Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nyáron, a klímával nem felszer...

Nyáron, a klímával nem felszerelt buszok használatát miért nem tiltják be?

Figyelt kérdés

[link]


Véleményem szerint, az olyan buszok használatát, ahol nincs klíma felszerelve, vagy ahol nem üzemképes, azokat a járműveket nem szabadna használni nyáron, sőt kifejezetten tiltani a használatukat.



Oldják meg máshogy, mondjuk béreljenek buszokat máshonnan.



A BKV meg órás betűvel hirdeti,hogy "sofőrt vesznek fel", hát nem csoda,hogy a kutya nem megy ilyen helyre dolgozni, nagyon rosszak a körülmények ott.



Én még emlékszem, amikor beszerezték a Kombinokat, a tökfej BKV nem csináltatta meg rajta a klímát, a jármű meg teljesen zárt, mivel légkondisra lett tervezve, de szokás szerint valamit elcsesztek a BKV-nál.



Nem értem, sem akkor nem hullott, sem most nem hullik pár BKV-s "szakértő" feje.


Ilyesmik után egy fél osztályt ki kellene rúgni.

Multicégeknél így szokás


2019. jún. 14. 18:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Szerintem az úgy nem menne, hogy egyszeriben az összeset lecseréljék. Annyit lehet tenni, hogy fokozatosan állnak át. Ha az összes nem klímás buszt lecserélnék az hatalmas összegekbe kerülne, gondolom ezt nem fedezi a költségvetésük. Esetleg csak akkor ha máshonnan csoportosítanának át pénzeket, az viszont egyéb fejlesztések elmaradásával járhatna.
2019. jún. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%

Nem a klíma hiánya miatt nem mennek sofőrök,hanem mert 1200 bruttó az órabér és 300 óra túlórát alá kell írni különben nem vesznek fel.

Amúgy nem is ertem ezt a széthajtást mert úgy tudom még a sima sofőrök is agyon vannak szabályozva hogy mennyit vezethetnek,itt meg még komolyabb a felősség mert embereket szállítanak.

Klimás busz meg? Európai minimumot elvárni mo-n? Haha

2019. jún. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Az is baj,hogy gyakran használtat vesznek.

Például megvették használtan azokat a Van Hool buszokat és kiderült,hogy hulladék az összes.

2019. jún. 14. 18:13
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Mert akkor nem maradna elég busz.

Amúgy amin van, azokon sem használják. Sőt, a vonatokon sem.

2019. jún. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
46%

A BKK, BKV egy szenny...

Csak sajnos nincs valós alternatíva MO-n.

Csak erővel lehetne változatni ezen a mocskos bűnbandán.


Viszont a sofőröknek így jó...

Nézd meg, a tömegközleledés kategóriában, hogy mekkora hisztit levágnak ha valaki azt meri mondani, hogy a szolgáltatásért cserébe drága a jegy...

2019. jún. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
53%

Egy közlekedésrajongó kisfiú kérdését olvashattuk, aki azt hiszi, hogy sokat tud már a világról, mert ismeri a buszok, villamosok neveit és elolvasott pár blogot róluk az interneten.


"Véleményem szerint, az olyan buszok használatát, ahol nincs klíma felszerelve, vagy ahol nem üzemképes, azokat a járműveket nem szabadna használni nyáron, sőt kifejezetten tiltani a használatukat."

Ezt az egy ötletét elemzem, a többire nem pazarolom az időt. Fogalma sincs arról a kérdező kisfiúnak, hogy a BKV járműállományának mekkora részét teszik ki a nem légkondicionált járművek és azt se, hogy milyen akadályai vannak a légkondicionált buszok bérlésének ekkora mennyiségben.

-A bérelhető légkondicionált buszokban nincs Futár utastájékoztató rendszer, a beszerelésük milliókba kerülne.

-Nincs a bérelhető buszoknak egységes fényezésük ami a BKK elvárásainak megfelel.

-A bérelhető buszokban nincs szabványos jegylyukasztó és ajtózárásra figyelmeztető fény és hangjelzés.

-A bérelhető buszokat bkv-s sofőr csak azután vezetheti, hogy rendelkezik engedéllyel a típusra, ennek a megszerzése idő és pénz is.

-A bérelhető buszok javítását nem lehet a BKV garázsaiban kivitelezni, a bérbeadó telephelye pedig lehet hogy messze van Budapesttől.

-Magyarországról ekkora mennyiségű városi buszt bérelni azzal a kritériummal, hogy legyen mindegyikben légkondi, szinte lehetetlen.

-Legalább 200 darab légkondicionált, városi kivitelű autóbusz bérlésére lenne szükség azonnal, ezeket csak nyár végéig használná a BKV, ami körülbelül 3 hónap hosszú időtartam lenne.


Nem is sorolom tovább, a lényeg az hogy a kérdés hatalmas hülyeség, látszik, hogy egy gyerek írta.

2019. jún. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
Ismét egy újabb igénytelen sofőr aki imád a mocsokban hemperegni és amellett, hogy nem vitte semmire, még egy nyugati országban sem járt és úgy osztja az észt arról, hogy mi lehetséges és mi lehetetlen...
2019. jún. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
77%
Nem hogy nem tiltják be, de a fidesz-kdnp agymosott politikusok még direkt ezen is spórolnak. Lásd hármas metró felújítása: "jó lesz ezeknek a pesti parasztoknak a nyári dögmelegben is a klíma nélküli metró. Mi úgyis állami pénzen fizetett luxusautókat használunk."
2019. jún. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
A profit a lényeg. Vesznek pár ezer ócskavasat és dől a profit. Ezt meglehet csinálni más területen is minimális befektetéssel pl. amikor ecettel mosták a marhahúst a hambiba, mert penészes volt. Ha a cég nem is, de talán az egészségügyi főtiszt talán elrendeli a klímás buszt, a jelenlegi állapot a buszsofőr úriaknak sem kedvező, néhány éve ment a harc, hogy rövidnadrágot hordhassanak.
2019. jún. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
59%
0 százalékra lepontoztátok a válaszomat? Veletek ellentétben én legalább értek a témához és vettem a fáradságot arra hogy kifejtsem, mennyi plusz költséggel járna a kérdező gyerekes ötletének a megvalósítása, hogy klímás buszokat béreljen a BKV egész nyárra. De ha én mégse értenék a témához és azért kaptam a 0 százalékos lepontozást, akkor pontról pontra kezdhetitek cáfolni az előző válaszomban lévő érveimet. A piros kezet egy óvodás is tudja nyomkodni, a lehetőség adott, hogy bebizonyítsátok, képesek vagytok ennél többre is.
2019. jún. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!