Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a szavazásnak van alsó...

Ha a szavazásnak van alsó korhatára, akkor felső miért nincs?

Figyelt kérdés

Ezen én sokat gondolkodtam, hogy ha a 18 év alattiak nem szólhatnak bele a politikába, a saját jövőjükbe, akkor mondjuk teszem azt egy 80 éves, demenciában szenvedő idős ember miért szól bele? Azt értem és megértem hogy ő már "letett valamit az asztalra", ugyanakkor ezzel együtt korábban megvolt a lehetősége szavaznia, viszont jelenleg már ő sem dolgozik (és nem is fog többé), mégis beleszól azoknak az életébe akik jelenleg is dolgoznak illetve akik a jövőben az ő nyugdíjukat fogják (potenciálisan) kitermelni. És kérdem én, mivel kevesebb mondjuk adott esetben egy tájékozott, okos 16-17 éves fiatal (akinek ugye nincs joga szavazni), mint egy 80 éves, aki kritika és tájékozódás nélkül kajálja be a Sorosos, migráncsos maszlagot (mert neki meg ugye van joga szavazni)? Arról nem is beszélve, hogy mint mondtam a 16-17 éves előtt ott a jövője, az egész élete, míg a 80 éves (csúnyán hangzik de ez az igazság) máról holnapra meghalhat, nem az ő teljes életpályája az amit veszélyeztet ha egy kártékony párt kerül hatalomra, hanem a gyereke, unokája jövőjét. És az idősek sajnos hajlamosabbak rá hogy elhiggyék a hülyeséget, és tömegesen szavaznak kártékony populista pártokra, míg a fiatalok meg menekülni kényszerülnek miattuk.

Szóval ezek után azt kérdezem, ha már alsó korhatár van, fölső miért nincs? Mondjuk hogy a nyugdíjasok már ne szavazhassanak, vagy ha szavaznak is akkor is maximum mondjuk 70 évig? Nem értem mi ebben a logika.



2019. jún. 12. 18:58
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
34%

" Talán nem kellene minden fiatalt meg munkaképes embert kiüldözni külföldre a nevetséges bérekkel, csillagászati adókkal, röhejes "igazságszolgáltatással" "


Szerintem egyre jobbak a fizetési feltételek, de ahol eddig is jobb volt ott most is jobb. Az adórendszerről pedig annyit, hogy igazságos amennyiben egy adót lehet annak nevezni. Az igaz hogy nagy az adókulcs, de szegényektöl kevesebbet, a gazdagoktol viszont több pénzt vesz el.

2019. jún. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Megélhetési feltételek** Ez jobb megfogalmazás így.
2019. jún. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
81%

Sokszor leírtam már itt, de oké, legyen még egyszer: egyetértek veled. 70-75 évnél húznám meg a határt, nem azért, mert minden nyugdíjas demens és könnyen befolyásolható lenne, hanem azért, mert nem az ő jövőjük a tét. Legutóbb az EU-s választáson is battyogott előttem egy legalább kilencvenéves néni, aki nem hogy a következő választást, de talán a jövő hónapot sem éri meg. Neki például már biztosan mindegy az eredmény, szóval jó lenne, ha nem rontaná az eredményt egy esetlegesen rossz helyre leadott szavazattal (a fene tudja persze, hogy kire szavazott, de a lehetőség fennáll, ismerjük a tendenciát). Azzal is egyetértek, hogy le kellene szállítani az alsó korhatárt 16 évre. Nem mondom, sok középiskolás buta, mint a föld (ez azért nem újkeletű probléma), de egy másik - szerencsére egyre nagyobb - halmazuk naprakész a világ ügyeiből és tudnának is javítani a helyzeten. Minden forradalmat dühödt fiatalok kezdtek, nagyon ideje lenne most is az ő kezükbe adni a gyeplőt.


És igen, a határon túliaktól elvenném a szavazati jogot én is. Verik a nyálukat a túloldalról arra, hogy mekkora magyarok, de egyiknek sem jutna eszébe ideköltözni és a saját bőrén nap mint nap érezni a megvásárolt szavazata következményét. A rendszeresen érkező apanázsra persze igényt tartanak, csak mert a dédi egykor régen magyar állampolgár volt, és ezért nekik aztán automatikusan jár minden, ami nekünk nem. Máséval a csalánt, ugyebár. Nekem meg állítólag voltak román és osztrák felmenőim, mégse jutna eszembe asztalt borogatva kikövetelni magamnak a szavazati jogot Romániában vagy Ausztriában, mert semmi közöm a belügyeikhez.

2019. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem olvastam el a kérdésed de ha valaki betölti a 18 at onnantól kezdve felnőtt élete végéig érted?
2019. jún. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Nem látom be, hogy az idősebbek annyira degradálhatók lennének, elfelejtitek a hatalmas élettapasztalatokat.

Az is túlzás persze, ami régen volt, például a vének tanácsa uralkodott, meg az idős politikusoknak olyan népszerűsége volt, hogy évszázadokig a hatvan év alatti politikusokat éretlen hebrencsnek tartották.

Az nagy tévedés, hogy az öregeket olyan könnyű propagandával megetetni, a nagy többségről éppen hogy lepereg, ők már nem lelkesednek olyan könnyen, gyakori a kritikus hozzáállás, láttak már mindent, átéltek jót, rosszat, aki veszi a fáradtságot, hogy egyáltalán foglalkozzon a politikával közülük, az képes széleskörűen tájékozódni, bár a nagy többség nem erőlteti meg magát, hogy a számára már érdektelenné váló folyamatokba avatkozzon.

Pontosan ahogy írtad, az öregeket már kevésbé érdekli a jövő, nem csak a koruk miatt, de annyi csalódás érte már őket, hogy nehéz ilyen irányban aktivizálni őket, hiszen pontosan tudják, hogy más az ígérgetés, más az, ami abból megvalósul és azt is tudják, hogy az ő sorsukra semmilyen befolyást nem gyakorol az, hogy ki ül a bársonyszékben, illetve olyan minimálist, hogy az szóra sem érdemes.

Vannak persze megcsontosodott bolsevikok, de csak kis számban, meg mindenféle árnyalatban szélsőségesek, de ahogy írtam, a nagy többség meglehetősen passzív, alig mobilizálható.

Az igazi az lenne, ha az idős kor jobban tisztelt lenne, ami manapság semmilyen súllyal nem esik latba.


A nagykorúság régen sokkal hamarabb bekövetkezett, de manapság Rómeó és Júlia tinédzserek lennének a 14-15 évükkel, akkor már felnőttek voltak, ám a felnőttség a modern társadalmakban kitolódott, tekintve a lényegesen tovább tartó iskolázást, a későbbi munkába állást, tudtommal van ahol 20-21-22 év a nagykorúság korhatára. A jogosítvány képességekhez kötött, a politikai szerepvállalás meg inkább tapasztalatokat kíván és egy magasabb érettséget feltételez.

Ráértek még elrontani az életeteket és szembesülhettek még a hibás döntésetekkel később is, figyelmetekbe ajánlom, hogy nagy vonalakban a szavazók túlnyomó többsége, több, mint 90%-a később csalódik abban a politikai erőben, amelyet korábban támogatott, bár ehhez nem mindig elég egy-két választási periódus intervalluma.

Ezt a tapasztalatokon kívül a történelem is bizonyítja, ha valaki képes ilyen szemszögből figyelembe venni.

Nem vagyok egyébként egyik pártnak sem elkötelezve, ingadozó vagyok, de egyet a figyelmébe ajánlok mindenkinek:

A politikában nem érdemes indulatokkal eltelve állást foglalni, sokkal inkább hideg fejjel, hidegvérrel érdemes szemügyre venni az adódó kérdéseket.

2019. jún. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!