Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a mai fiatalok...

Szerintetek a mai fiatalok nagy része valóban külföldi munkavállalásra kényszerül ahhoz, hogy önálló ingatlant vásároljon? Nő vagy csökken a külföldi munkavállalás aránya a fiatalok körében emiatt, hogy látjátok?

Figyelt kérdés
Nem politizálni szeretnék, de úgy gondolom, a mai fiataloknak sokkal nehezebb, mint nekünk volt anno a 80-as, 90-es években. Akkortájt, ha két ember tisztességesen dolgozott, kb. 5-6 év alatt szűkölködés nélkül össze tudott spórolni egy lakásra vagy kisebb házra. Ma a CSOK és a külföldi befektetők piaca olyan szinten felpumpálta az ingatlan árakat, hogy se építkezni, se lakást vásárolni nem tudnak a fiatalok 5-6 év alatt összespórolt pénzzel. Az albérletárakról ne is beszéljünk... Egyszerűen az a csoda, ha mernek még családot alapítani ebben az országban, kb. a semmi pénzre alapozva...Gondolom megugrik azoknak a fiataloknak a száma, akik rövidesen elhagyják az országot a jobb megélhetés miatt, és szerintem emiatt nem érdemes őket megkövezni. A garantált bérminimum 195.000 Ft, ami nettóban 129 ezer Ft. Ha egy pár mindkét tagja dolgozik, kb. tisztán hazavisznek 260 ezer Ft-ot. Ez mire elég? Miközben az albérlet 80-90 ezer, marad nekik 180-170 ezer Ft, plusz rezsi, plusz megélhetés, esetleg kocsit is tartanak fenn, kb. egy százas megint elmegy. Akkor legjobb esetben is 70-80 ezer Ft-ot tudnak KETTEN megspórolni... Elképesztő...az borzalmasan kevés pénz egy ingatlan vásárlásához. Miközben az ingatlanok értéke folyamatosan nő, a bérek meg nem tudják ezt kompenzálni. CSOK-kal persze minden megoldható, állítja a kormány... De az élet sosem egy fix valami. Történhet baleset, betegség, rossz házasság, akkor megint jön az adósságcsapda? Miért kell a fiatalokat ebbe a hitelezési mizériába belekergetni? Elég szomorú, ha az ember saját országában hitel kell a családalapításhoz, az a kormány szerintem elbukott. Mi a véleményetek erről? Jogos az elkeseredettségem és felháborodásom?

2019. jún. 17. 15:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
16%
Hát ha nem ért semmihez akkor jah, kimehet külföldre mosogatni, bár háza abból s lesz.
2019. jún. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
55%

Első: aki kimegy külföldre, a legtöbb nem mosogatni megy.

Ha tud nyelveket, van valamilyen szakmája, akkor jobban jár, ha nem marad itthon. Itthon a magyaroknak nem sok esélye van.

2019. jún. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
1: Mi már külföldön vagyunk, én programozó vagyok, a feleségem óvonő. Mindketten diplomásak. Ketten együtt megkerestünk 500 nettót, ami otthon nem rossz pénz. Ebbōl majd majd 200 elment lakhatásra (albi+rezsi). Maradt 300, aminek a nagyját feléltük. Jobb hónapokban félre tudtunk tenni 100-at. Szerinted abból mikorra lett volna olyan lakásunk, amibe gyereket vállalhatunk? Kb. 15-20 év... Nagyobb lakást bérelni szintén nem tudtunk volna (amiben kényelmes 2-3 gyerekkel). Most külföldön vagyunk, megszületett az első gyerekünk, feleségem otthon, egyedül dolgozok, egy 4 szobás lakást bérlünk és emelett tudunk félrerakni...
2019. jún. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
66%

Érdekes, hogy Nyugat-Európában a csóró alig fizet adót, viszont a jól keresőknek meg lépcsőzve nő az adó és járulék terhük.


Magyarországon fordítva. Csórónak embereknek fizetni kell az SZJA-t meg az SZOCHO-t, de ha keresel annyit, hogy eléred a Szocho felső plafonját utána már csak szaros 15%-ot vonnak le.

2019. jún. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Molyember ***** válasza:
18%
Jó, de itt nincsenek migránsok.
2019. jún. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%
#3-nak teljesen igaza van. Akinek van esze és elég "tökös", annak nem elég az a csepp pénz, amit félretud tenni Mo.-n. Külföldön ennek minimum a dupláját meglehet keresni.
2019. jún. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
29%
# mi 500 nettóból két gyereket nevelünk, gimnazista, egyetemista, fizetjük a lakáshitelt, autónk is van, még félre is tudunk tenni. Nem tudom mire tudtatok elverni ketten havi 500-at...
2019. jún. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
88%
Bár tudom, hogy a szokásos "ingatlan troll" kérdését olvashatjuk, tény, hogy ma vagy örökölsz ingatlant vagy külföldön megkeresed rá a pénzt. Jó persze, akinek feltétlen kell egy saját az egy eldugott kisközségben, vehet akár kétmillióért is, de akkor vagy ingázik naponta két órát vagy mehet közmunkára.
2019. jún. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
81%

Az a baj,hogy már külföldi munkavállalással sem kaparsz össze 5-6 év alatt egy lakást.

Talán még 5-10 éve ez megállta volna a helyét.


Ma konkrétan egy nagyobb városban,Budapesten olyan árak vannak ingatlan terén,mint nyugaton.Legalábbis nagyon közelítünk hozzá.


Ehhez képest az élelmiszerekből van,ami olcsóbb.Nekem rokonom dolgozik Németországban,és ami tartós dolog,azt itthon nem is vásárolja.Erre még rájönnek az Áfa is.

Itthon csak hamar romló,háztartásba folyton szükséges élelmiszert veszi.


Nagyon sokan ezt sem teszik meg,sok munkatársa megveszi ott a drága kész ételeket,itthon elszórja a pénzét,nem spórolnak,nem nézik meg mit hol lehet olcsóbban megvenni.

Szóval talán azok tudnak külföldi munkavállalással 10 év alatt ingatlanhoz jutni,akik nagyon tudatosak.

Na meg nem 1500 eurós bérrel,hanem legalább 2000 felettivel.

2019. jún. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
63%
Egyszer Angliában kellett hogy dolgozzak, minden műszak után elugrottam a boltba. Nem hittem a szememnek hogy egy család épp vásárolt és csak pakolták bele a dolgokat a kosárba a kisgyerekek amit megláttak a polcokon (több család is ezt tette) ...ide haza pedig sokaknak számolászni kell mit vegyenek stb.
2019. jún. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!