Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyivel jobb a közmunka...

Mennyivel jobb a közmunka rendszere a segélyezés rendszerénél?

Figyelt kérdés
A napokban azon gondolkodtam, hogy vajon melyik hasznosabb, a közmunka, ahol valljuk be, igazi értékteremtő munka nem folyik vagy a segélyezés. A lényeg mindkettőnél ugye ugyanannak kellene lennie, hogy az ember kihúzza addig valahogy, amíg nem talál munkát. A baj szerintem az, hogy a közmunkán lévőkben azt a hamis érzetet keltik, hogy ők dolgoznak, így könnyű abban megrekedni és nem lépni tovább. A segély az meg ugye segély, arra sem lehet építeni egy életet. Tudom, hogy sokan azt mondják majd, hogy dehát valahol még a közmunka is több mint a semmi, mert annyira nincs lehetőség. Szerintem ez csak a bajok elkendőzése és nem igazi megoldás. Szerintetek hogy van ez? Melyiknek van több értelme ha a cél az emberek valódi munkaerőpiacra történő visszavezetése?

2019. jún. 19. 07:39
1 2
 11/12 Sándor G ***** válasza:
70%

Én dolgoztam közmunkásokkal, és brigádvezető is voltam egy évig, az ökinél..

aki azt mondja hogy nem csinálnak semmit, az hazudik,'vagy nem látják az emberek hogy le van vágva a fű, a kerékpárút mellett, a játszótéren, + a parkban, a sportpályán, rendbe téve a túrautak, a liget, virág-ültetés, homoktövis kapálás, ez mind könnyű fizikai munka, de nálunk ez megy, napi szinten, csinálják, azok a szerencsétlenek,.

majd mindennap levágja a 10000nm2-füvet, egy vegyes 6fős brigád, gépekkel,.. ennél többet egy jó vállalkozó sem csinál meg, nekem ne mondja senki,.

A fizetés az megalázó, 9/10,nek igazad van, Orbán elvégzi a xaros munkát, amit másutt, nem vállalnák el, még havi 100ez.ft,ért sem, itt meg kapnak 52-54ez.ft.ot. Ha eső nap van,akkor is be kell menni, jelentkezni, de a pénz, fizetés arra a napra nem jár,

Hol élünk már, ? Milyen rabszolga ország lettünk, vagy közmunkázol, vagy elmehetsz a közeli városba, húsüzembe, és/vagy 3műszakba hajtami, trógerolni, meg lehet próbálni, de 1-2hónap alatt kikészül az ember, teljesen, és ott sem fizetnek, csak annyit amennyit muszály..

Sokaknak hogy jut eszébe a segélyt szembeállitani a munkával,?

Semmi értelme, ez csak egy zsigeri baromság, német orsz.ba, egy öreg vagy beteges ember, kaphat havi 300-400ez.ft.os ellátást, és senki nem bánja nem irigyli tőle,

Itt meg elvennék azt a 22ez.ft.ot is, sok menő vállalkozó, aki játsza az eszét..

2019. jún. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
72%
Kedves kérdező! Én abban nem értek egyet hogy a közmunka célja visszavezetni az embereket a tényleges munkaerőpiacra. Nyilván több mint a segély,de egyik sem megoldás. Munkahelyeket kéne teremteni normális élhető bérért és nem lenne szükség sem segélyre sem közmunkára. Aki ennek ellenére sem tud elhelyezkedni annak maradna az átképzés. Vannak emberek akiknél ez sem működik azoknak maradna a minimálbéres foglalkoztatás de nem 50 pár ezerért. Mai árak mellett 120 ezer alatt senkinek nem szabadna keresnie Magyarországon. Egy élhetőbb bérrel sokkal jobban motiválnák az embereket a munkára mint a közmunkával. Mire jó a közmunka? Embereket megalázni,statisztikát javítani.Jól működő országban ilyenre nincs szükség.Ez nálunk sajnos nem így van.
2019. jún. 21. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!