Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek hogy fogadna a...

Szerintetek hogy fogadna a kormány egy olyan kezdeményezést, hogy minden panellakásba legyen légkondi?

Figyelt kérdés
Számos helyre szórja a pénzt a kormány két kézzel. Végre lenne egy olyan beruházás is, aminek tényleg van értelme és nagyban hozzájárul az emberek jólétéhez, közérzetéhez, egészségének megőrzéséhez. Úgy gondolom, hogy lenne értelme egy olyan programnak, ami támogatást nyújt a panellakásban lakóknak, hogy kedvezményesen (vagy akár ingyen) légkondihoz juthassanak. Mivel néhány éve már nyaranta szinte elviselhetetlen melegek vannak és a panelekben sokkal melegebb van, mint a téglalakásokban, így szerintem ez egészségügyi szempontból sem elhanyagolható! Szerintetek hajlana a kormány egy ilyen nagyságrendű beruházásra az emberek egészségének érdekében?

2019. jún. 18. 12:15
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
65%

"Végre lenne egy olyan beruházás is, aminek tényleg van értelme és nagyban hozzájárul az emberek jólétéhez, közérzetéhez, egészségének megőrzéséhez."


Ez nem a Fidesz érdeke. Nekik az kell, hogy legyen szavazóbázisuk és, hogy lophassanak.

2019. jún. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a kormányt nem érdekelné ez a kezdeményezés.


Nem vagyok szakértője a témának, szóval nézzétek el, ha baromságot írnék.

A légkondik, és klímaberendezések elég energiazabálók. Nem véletlenül nő meg nyáron, nagy hőhullámok idején a háztartások energiafogyasztása. Ha minden panelba légkondit szerelnének, az durván megemelné a lakosság áramfogyasztását, amit Paks, és az többi nem atomerőművünk áramtermelése se bírna el. Külföldről kéne áramot venni, ami megint csak megnövelné az állam kiadásait. Pluszban ha nem sikerül eleget venni, akkor folyamatosak lennének az áramkimaradások. Azt viszont támogatnám, hogy a kórházakba minden kórterembe kerüljön klímaberendezés, növelve az ott lábadozók komfortérzetét.

2019. jún. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
69%

Én nem nagyon tudok olyan civil kezdeményezésről amit megfogadott volna a kormány. Talán csak a vasárnapi zárvatartás eltörlése volt az. De az ellen is megy a promo a közmédiában...

Én támogatnám a kezdeményezést de nem csak panellakásokra hanem mindenki számára elérhetővé tenném azzal kiegészítve, hogy napelemes rendszereket is lehetne telepíteni támogatással, hogy tiszta energiából legyen fedezve a megnövekedett villamosenergia felhasználás. Mert azért a klímák eszik az áramot rendesen.

2019. jún. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést nem te írtad ki pár napja?

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__99..

2019. jún. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
81%
Aki akart eddig is szereltethetett klímát a lakásába, nem értem miért kellene az én adómból a panellakásban lakókat támogatni.
2019. jún. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
88%

Ez jó ötlet, utána meg tiltakozunk paks kettő ellen. Előtte a ötvenéves villanyvezetékek cseréje sem ártana, ugyanis ezekben a gyorsan összehányt vasbeton kockákban harminc éve semmi nem történt. A klíma ugye nem az eredeti problémát oldja meg, az csak szükségmegoldásra jó. A falak melegedése ellen kellene tenni valamit, a probléma ugyanis az ugye, az indokolatlan villanyfogxasztás növelése helyett. És van aki nem is bírja a klímát.

Meg nem beszélve arról, hogy nem kellene minden utolsó zöldterületet telefosni betonnal, ami éjjel okadja ki magából a meleget. De energiapazarló megoldásnak tökéletes lenne.

2019. jún. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
86%

Ez ebben a formában egy pofon lenne a szarnak. A legtöbb panel szarul szigetelt, hőhidas, nulla hangszigetelése van, a teljes gépészete el van avulva illetve a beosztása sem felel meg a mai igényeknek (mini fürdō, mini konyha, mini szobák). Teljes körű felújítással ezek egy része megoldható lenne, de nem mind. Amiket viszont lehetne csinálni: mélygarázsok építése, az eddigi parkolók helyének parkosítása. Na ez csökkentené a hōmérsékletet, javítaná a parkolási körülményeket, élhetőbbe tenné a környezetet. Nyugaton márva 70-es években építettek mélygarázsokat a lakótelepekre.

Aztán én parkosítanám a tetőket és közösségi tereket alakítanék ki rajtuk.

2019. jún. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

#4 Nem én írtam ki, de köszi hogy belinkelted, látom másokat is érdekel a téma.


#5 Vagy akinek volt rá pénze... Ha tudnád, hogy mi minden másra megy el a Te adód... :D


#6 Aki nem bírja a klímát, az nyilván nem kapcsolja be... :) Én a meglévő épületekről beszélek, nem nagyon tudok róla, hogy mostanában építenének panellakásokat, de javíts ki ha tévednék. Energiazabáló? Néhány hónapig működnének egy évben és tuti nem élne mindenki a lehetőséggel...

2019. jún. 18. 13:10
 9/41 Duenna ***** válasza:
100%
És ki fizetné ki a bődületes villanyszámla összeget, amit a légkondi generál? Majd azt is a kormány? A kormány ilyen célú magánkezdeményezést nem támogat, mint ahogy a padlószőnyeget sem cseréli ki a lakásokban. Vannak olyan termékek, amelyet minden lakónak saját magának kell eldöntenie, hogy áldoz-e rá pénzt, és ki tudja-e annak fizetni az utólagosan keletkezett költségeit (például a villanyszámlát).
2019. jún. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
#9 Szó sem volt semmiféle villanyszámla átvállalásról... Természetesen azt mindenki maga fizetné a fogyasztásának megfelelően.
2019. jún. 18. 13:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!