Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha miniszterelnök lennél...

Ha miniszterelnök lennél inkább olyan szavazótábort akarnál amelyik fanatizálható, benned feltétlen hívő, és szolgamódon bólogat minden intézkedésednek, vagy önálló akarattal rendelkező kritikus támogató sokaságot szeretnél?

Figyelt kérdés

2019. jún. 12. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Az önálló akarattal rendelkező kritikus támogató sokasággal tudod mi a baj?


Mindig akad köztük egy Orbán-féle, aki megpróbálna kicsinálni.

2019. jún. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Egyaltalán nem szeretnék miniszterelnök lenni, a kérdést viszont érdekesnek találom. Hogy azért válaszoljak is: a kérdésben leírt, fanatizált tömeget könnyebb lehet irányítani.(Amíg nem jön egy befolyásos ember, aki képes megfordítani a közhangulatot) Ez abban az esetben lehet érdekes, ha az öncélú hatalom a fő cél.

Hozzám viszont ez áll közelebb: „Egy nemzet ereje a kiművelt emberfők sokaságában rejlik”

2019. jún. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én anarcho-szindikalista vagyok, így csakis azért kerülnék esetlegesen miniszterelnöki pozícióba, hogy megszüntessem ezt a pozíciót.
2019. jún. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én az önálló akarattal rendelkező kritikus támogatókat választanám. Valószínű csak egy ciklust töltenék ki, de lenne véleményük az embereknek, amiket elmondanának, és amiket javítani lehetne. Így tudnánk az országot előbbre vinni, nincs is szükség 2-3-4 egymás utáni ciklusra ahhoz, hogy az ország fejlődjön. Ha a következő kormány építene az előző kormány által megkezdett intézkedésekre és a választók által megfogalmazott kritikákat figyelembe véve kormányozna, akkor sokkal jobb országban élhetnénk mint most.
2019. jún. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2-es nagyon fontos, hogy a kiműveltség a politikai gondolkodás a közélet területén is jelen legyen, mert ha csak kiművelt valaki pl. a mérnöki tudományokban attól még lehet tök hülye a politikában. Ahogyan számos ember hiszi magáról hogy mégis ért hozzá.


3-as ez az ideológiai ágazat nem a Gyalog galoppban szerepelt? Hogy lehet valaki anarchista ha el akarja söpörni az ideológiákat, hiszen az is egy ideológia...?

2019. jún. 12. 22:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Parádézni akarsz vagy tenni is valamit? (pl. franciáknál tök jó ötlet volt az üzemanyagok komolyabb megadóztatása csak épp a kritikus önálló akarattal rendelkező tömeg nem akar rosszabbul élni most, hogy cserébe csökkentse a CO2 kibocsájtást)


Most is az a baj, hogy önálló akarattal rendelkező kritikus tömeg van aki elhiszi magáról, hogy ért a gazdasághoz, környezetvédelemhez, oktatáshoz, egészségügyhöz, menekültkérdéshez ... csak azt nem veszi figyelembe, hogy ha az általa jónak vélt megoldások ütik a szomszéd által kívánatosakat és sokszor még a saját elképzeléseik is ellentmondásosak.

(pl. egyik munkatársam sír ezerrel, hogy miért ilyen magasak az állami elvonások utána meg 1 perccel később már azzal van baja, hogy miért csak egyeseket támogat a kormány lakáshoz jutással, holott szerinte ez alapvető emberi jog lenne.)


Ha hinnék magamban, hogy tudom a tutit akkor szerintem az első opció a kényelmes, mert akkor meg is tudom valósítani az elképzeléseim.

2019. jún. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

@Kérdező

A Gyalog galoppban is szerepelt, de a valóságban is létezik:

[link]

Az anarchisták nem az ideológiákat akarják eltörölni, hanem az önkényes hierarchiákat. Egész konkrétan az államot (vagy legalábbis annak túlnyomó részét) és a tőkés osztály uralmát akarjuk eltörölni.

2019. jún. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

- Uram, a józan választópolgárok mellettünk állnak!

- Az nekem nem elég, a többséget akarom!

2019. jún. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!