Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban minden magyarnak van...

Valóban minden magyarnak van már olyan rokona vagy ismerőse, aki külföldön dolgozik?

Figyelt kérdés
Ezt olvastam az egyik hírportálon és kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

2018. máj. 13. 21:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több, mint 20 ismerősöm dolgozik külföldön. (ettől még nem lettem reprezentatív minta xD )
2018. máj. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

#1

És te miért vagy még itt? Nem tudsz menni akármelyikhez?

Én a helyedben lépnék.

2018. máj. 13. 21:24
 3/20 anonim ***** válasza:
24%

Vedd alapul azt, hogy az embernek még kisebb család esetén is van legalább 20 rokona, akár távoliak.

Munkahelye van, ahol a munkatársai és azk családjai is beletartoznak az "ismerős" kategóriába.

Vannak szomszédai, esetleg az utcában lakók, azok családjai. Jár boltba, bankba, orvoshoz stb. stb. ahol szintén sok az "ismerős".

Tuti, hogy van közöttük olyan, aki külföldön dolgozott vagy dolgozik.

Lehet, hogy 1000 emberből csak 1, de azt mind az ezer ember a rokon vagy ismerős csoportba beleszámíthatja.

2018. máj. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
Elvileg nem lehetetlen.
2018. máj. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%
Akkor mért nem takarodsz? Igen van, sőt még én magam is külföldön dolgozom, pedig húsz évig mondtam, hogy sohasem fogok kimenni. De már csak egy év és végleg hazaköltözöm.
2018. máj. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

Miért kellene #1-nek kimennie csak mert van kint több ismerőse?

Nekem 3 rokonom, sok barátom és rengeteg ismerősöm van akik kint dolgoznak. És?

Ettől még nem akarok én is kimenni. Ahogyan ők sem mind akarnak kint maradni.

2018. máj. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
84%
3 ismerősöm dániába ment, 1 németbe és egy másik az usába. Én itt maradok. Én hardcoreba nyomom, nem könnyített pályán. Tudom, hogy ott könnyebb. Tudom, hogy jobban megérné. De nem.
2018. máj. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudom, szerintem szinte biztosan nem. Hol olvastad? Vannak szegény települések, ahol szerintem sokan nem is dolgoznak maximum csak közmunkát. Ezekről s településekről szerintem nem nagyon mennek külföldre.
2018. máj. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nekem van sok ismerősöm külföldön. Hogy technikailag MINDEN magyarnak van-e, hát könnyen lehet hogy nem. De az az általános, hogy a legtöbb embernek van több ismerőse külföldön.
2018. máj. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Sőt!

Olyan is van, akinek távolabbi rokonsága közül mindenki külföldön dolgozik, él, egyedül ő van itt Magyarországon.

A közel 100 éve az üldöztetések elől emigráló, magyar számítók leszármazottai.

2018. máj. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!