi sincs. Nem gondolom hogy a kormány felvásarolná a szavazatokat, hiszen akkor az is szavazat vásárlásnak minősülne hogyha felújít egy kórházat. Vagy megemeli a fizetést.

2019. jún. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Azért az érdekes, hogy az mennyire fontos hogy a külhoni magyarnak házat rakjon a magyar állam a feje fölé, az hogy a belhoniak meg közben megfagynak, ki vannak lakoltatva meg hülyére adóztatva, az meg senkit nem zavar.
2019. jún. 12. 20:05
 15/25 anonim ***** válasza:
77%

"Azért az érdekes, hogy az mennyire fontos hogy a külhoni magyarnak házat rakjon a magyar állam a feje fölé, az hogy a belhoniak meg közben megfagynak, ki vannak lakoltatva meg hülyére adóztatva, az meg senkit nem zavar."


Ez sem igaz. Az anyaországi családok is kapnak (sokkal nagyobb) támogatást, családtámogatás formájában.

2019. jún. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Ja. A családosok. Aki meg egyedülálló, elvélt, gyermektelen, meleg stb. az meg semmi támogatást nem kap, de 51%-ot adózhat ő is.

A fizetése is csak bizonyos rétegeknek van emelve (az országgyűlési képviselőknek pl. állandóan, nem is tudom hány milliót kapnak azért a borzalmasan nehéz munkáért, hogy havonta 3 órát bemennek aludni a parlamentbe meg a kellő pillanatban megnyomni az Igen gombot), de nem emlékszem hogy a tanárok, mentősök, utcaseprők stb. bére olyan sűrűn lenne emelve (de ha még így is lenne, a világon mindenhol emelkedik a világgazdaság színvonala, szóval ez nem a kormány hanem a világ érdeme). Amúgy azt sem értem miért a Fidesz számlájára írják mindig, hogy támogatást nyújt egyes rétegeknek. Basszus rekord mértékű nálunk az adó, és még én hajbókoljak Viktornak, hogy amit lenyúl rólam pénzt annak egy kis részét rám fordítja (a többit meg elteszi)? Már akire egyébként, mert pl. egy egyedülálló semmilyen támogatásra nem számíthat.

2019. jún. 12. 20:15
 17/25 anonim ***** válasza:
41%
Pedig emelkedett az jelentősen. Egyébként ha meg az egyedülállókat tamogatják, akkor pedig nem lesz kinek megtermelnie végül a nyugdíjakat.
2019. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Talán nem kellene minden fiatalt meg munkaképes embert kiüldözni külföldre a nevetséges bérekkel, csillagászati adókkal, röhejes "igazságszolgáltatással" meg papagáj propagandával, és akkor maradna annyi ember aki nyugdíjat termeljen. (Ja meg nem kéne lenyúlni a magánnyugdíjpénztárak pénzeit.) Elég kellemetlen mikor egy államnak reklámozni meg "támogatni" kell a gyerekvállalást. Az ember amúgy sem a kormánynak szüli a gyereket, és nem is az időseknek. Az állami belenyúlás a gyerekvállalásba rémlik történelmi tanulmányaimból, a Harmadik Birodalom kapcsán volt róla szó...
2019. jún. 12. 20:38
 19/25 anonim ***** válasza:
78%

"Pedig emelkedett az jelentősen. Egyébként ha meg az egyedülállókat tamogatják, akkor pedig nem lesz kinek megtermelnie végül a nyugdíjakat."


És a külhoni magyarok mennyi nyugdíjat termelnek nekünk?

2019. jún. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
#19 Na ez meg a másik, jó pont. Azt a paradoxont még mindig nem oldotta fel senki, hogy miért jó az ha valaki ide szavaz, de nem ide adózik...
2019. jún. 12. 20:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!