Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz kormány miért nem...

A Fidesz kormány miért nem szorgalmazza az Euró bevezetését?

Figyelt kérdés
Szlovákiában már 2009 óta van és az ő gazdaságuk már sokkal fejlettebb mint a miénk. Persze tudom, hogy ez nem csak az eurónak köszönhető, de mindenképp jól jártak vele.

2019. jún. 18. 14:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
12%
Semmi előnye nincs. Amúgy se használ senki készpénzt, már minek?
2019. jún. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
#1 Bocs, de ez így hülyeség.. Attól, hogy nem készpénzt használsz, még ugyanazt a pénznemet használod, szóval az lényegében mindegy, hogy kp-val fizetsz, vagy bankkártyával.
2019. jún. 18. 15:01
 3/20 anonim ***** válasza:
16%
Nekem abszolút nem hiányzik.
2019. jún. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%
Nem vagyunk olyan fejlettek, hogy jöhessen az Euró.
2019. jún. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
Mármint az ország nem olyan fejlett.
2019. jún. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%

Közgazdaságilag hátrányos az euró.

Görögország sokkal könnyebben elkerülhette volna a csődközeli helyzetet, ha saját pénze lett volna.


Az euró egy politikai konstrukció, egységes Európa szimbóluma.

Ha csak a magországok vezették volna be, akkor előnyös lett volna, így, hogy mások is beszálltak már nem olyan előnyös.

2019. jún. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy van ebben olyan is a kormány részéről, hogyha az EU-ból egyszer majd mégis kitessékelik az országot, akkor majd könnyebb lesz a kiválás euró nélkül? A briteknél sincs euró...
2019. jún. 18. 15:21
 8/20 anonim ***** válasza:
62%

Mert akkor nem tudnak úgy játszani az árfolyammal.

Ráadásul az is kibukik, hogy nettó 300 eurót sem éri el a minimálbér. Az élelmiszeràrak meg kb ugyanolyanok, mint nyugaton.

Sokan ezt nem veszik észre, még akkor sem, ha szoktak külföldön járni.

Egyébként nem tudom mennyire lenne lehetséges, Magyarország örülhet, ha nem rúgjàk ki. Az uniós alapelveket nem követjük és az európai értékeket sem.

2019. jún. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Mr.Q77 ***** válasza:
44%

Az Euro bevezetése senkinek sem jött jól, max egyedül a németeknek (de még talán nekik se) ha nemzetállami szinten nézzük.


pl.: Az olaszok máig nyögik a bevezetésest pedig nem ma volt, legszívesebben visszacsinálnák az egészet. (csak azért mondtam őket mert van olasz ismerős)

2019. jún. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Eléggé rezeg alattuk a léc. Előbb ez a néppártból való kitiltás, aztán kitudja hová vezet majd az ellentét az EU és a magyar kormány között. Szerintem ők sem biztosak abban, hogy sokáig EU tagok leszünk..
2019. jún. 18. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!